Привітання

Конотоп - унікальне місто Сумської області.
Тут славна історія переплелась з індустріальним сьогоденням.
Ми щасливі від того, що виросли в цьому прекрасному місті і працюємо сьогодні для його людей.
Сподіваємось, що за віртуальним знайомством вам обов'язково захочеться відвідати наш Конотоп.
Ми завжди будемо раді новим знайомствам!

Адміністрація міста Конотопа

_______________________

Конотоп  на перехресті шляхів


 

41600 м. Конотоп, просп. Миру, 8, (05447)6-57-00 radakonotop@ukr.net  


Чи підтримуєте Ви об'єднання громад Конотопської міської ради та Підлипенської сільської ради?
 


Верховна Рада України


Офіційне Інтернет-представництво Президента України


Єдина система місцевих петицій

open_budget
Відкритий бюджет міста Конотоп

obl
Сумська обласна державна адміністрація

oblrada
Сумська обласна рада


Сумська міська рада


Асоціація міст України


Урядовий портал

rtax

Державна податкова адміністрація в Сумській області

egovinfua_

Портал «Ми розвиваємо електронне урядування»

kbuapa_ukr

Харківський регіональний інститут державного управління

KK

Сайт газети "Конотопський край"

Проект "Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп" PDF Печать
          

       

Європейський Союз об’єднує 27 країн-членів, які вирішили поступово об’єднати свої знання, ресурси та долі. Протягом 50 років свого розширення вони разом побудували простір стабільності, демократії та сталого розвитку, водночас утверджуючи культурне розмаїття, толерантність та індивідуальні свободи. Європейський Союз прагне розділити свої  досягнення та цінності з  країнами та людьми за межами своїх кордонів

                                                     
                            

25.05.2017

Міська гімназія спільно з американською школою Scott High School реалізує партнерський проект «Освіта без кордонів»

GEn1Партнерські відносини з середньою школою Скотта - Scott High School (округ Кентон, штат Кентуккі, США) були налагоджені завдяки Програмі обмінів «Відкритий світ», участь у якій приймала представниця управління економіки міської ради (начальник відділу Анастасія Загородня). Комунікабельність, відкритість колективу школи Скотта та ініціативність адміністрації гімназії стали запорукою успішного втілення запланованих у рамках проекту завдань.

Очолювана директором Бренноном Саппом Scott High School є особливою, крім вагомої освітньої та соціальної складової, ця школа є зразком енергоефективності. Нещодавно було проведено її масштабну реновацію з застосуванням сучасних енергоефективних рішень (здійснено комплексне утеплення, модернізовано систему освітлення з застосуванням сонячних панелей, встановлено теплові насоси). Система енергоменеджменту у школі охоплювала три основні складові: конструктивну реновацію, енергомоніторинг, освітні заходи для дітей та персоналу. На разі у нашому місті здійснюється  реалізація грантового демопроекту у сфері енергоефективної реновації будівель освітньої галузі, тому досвід Scott High School допоможе вдосконалити наш проект.

GEn1«Освіта без кордонів» - це обмін досвідом в організації виховного процесу з енергозбереження, поширення «цікавинок» зі шкільного життя (як функціонують та чим живуть школи у Сполучених Штатах та Україні). Проект дозволить більше дізнатися про культуру, традиції наших країн, а учні зможуть розширити свій кругозір та знайти нових друзів. Крім того, виконання завдань проекту та спілкування здійснюється на англійській мові, і це є гарною практикою для гімназистів.

На першій скайп-зустрічі було повністю узгоджено запропонований директором гімназії Юлією Баранник план співпраці, і активна робота розпочалася: учасники проекту вже обмінялися відеороликами «Давайте познайомимося» – «Let’s introduce ourselves», на яких учні представили себе, розповіли про свої інтереси та захоплення, очікування від проекту. Також, обмін досвідом відбувається через соціальні мережі.

На сьогодні діти разом з вчителем-координатором Людмилою Іоткою здійснюють підготовку відеоматеріалу під назвою: «Один день з мого шкільного життя» - «One day from my school life» - короткий відеоролик про їх звичайний день у школі.

Попереду ще багато заходів: інформаційних відеороликів, спільних естафет та віртуальних скайп-екскурсій. Учні сповнені енергії та відкриті до нових знань!

 

18.05.2017

Подаруй друге життя покидьковому матеріалу

IMG_20170517_091635IMG_20170517_09211717 травня в ДНЗ №10 «Ялинка» в рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» (за підтримки Європейського Союзу) було проведено виховний захід з енергозбереження під назвою: «Подаруй друге життя покидьковому матеріалу».

Під час проведення виховного заняття діти здійснювали подорож імпровізованим транспортом від зупинки до зупинки. Кожна з них мала символічну назву: «Закривай кран, щоб не втік океан», «Бережи тепло, щоб веселіше було», «До рідної природи не неси шкоди». Так, в невимушеній ігровій формі дітки ще раз закріпили свої знання стосовно збереження природи, правил поводження з побутовими засобами заради економії природних ресурсів.

Заключною частиною виховного заходу стало дефіле в костюмах казкових героїв, зроблених з покидькового матеріалу. В якості тканин для костюмів батьки разом із дітьми обрали найрізноманітніші підручні засоби. Це і пакети для сміття, і використані комп’ютерні диски, і пластикові пляшки, і звичайні рекламні пакети. В такий цікавий для дітей спосіб вихователі разом з батьками показали малечі, що і такому, здавалося б, уже непотрібному матеріалу, можна дати друге життя, тим самим, не засмітивши зайвий раз довкілля.

 

18.05.2017

Гімназисти виготовляли листівки на тему енергозбереження

GEn110 травня в Конотопській гімназії був проведений  захід під назвою «Корисні поради для дорослих щодо раціонального використання енергії в побуті. Дитячі листівки власними руками». Під час цього заходу діти малювали листівки на тему енергозбереження у побуті. Кожен мав змогу відобразити своє бачення того, як правильно та раціонально споживати енергоресурси.

В наш час, коли життя переповнене безліччю подій та проблем, коли всі постійно кудись біжать і поспішають, ми зовсім забуваємо про те, що на перший погляд видається неважливим. Здавалося б, це така дрібниця – залишене на півгодини світло в пустій сусідній кімнаті, телевізор, який працює «для фону», штекер електроприбору в розетці в режимі очікування і т.п. Проте ж мало хто задумується, що всі ці наші дії, складені в одне ціле, із дня у день створюють величезні рахунки в оплаті комунальних послуг, а головне – завдають непоправної шкоди нашій планеті.

Саме тому учні сьомих класів Конотопської гімназії вирішили створити для своїх батьків нагадування про важливість раціонального використання енергоносіїв у вигляді листівок. Для цього знадобилося небагато: папір, олівці та дитяча фантазія. Всі листівки вийшли різні за змістом, але з однією спільною ідеєю – ще раз нагадати дорослим, що енергозбереження у побуті це важливо.

GEn2 GEn3

 

11.05.2017

У дитячому садочку №10 з'явився інформаційний стенд з енергозбереження

DNZsНа виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, у ДНЗ №10 "Ялинка" було відкрито інформаційний стенд з енергозбереження.

На стенді розміщено план заходів з енергозбереження, склад робочої групи з питань реалізації проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м. Конотоп», правила під назвою «Час берегти енергію», «зелені» поради «Як ти можеш допомогти планеті».


Інформація, яку містить стенд з енергозбереження є доступною та корисною, як для працівників садочку, так і для батьків його вихованців. Усі бажаючі мають змогу ознайомитись та вкотре нагадати собі і дітям, що розумне та раціональне використання енергоресурсів – це невід’ємна складова збереження нашої планети.

 

08.05.2017

Увага! Конкурс авторського ескізу «ЕкоАрт: додай місту кольорів!»

IMG_1У рамках підготовки до відзначення у місті Європейського тижня сталої енергії, оголошується конкурс авторського ескізу «ЕкоАрт: додай місту кольорів!». Конкурс проводиться з метою привернення уваги мешканців міста до питань екології та енергоефективності.

Управління економіки Конотопської міської ради запрошує усіх активних, творчих людей міста  долучитися до конкурсу, підготувати якісні роботи, що висвітлюють особистий погляд на екологію та енергозбереження.

Участь у конкурсі можуть приймати всі бажаючі, які проживають або навчаються у м.Конотоп.

На конкурс подаються виключно індивідуальні ескізи/малюнки, як чорно-білі, так і кольорові . Кожен учасник має право подати до 3 робіт. При поданні робіт на конкурс додатково необхідно зазначити:  ім'я, прізвище та по батькові (повністю) учасника конкурсу;  дата народження;  телефон, e-mail.

Конкурсні роботи приймаються до 30 травня  2017 року. Конкурсні ескізи в електронному вигляді (формат JPG, JPEG, з мінімальним стисненням) потрібно надсилати на адресу  Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript з обов’язковою поміткою в темі листа «на конкурс» або подавати до управління економіки міської ради: проспект Миру, 8, 4 поверх, кабінет 401.

Організатор конкурсу залишає за собою право використовувати матеріали в проведенні подальших виставок, підготовці та виданні інформаційних матеріалів, поліграфічної продукції (календарі, буклети некомерційного характеру), публікацій у ЗМІ матеріалів про конкурс, тощо. Організатор зобов’язується наводити відповідне посилання на авторів робіт при будь-якому публічному відтворенні.

Не допускаються для участі у конкурсі роботи, які:  не відображають мету конкурсу;  не відповідають вимогам конкурсу;  пропагують насилля, будь-яку форму ворожнечі, негативні звички;  містять будь-яку форму приниження особистості; можуть бути розцінені як реклама.

Ескіз/малюнок-переможець, визначений за результатами конкурсу, за ініціативи та підтримки депутата міської ради Тягнія Сергія Миколайовича буде розміщено на стіні багатоповерхового будинку по вул.Генерала Тхора. Також, найкращий ескіз стане загальноміським логотипом Тижня сталої енергії 2017 року.

 

03.05.2017

Візит експерта з енергозбереження до школи №2

28 квітня 2017 року спеціалізовану школу №2 відвідав експерт із енергозбереження та енергоефективності проекту «Школа Енергії 2.0», що реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України», Дмитро Леськів.

Під час візиту експерта, шкільною командою енергоменеджерів «Гефіас» було презентовано результати роботи з моніторингу енергоспоживання, крім аналізу показників діти підготували та надали пропозиції щодо першочергових енергозберігаючих заходів, які необхідно впровадити у закладі для досягненням максимальної енергоекономії.

 

 

Також, у школі тривали Дні енергії, організацію яких було здійснено у рамках участі у проекті, тому експерт долучився до ділової гри «ECO-DREAM CITY» та відвідав тематичні виставки, що відтепер постійно діють при інформаційному пункті.

 

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, що протягом усіх Днів енергії у школі проходила акція: спеціально випущені «шкільні гроші» – енергетичні гривні, які можна було заробити активною участю в запропонованих акціях та сумлінним виконанням завдань або ж звернувшись до «Екобанку» при інформаційному пункті, використовувалися на виставці-продажі «HANDMADE».

За час акції  команді енергоменеджерів вдалося зібрати чималеньку суму енергетичних гривень. За інформацією адміністрації школи енергетичні гривні вже конвертовані випускником школи 2003 року Гуровим Ігорем у справжні гроші, за які придбано 5 нових  аераторів-розпилювачів для кранів у школі.

Вітаємо спеціалізовану школу №2 з успішним завершенням Днів енергії та  дякуємо спонсором за підтримку!

 

 

26.04.2017

Нові проектні ініціативи

24 квітня 2017 року начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва та начальник відділу розвитку підприємництва та інвестиційної політики управління економіки Анастасія Загородня взяли участь у конференції присвяченій початку в Україні проекту «Мери за економічне зростання».

Це нова ініціатива Європейського Союзу направлена на консолідацію зусиль органів місцевого самоврядування, ділових кіл та громадянського суспільства для прискорення стійкого та інклюзивного економічного розвитку та створення нових робочих місць.

Міста, які приєднаються до участі в ініціативі візьмуть на себе ряд зобов’язань та разом з тим  одержать можливість залучити міжнародну фінансову допомогу на реалізацію Планів місцевого економічного розвитку.

Під час конференції було анонсовано новий конкурс пілотних проектів, оголошений Європейським Союзом, тому на сьогодні управлінням економіки вже розпочато роботу щодо підготовки проектної заявки.

25 квітня зазначені представники долучилися до IV Міжнародної науково-технічної та навчально-методичної конференції «Енергетичний менеджмент: стан та перспективи – РЕМS’17», яка була організованаНаціональним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України, Науково-технічною спілкою енергетиків та електротехніків України.

Конференція проходила у форматі пленарних секційних засідань, серед піднятих тем були такі актуальні для муніципалітетів питання як практичні аспекти побудови та якість системи енергоменеджменту, енергетична сертифікація будівельта аудит. Враховуючи те, що енергоефективність є одним з ключових пріоритетів роботи міської ради, одержана інформація стане у нагоді при удосконаленні міської служби енергоменеджменту. Крім того, налагоджені під час конференції контакти дозволять залучити наукові методи до оцінки та обґрунтування енергоефективних рішень, що впроваджуються на базі бюджетних та комунальних об’єктів міста.

 

21.04.2017

Від сьогодні у гімназії діє інформаційний пункт з енергозбереження!

21 квітня 2017 року на виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, у гімназії було відкрито інформаційний пункт-стенд з енергозбереження.

 

 

 

 

 

 

 

У відкритті-презентації стенду взяли участь адміністрація гімназії, викладачі, управління економіки міської ради та гімназисти, для яких стенд стане джерелом корисних порад з енергозбереження та цікавої інформації про усі енергозберігаючі заходи, що впроваджуються у закладі. Спеціально до відкриття учнівським активом та викладачами було підготовлено мініатюру, під час якої,  у віршованій формі, діти розповіли участь у проекті та про енергозаходи:

«Красу зберегти для нащадків навіки:

Ресурси землі, її гори і ріки

У пісні, у слові, у думці своїй

Ми почали це в гімназіїі – тож швидше до дій!

Щоб досягти результату, ефекту

Ми долучились до енергопроекту.

Будемо всім довкола розповідати

Як економити та зберігати!

Створення стенду стало можливим завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу, у поєднанні зусиль колективу гімназії, художньої школи, управління економіки та відділу освіти міської ради.

 

20.04.2017

У гостях у «Зеленої країни» - музично-спортивний захід садочку №10

19 квітня 2017 року на виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу», у дитячому садочку №10 було проведено виховний захід під назвою: «У гості до Зеленої країни!».

Вихователі дошкільного закладу творчо підійшли до такого важливого питання як забруднення навколишнього середовища побутовим сміттям, та підготували для малечі цілу музичну виставу. Під час заходу діти у ігровій формі дізнавалися про шкоду якої завдає довкіллю сміття, вчилися збирати сміття – очистивши імпровізований ставок, та дбати про природу.Також діти познайомилися з Червоною книгою, дізнавшись, які види тварин та рослин потребують нашого захисту.

 

19.04.2017

Дні Енергії у школі №2

18 квітня 2017 року у спеціалізованій школі №2 розпочалися Шкільні дні енергії, організацію яких було здійснено у рамках участі у проекті «Школа Енергії 2.0», що реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України».

До  Шкільних днів енергії долучилася не лише шкільна громада, а й управління економіки з відділом освіти міської ради,  які підтримували та допомагали у плануванні заходів,  депутати – випускники,  міська гімназія -  як учасник проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп» (реалізується у місті за грантової підтримки Європейського Союзу) та партнер СШ№2 у напрямку імплементації енергоосвіти у шкільне середовище, батьківський комітет та представники місцевих ЗМІ.  Почесним гостем заходу став координатор першого етапу проекту «Школа Енергії » Кілліан Шуберт.

Відкривали Дні енергії усі учасники відкритою дискусією на інформаційному форумі. Кожен мав змогу підійти до стенду-планети та «потиснувши долоню підтримки» на який завчасно була записана теза для роздуму, висловити свої думки з приводу енергоефективності, екології та культури енергоспоживання.

Спеціально до Днів енергії  у школі були випущені власні гроші – енергетичні гривні, тому гості заходу одержали «стартовий капітал», який можна було поповнювати активною участю в запропонованих акціях та сумлінним виконанням завдань.  Для учнів та усіх гостей, хто мав бажання «швидко заробити»,  функціонував Екобанк з пільговою програмою: за вірну відповідь на запитання, що стосувалося енергозбереження, - 1 енергогривня.  Використовувалися шкільні гроші на виставці-продажі «HAND MADE». Наприклад за 5 енергогривень майстри з тематичних гуртків пропонували виготовлені власними руками обереги,  іграшки, підставки, а за 9 енергогривень навіть - декоративні вази з пластикових та звичайних пляшок, та інший цікавий крам.

Акція діє протягом усіх Днів Енергії до 21 квітня включно та по її завершенню зібрані енергогривні будуть конвертовані спонсорами за вигідним курсом у звичайні гроші,  що підуть на придбання аераторів-розпилювачів для кранів у школі.

Для Днів енергії були сплановані найкреативніші заходи – танцювальний калейдоскоп «Енергія Землі – Енергія Сонця!» під час якого діти за допомогою танцю «розповіли»  історію-застереження з наголосом на збереженні довкілля та альтернативній енергетиці; флешмоб «Мега-Екопазл» зі створення енергослоганів - на чверть години учасники стали літерами та одержавши команду від модератора будували слова. Крім того, усі охочі мали змогу долучитися до майстер-класів з виготовлення лампочок-іграшок (використання відпрацьованих матеріалів), квітів з пластику (привернення уваги до збереження рідкісних видів рослин) та попрацювати у новому шкільному гуртку з виготовлення  японських ляльок Окіагарі Кабоші.

 

 

 

 

 

 

 

Енергоменеджери з команди «Гефіас» залучили гостей до ділової гри «ECO-DREAM CITY». Три команди у складі учнів, вчителів, представників громади пробували себе у якості архітекторів та проектувальників, намагаючись створити ідеальне з точки зору енергоефективності та екології місто. Кожна команда захищала свій проект перед імпровізованою  «групою інвесторів», при цьому решта команд також  мала право ставити питання. Приємно зазначити, що екологія та енергоефективність стали відправними орієнтирами: усі команди передбачили у своїх планах сонячні колектори, парки, вітрові станції.

Завершився ключовий День акцією «Політ Енергії»: символічним запусканням повітряних зміїв.

 

 

 

 

 

 

 

 

14.07.2017

Позитивний досвід колег з міста Самбір!

На каналі Youtube Програми ЄС "Угода мерів-Демонстраційні проекти" (CoM-DeP) розміщено офіційний відео-ролик Програми про успішне впровадження проекту із модернізації вуличного освітлення у м.Самборі Львівської області.

Відео доступне за лінком https://www.youtube.com/watch?v=1WClxU88fgM&feature=youtu.be

 

12.04.2017

Гімназія стане не тільки енергоефективною, а й найдемократичнішою школою у місті!

Учасник проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової  підтримки Європейського Союзу, Конотопська гімназія,  за допомогою експертів  Всеукраїнської програми «Демократична школа» впроваджує демократичні зміни та стандарти у навчально-виховний процес , шкільне середовище та  розвиває партнерство з батьками і місцевою громадою.

Активна фаза  програми  розпочалася у лютому місяці 2017 року з підписання декларації про співпрацю.  Учасники  з усіх куточків держави зустрілися на стартовій зустрічі та ознайомилися з основними напрямками, завданнями, над виконанням  яких працюватимуть у своїх закладах.  Наступний етап передбачав  предметні  тренінги для шкільних команд програми.  Експерти програми вже двічі відвідували гімназію та встигли попрацювати з ініціативною групою,  до складу  якої входять не лише учні та вчителі, а й батьки та представники громади. Протягом терміну дії програми  група тренерів буде допомагати впроваджувати  демократичні зміни, що охоплюватимуть усю гімназійну громаду та батьківський колектив. На сьогодні  ініціативна група визначила пріоритетні  стандарти та починає роботи практичні кроки для демократичного розвитку школи.

Довідково: Всеукраїнська  програма освіти для демократичного громадянства і прав людини «Демократична школа» є  спільною програмою Європейського Центру ім. Вергеланда, Міністерства освіти і науки України, Ради Європи та Міністерства закордонних справ Норвегії. Участь у другому циклі програми приймають  42 навчальних закладів, які були відібрані на конкурсних засадах.

Програма спрямована на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки подальшої демократизації  та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння організації  навчально-виховної роботи на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства.

Програма розрахована на півтора роки, і завершиться у червні 2018 року.


03.04.2017

Відбір  виконавця для здійснення технічного нагляду за реконструкцією!

У рамках впровадження проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що  реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, оголошується відбір виконавця, що надаватиме послуги з технічного нагляду за виконанням робіт з реконструкції будівлі Конотопського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №10 «Ялинка» Конотопської міської ради Сумської області по вул.Свердлова,32 (вул.Володимира Великого, 32) (далі - Об’єкту).

Пропозиції подаються на фірмовому бланку (у разі наявності)  за підписом керівника (печатка за наявності).

У пропозиції має бути вказана вартість послуги з технічного нагляду за виконанням робіт з реконструкції Об’єкту без ПДВ (зазначити чи є виконавець платником ПДВ);  інформація про досвід у здійсненні технічного нагляду  за виконанням робіт з реконструкції/капітального ремонту, що фінансувалися за рахунок міжнародного фінансового ресурсу; примітка про ознайомлення з технічним завданням та підтвердження щодо спроможності виконати усі вимоги технічного завдання.

Пропозиції мають бути надані у термін до 15 квітня 2017 року включно, в електронному (сканований документ) вигляді:

-          Відділу освіти Конотопської міської ради –   Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

-          Управлінню економіки Конотопської міської ради – Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Контактні телефони: (05447) 6 60 17, 6 61 66

Технічне завдання

 

 29.03.2017

"Година Землі 2017" у місті Конотоп

У цьому році місто Конотоп як учасник ініціативи Європейської Комісії, зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів, усвідомлюючи важливість питання збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, приєдналося до всесвітньої акції «Година Землі 2017».

На підтримку акції в нашому місті було проведено ряд заходів, у тому числі заходів комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за грантової підтримки Європейського Союзу, та проекту «Школа Енергії 2.0».

З 15 березня проходив загальноміський конкурс з виготовлення дитячих листівок «Бережи енергію!». Усі учасники проявили свідоме ставлення до енергозбереження та екології, підійшли творчо до поставленого завдання  та надали дійсно гарні роботи. Переможцями стали: робота учениці Підлипненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шелестюк Анастасії (І місце), робота учениці Конотопської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Тетери Альони (ІІ місце), робота Костирко Діани - Конотопський дошкільний навчальний заклад №11 «Вітерець» (ІІІ місце).

Напередодні «Години Землі» 24 березня у міській гімназії та спеціалізованій школі №2 відбулася акція  «Вимкни світло заради Планети!», у рамках якої діти спільно з вчителями створили цілі експозиції з свічок. Спеціалізована школа №2 організувала екологічний флешмоб під назвою «SEVE».

Дошкільний навчальний заклад №10 «Ялинка» долучився до «Години Землі», провівши спеціальне заняття «Збережемо природні ресурси», на якому діти дізналися від чого працюють батарейки, добували безпечну електроенергію за допомогою повітряних кульок та пластмасових гребінців, познайомилися з видами електростанцій  та  спробували  виготовити прилад для альтернативної енергії (вітрячок). Також діти разом з вихователями  вирішили прикрасити Землю рослинами, висадженими  власноруч.

У кожному закладі освіти були проведені тематичні виховні години (наприклад заняття «Зміни світ на краще, збережи природу» у гімназії). Під час занять учні показали гарні знання з екології, були активними та не байдужими до глобальних екологічних проблем.

Протягом тижня у бібліотеках міста діяли експозиції присвячені «Годині Землі», книжкові виставки «Природа наш дім». Працівники центральної дитячої бібліотеки для учнів спеціалізованої школи №2 було провели інформаційну годину «Земля-основа життя». Працівники центральної міської бібліотеки провели для членів Українського товариства глухих екологічну годину: «Чиста вода, чиста земля - надія твоя». У залі була розгорнута виставка - експозиція: «Берегти природу - берегти Україну», на якій були представлені нові друковані видання природоохоронної тематики.

 

Енергосвідомі мешканці міста також приєдналися до глобальної події, – «Година Землі» та вимкнули о 20:30  світло та не важливі електроприлади. За інформацією Конотопського району електромереж, який долучився до участі в акції здійснивши контрольні заміри споживання електроенергії у м.Конотоп, починаючи з 20.30 до 21.30 енергоспоживання по місту зменшилося майже на 1 МВт, що рівне зменшенню викидів СО2 на 1000 кг та еквівалентне посадженню 378 дерев.

Вже сьогодні, кожна людина має можливість змінити ставлення до природи на краще. Можна одноразово приєднатися до всесвітньої природоохоронної акції «Година Землі» та вимкнути світло лише на одну годину, або можна почати постійно заощаджувати такі необхідні енергетичні ресурси та не завдавати шкоди навколишньому світу.

«Прислухайтесь, земляни, як плачуть океани,

І як ліси ридають, шумлять і ніч і день…

Опам’ятайтесь, люди, бо іншої не буде

У Всесвіті цілому домівки для людей!

Щоб нащадки потім нас не осудили,

Щоб жили у світі сонця і краси,

Збережімо, люди, Землю нашу милу,

Гори ці, і ріки, і ліси!»

 

27.03.2017

Екологічна акція у гімназії

27 березня 2017 року, у рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», щ о реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, міською гімназією було проведено екологічну акцію «Зробимо наше місто чистішим!».

У ході акції було прибране  гімназійне подвір’я та прилегла територія.

Ніщо так не виховує бережливе  ставлення до природи як практична робота по приведенню в порядок оточуючого середовища в поєднанні з короткими бесідами, а також особистий приклад керівника.

 

23.03.2017

"Година Землі" у садочку №10

На виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у міста за фінансової підтримки Європейського  Союзу, дошкільний навчальний заклад №10 «Ялинка» долучився до участі у Всесвітній кампанії «Година Землі 2017».

Під час заходів  вихователь старшої групи «Віночок» провела заняття «Збережемо природні ресурси», на якому діти дізналися від чого працюють батарейки, добували безпечну електроенергію за допомогою повітряних кульок та пластмасових гребінців, познайомилися з видами електростанцій  та  спробували  виготовити прилад для альтернативної енергії (вітрячок).

Не залишилися осторонь діти логопедичної, різновікової, середньої  та молодшої груп, які разом  з вихователями  вирішили прикрасити Землю рослинами, висадженими  власноруч. У спеціальні лоточки діти висадили розсаду цибулі та перцю, а на майданчиках дошкільного закладу висадили кущі та дерева.

Також, батьки  дошкільників нашого закладу  разом з дітьми долучилися до виставки малюнків «Природа в небезпеці».

 

23.03.2017

Конкурс «Бережи енергію!»: дитячий погляд на глобальні проблеми

 

На виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» та участі міста у Всесвітній кампанії «Година Землі 2017» проведено конкурс  з виготовлення дитячих листівок «Бережи енергію!».

Усі учасники проявили свідоме ставлення до енергозбереження та екології, підійшли творчо до поставленого завдання  та надали дійсно гарні роботи. Не можливо лишити поза увагою те, що Підлипненська ЗОШ та ЗОШ №7 підготували якісні інформаційні буклети, які обов’язково використовуватимуться у рамках Європейського тижня сталої енергії.

Переможцями стали: робота учениці Підлипненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шелестюк Анастасії (І місце), робота учениці Конотопської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Тетери Альони (ІІ місце), робота Костирко Діани - Конотопський дошкільний навчальний заклад №11 «Вітерець» (ІІІ місце).

Дякуємо усім учасникам та вітаємо переможців!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22.03.2017

Шкільна абетка енергоефективності: енергоменеджери СШ№2 вчать учнів молодших класів та батьків основам енергозбереження

 

 

 

 

 

 

 

17 березня у приміщенні спеціалізованої школи №2,  у рамках виконання заходів комунікаційного плану проекту «Школа Енергії 2.0», що реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України», відбулася навчальна ділова гра під назвою: «Абетка енергоефективності».

Захід був організований для поширення у шкільному середовищі та серед батьків енергоефективного досвіду та знань команди енергоменеджерів «Гефіас». Усі учасники ділової гри були розподілені на команди та спільно виконували поставлені завдання. Особливість заходу полягала у тому, що координаторами виступали саме шкільні енергоменеджери.

Усі напрацювання ділової гри були систематизовані у своєрідну абетку енергоефективності, примірник якої одержав кожен з учасників.

 

 

Також, проект «Школа Енергії 2.0» розширює Конотопські горизонти. На Методичному об’єднанні учителів фізики міста Конотоп, яке проходило у І декаді березня, координатор проекту від СШ №2 Рибець Світлана ознайомила учителів фізики з «бібліотечкою» проекту та обговорила план спільних дій на шкільні дні енергії, що відбудуться у Конотопській спеціалізованій школі №2 з 18 по 21 квітня 2017 року.

 

 

 

 

07.03.2017

3 березня 2017 року розпорядженням міського голови №74-ОД затверджено Комунікаційний план проекту «Підвищення  енергоефективності будівель  освітніх  закладів м. Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

 

 

 

 

 

 

23.02.2017

Майстер-клас для педагогів садочку №10 «Руками створюються дива!»

 

 

 

 

 

 

 

 

23 лютого у рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення  енергоефективності будівель  освітніх  закладів м. Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, для педагогів дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка»  було проведено цікавий майстер-клас щодо виготовлення іграшок та елементів декору з відпрацьованого матеріалу.

Захід розпочався з бесіди про збереження довкілля та шкоду, яку завдають поліетилени, пластики та інші «одноразові» речі, що використовуються нами у повсякденному житті. Під час, бесіди вихователі активно пропонували, які вироби можна виготовити з відпрацьованого матеріалу.

Наступним етапом заходу був практикум: виготовлення виробів  з пластикових стаканів, ложок, тарілок, серветок, дисків та поліетиленових пакетів.

Диво-іграшки, прикраси зображені на фотографії – яскравий приклад того, що кожен з нас може допомогти довкіллю.

 

08.02.2017

Відкриття першого у місті шкільного інформаційного пункту з енергозбереження

 

 

 

 

 

 

 

 

8 лютого у приміщенні спеціалізованої школи №2,  відбулося урочисте відкриття інформаційного пункту з енергозбереження, створеного у рамках виконання заходів комунікаційних планів проектів «Школа Енергії 2.0», «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп».

На початку заходу зі словами привітання до гостей звернулася директор школи Олена Матвійчук: «Мені дуже приємно, що сьогодні наша школа знову об’єднала дітей, батьків, представників влади та громади для розвитку енергоефективності. Для нас інформаційний пункт – нова складова шкільного життя, долучитися до якої ми з гордістю Вас запрошуємо!».

 

 

 

 

 

 

 

 

Новостворений пункт складається з «Інформаційного кабінету» та «Інформаційного панно-стенду» і відтепер є основним місцем дислокації шкільної енергокоманди «Гефіас», своєрідним осередком для узагальнення та поширення позитивного енергозберігаючого досвіду, порад та просто цікавої інформації про енергоефективні напрацювання, проекти, серед батьків та відвідувачів школи, шкільної спільноти міста.

 

 

 

 

 

 

 

 

Це важливий результат спільної роботи учнів та вчителів школи №2, фахівців відділу освіти та управління економіки міської ради, і безперечно колективу дитячої художньої школи, творчі ідеї якого дійсно вражають.
Звичайно створення інформаційного пункту стало можливим завдяки участі у проекті «Школа Енергії 2.0» та фінансовій підтримці Асоціації «Енергоефективні міста України», депутата міської ради Віталія Гланца.

«Популяризація заходів з енергозбереження – вагомий засіб, який може допомогти у скороченні споживання енергоресурсів, а отже – зробити навколишній світ екологічно безпечним. Тому, ми продовжуватимемо роботу зі створення таких інформаційних пунктів у інших закладах міста», – начальник управління економіки Людмила Гапєєва.

 

 

19.01.2017

Засідання робочої групи грантового проекту Європейського Союзу

18 січня 2017 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігоря Степанченка відбулося засідання робочої групи з питань реалізації проекту  «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

На засіданні були присутні керівники управлінь, відділів та спеціалісти, що безпосередньо займаються впровадження заходів проекту.

Ключові питання засідання – розгляд пропозицій щодо заходів комунікаційного плану проекту на 2017 рік, планування загальноміських акцій з популяризації енергозбереження, заслуховування інформації про базові показники, моніторинг яких здійснюється по закладам, та використовуватимуться для верифікації проекту.

Крім того, відбулося обговорення плану інформаційної діяльності за проектом «Школа Енергії 2.0».

За підсумками засідання було вирішено погодити заходи до комунікаційного плану проекту, після узагальнення та погодження з експертами Команди підтримки план буде оприлюднено.

 

 

17.01.2017

Теплодіагностика будинків: поєднання практичного енергозбереження з навчанням!

17 січня 2017 року в рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, було розпочато здійснення тепловізійної діагностики житлових будинків за одержаними заявками від мешканців міста.

Слід зазначити, що даний фокус-день був особливим, оскільки його мета передбачала, крім здійснення діагностики будинків та виявлення джерел тепловтрат, проведення своєрідного «майстер-класу» для енергокоманди спеціалізованої школи №2.

Нещодавно у місті стартував проект «Школа енергії 2.0», що реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України», і учасник проекту – спеціалізована школа №2  вже  впевнено набуває досвіду у сфері енергоменеджменту та крокує до освоєння шкільною енергокомандою «Гефіас» азів енергоаудиту.  Тому, до участі в тепловізійних обстеженнях спеціалісти управління економіки міської ради залучили  учнів, які є членами енергокоманди школи.

 

 

 

 

 

 

 

 

Під керівництвом міських енергоменеджерів, у супроводі з вчителем, юні енергоаудитори/енергоменеджери провели обстеження тепловізором будівель школи, дитячого садочка №10 «Ялинка» та приватного житлового будинку, ознайомилися з правилами користування тепловізором,  дізналися, як правильно виявляти джерела тепловтрат та перевіряти ефективність уже здійсненого утеплення. У ході обстеження учні висловлювали свої думки з приводу одержаних даних та як справжні фахівці пропонували заходи для усунення містків холоду.

Підтримавши навчальну ініціативу управління економіки, відділу освіти  та школи №2, адміністрація садочку №10 «Ялинка» запросила  команду для заміру вологості дров, що використовуються для опалення закладу. Тож, діти мали можливість практично попрацювати з таким приладом як вологомір.

Проведені обстеження та здобуті знання, виявилися дуже цікавими для учнів, і неодмінно стануть у пригоді в подальшій роботі над проектом.

В умовах сьогодення питання захисту довкілля та збереження тепла у будинках стають особливо актуальними. Ми розуміємо, що своєчасно закритий кран, заклеєні вікна або вимкнене світло – це крок до власного добробуту та деякий внесок у екологічно безпечне майбутнє, проте через відсутність відповідної інформації про джерела тепловтрат, впроваджені заходи з енергозбереження не мають належної ефективності.  Саме, тому   ознайомлення споживачів із різними аспектами теплозбереження для підвищення енергосвідомості є важливою спільною роботою міської ради та освітніх закладів міста.

 

04.01.2017

 

 

 

 

До уваги мешканців міста! Тепловізійна діагностика будинку.

В рамках впровадження заходів  проекту «Підвищення енергоефективності закладів освітньої сфери м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу,  заплановано проведення фокус-днів тепловізійної діагностики приватних житлових будинків.

В умовах сьогодення питання збереження тепла в будинку стає особливо актуальним.

Тепловізійне обстеження дозволить: виявити приховані дефекти теплоізоляції – зони тепловтрат; перевірити  якість установки вікон, дверей, склопакетів; оцінити роботу опалювальної системи і визначити точні місця закладених комунікацій, опалення, систем теплої підлоги, трубопроводів тощо.
Серед переваг тепловізійного обстеження будівлі (інфрачервоні технології) наочність – для розуміння  термограми (фотографії в інфрачервоному спектрі) не потрібно мати спеціальної підготовки; правильність даних –  прилад не змінює картину, він показує тільки те, що є насправді.

Якщо у Вас холодно в будинку, Ви плануєте впровадити енергозберігаючі заходи і Вас цікавить реальна картина стану житла, тоді тепловізійне обстеження саме для Вас.

До 15 січня 2017 року, Ви маєте можливість подати заявку для запрошення спеціаліста, який безкоштовно проведе тепловізійне обстеження Вашого будинку, заповнивши та надіславши анкету на e-mail: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .

 

 

03.01.2017

Конотоп крок за кроком підвищує свою енергоефективність

Ще 2011 року Конотопська міська рада розпочала новий етап роботи у напрямку енергоефек­тивності, поставивши свій підпис під ініціативою Європейського Союзу – «Угодою Мерів». У такий спосіб місто задеклару­вало наміри скоротити власні викиди вуглекислого газу шляхом впровадження енергоощадних заходів, оптимізації споживан­ня енергетичних ресурсів та нарощування використання відновлюваних джерел енергії. Енергоефективні напрацювання «Плану дій сталого енергетич­ного розвитку на період до 2020 року», розробленого на вико­нання добровільних зобов’язань перед Угодою Мерів, знайшли відображення у конкретному проекті під назвою: «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотопа», що почав втілюватися в життя у минулому році та наростив свої масштаби цього року.

У рамках проекту протягом 2016 року було проведено низку інформаційно-комунікаційних та агітаційний заходів для школярів та населення. Кожен із них мав на меті розповісти та показати різним віковим категоріям користь від заощадження наявних ресурсів. У своїй більшості вони були спрямовані на дитячу аудиторію Конотопської гімназії та ДНЗ №10 «Ялинка», бо саме будівлі цих навчальних закладів будуть переоснащені за кошти Європейського Союзу.

У конотопській гімназії під егідою проекту впроваджуються різні види цікавих для дітей інформаційних заходів з популяризації енергозбереження: це виступ агітбригади «Енергетик»; брейн-ринг «Економія-екологія-енергія»; виховний захід в ігровій формі,  –  «Зоряна година «Ми охоронці природи!»; квест з енергозбереження під назвою: «Я, майбутнє та енергія!»; в останній декаді травня було підбито підсумки конкурсу плакатів, що проходив протягом місяця серед учнів 3-6 класів гімназії; інтелектуальний марафон «Ми люди  поки є природа!» для учнів 7 класу та багато іншого. Підсумком для гімназистів стали відвідини IX Міжнародної спеціалізованої виставки «Енергоефективність. Відновлювальна енергетика – 2016», що проходила у Міжнародному виставковому центрі м.Київ.

Викладачі під час виховних занять постійно розповідали дітям про енергоефективність, присвячували цілі заняття питанням відновлювальної енергетики. Завдяки усім цим заходам учні не на один крок наблизилися до розумного споживання, засвоїли масу способів енергоекономії, відтепер їхня увага прикута до питань збереження навколишнього середовища, а засвоєні знання сприятимуть формуванню етичних взаємин людини з довкіллям. Самі ж учні на кожному заході були активні та креативні, а це говорить, що їм небайдужа подальша доля планети.

Привчати дітей до збереження світла і тепла потрібно змалку і тоді вони все життя будуть наслідувати дитячі навички. Це чудово розуміють у ДНЗ №10 «Ялинка». Саме тут у рамках виконання проекту  «Підвищення  енергоефективності будівель  освітніх  закладів м.Конотопа» вихователі у формі гри та розваги вчили дітей способам збереження природних багатств.

Під час виховного заняття «Тепла оселя» робили аплікації «Заклеїмо віконце Зайчику» та фізкультхвилинку «Щоб не змерзнути зимою», а також відгадували загадки про електроприлади та навіть здійснили дослід про властивості теплого повітря, дізнавшись чому тепле повітря підіймається вгору. До  Всесвітнього дня водних ресурсів у садочку було проведено заняття для вихователів та дітей під назвою «Інтегрований підхід до ознайомлення дітей з природою». Також дитячий садочок №10 «Ялинка» долучився  до  участі у Всесвітній акції «Година Землі 2016», у рамках якої для вихованців був організований цікавий захід «Планета  Земля очима  дітей». На  повітряних  кульках діти малювали  нашу  Планету такою, як  вони  її  уявляють. З великим задоволенням малюки випустили  кульки  у  небо.

Для найменших вихованців ДНЗ №10 «Ялинка»  відбулося інтерактивне заняття під назвою «Мандри краплинки!» Усі юні дослідники уважно слухали  казку-бесіду про маленьку краплинку та її велике значення для навколишнього світу, відгадували загадки. Під час заходу діти провели ряд цікавих дослідів та дізналися «Чи має вода колір?», «Чи має вода смак?», «Де живе вода?» та найголовніше чому та як потрібно берегти воду.

Екологічне заняття «Майбутнє Землі у небезпеці!» з користю розважило дітей різновікової групи, бо на дітей чекали цікаві досліди щодо властивостей води «Вода прозора», «Вода немає запаху», «Вода немає смаку» та експеримент «Забруднення води». Також усі маленькі дослідники долучилися до виготовлення аплікації «Акваріум». Діти разом із своїми вихователями відзначили «День Землі». Щоб примножити багатства нашої планети, малеча висаджувала трав’янисті рослини та кущі.

Проект «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотопа» не обійшов осторонь і вихователів ДНЗ №10 «Ялинка», для яких було організовано екологічний брейн-ринг, а вони передали отримані знання батькам та дітям на відкритому занятті, присвяченому питанню екології та енергозбереження «Хай на Землі панує чистота!»

Влітку колектив садочку №10 «Ялинка» організував спільний турпохід з батьками до річки Єзуч. Захід мав пізнавальний характер. Під час пішого переходу до річки Єзуч діти спостерігали за транспортом, тваринами та довкіллям (свійські тварини, птахи, різні дерева тощо). Вихователі розповідали про важливість бережливого ставлення до навколишнього світу, про екологічний транспорт, негативний вплив викидів вуглекислого газу, загадувала загадки про явища природи.

Дуже важливо вже в ранньому віці закласти основи свідомого відношення до питання енергозбереження. А, як відомо, найдієвіший спосіб виховання – це приклад дорослих, і перш за все, батьків. Саме тому було вирішено провести захід у форматі батьківської конференції «Буду я природі другом!», де були залучені батьки, бабусі та дідусі вихованців логопедичної групи дошкільного навчального закладу.

Куратори проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотопа» прагнули охопити якомога більшу кількість учнів, тому у міській бібліотеці для дітей був проведений екологічний калейдоскоп «Про дива і таємниці природи-чарівниці». Для маленьких читачів було проведено «Мандрівку книжковим містом»: екскурсію по бібліотеці, де дітей ознайомили з гарно ілюстрованою книжковою виставкою «Чарівний світ природи», журналами «Колосок», «Колосочок», які допоможуть юним екологам відповісти на запитання природничого характеру.

Конотоп як учасник ініціативи Європейської Комісії зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів приєднався до Всесвітньої акції «Година Землі 2016». На підтримку акції в нашому місті було проведено ряд заходів. У міському будинку культури «Кінотеатр «Мир» було організовано акцію «Додай Планеті кольорів!» Також виставка агітаційних плакатів проходила з 15 по 19 березня у Конотопській гімназії, де діти у своїх роботах закликали людей щось змінити у своєму житті заради Планети. Спеціалізована школа №2 розробила екологічний буклет «Година Землі для кожного», що розповсюджувався серед населення міста.

16 березня 2016 року працівники центральної міської бібліотеки ім.С.І.Пономарьова  організували та провели для інвалідів Українського товариства глухих екологічний бібліомікс «Нехай земля квітує всюди – природу збережімо, люди!».

Бібліотекарі розповіли присутнім про те, як відзначають цю подію  у  всьому світі, а також  разом переглянули  відеокліп «Година Землі».

У залі була розгорнута виставка-експозиція «У  храмі на ім’я природа». На  виставці поряд з друкованими виданнями  були представлені вироби  декоративно-ужиткового мистецтва створені в стилі «Топіарій», швачки учбово-виробничого підприємства глухих Марини Маслак.  Ці яскраві, самобутні топіарії  відображають неповторну красу і гармонію природи нашої рідної Землі.

15 червня  під час акції «Живи енергоефективно!», що проходила у МЦКіД «Кінотеатр «Мир» у рамках відзначення Європейського тижня сталої енергії у місті, було підведено підсумки конкурсу авторської фотографії  та енергослоганів «Я за енергозбереження!». Слоган-переможець, що став гаслом Європейського тижня сталої енергії у місті Конотопі 2016: «Енергоефективність – це професіоналізм плюс креативність!»

У місті з розмахом пройшли заходи до Європейського тижня сталої енергії. Розпочався тиждень традиційною для міста акцією «Про екологію дбай – пересідай на трамвай!», під час якої працівники КП «Конотопське трамвайне управління» організували екскурсію для дітей з пришкільних таборів. 15 червня колектив дитячої художньої школи розфарбував трамвайний вагон, тому майже протягом усього тижня сталої енергії трамвай був своєрідним  виставковим центром творчих картин енергозберігаючої та екологічної тематики.

Крім того, кожен мешканець міста, що користувався послугами трамваю з логотипом «Угоди Мерів» протягом тижня, одержав інформаційну брошуру.

15 червня у МЦКіД «Кінотеатр «Мир» відбулася акція «Живи енергоефективно!». Учні-активісти СШ №2 презентували результати проекту «Школа Енергії». Також у рамках акції було організовано роботу трьох майстер-класів «E-Hand-Made», «E-Fashion», «ECO-Body-Art». В еко-майстерні діти за допомогою звичайної пряжі створювали «енергозберігаючі чашки», браслети з стрічок декоровані бісером і звичайно розмальовували обличчя екозображеннями.

Наприкінці липня у позашкільному дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Мрія» у форматі конкурсу пройшла акція «Апсайклінг: дамо речам друге життя!». Кожна з чотирьох змін закладу здійснила підготовку моделей для показу оригінальних дизайнерських ідей виготовлення речей з відпрацьованої сировини. Учасники акції творчо та відповідально підійшли до заданої тематики «святкові вбрання», виготовивши дійсно яскраві моделі. При чому були задіяні майже усі діти: хтось допомагав ідеями, хтось виготовляв, демонстрував, а хтось вболівав. У якості сировини використовувалися пакети для сміття, кульки, газети, пінопласт…

«Еко-Арт»: мистецтво задля захисту довкілля та збереження енергії! Під час акції в Конотопському трамвайному управлінні був розмальований один із трамваїв міста зображеннями екологічної та енергозберігаючої тематики. Паралельно на центральній площі, біля міського фонтану, був створений великий та яскравий «екомалюнок». Площа біля фонтану - чи не одне з найулюбленіших місць прогулянок та відпочинку усіх містян, тому малюнок протягом тривалого часу нагадував про важливість збереження та ощадливого використання енергії усім поколінням нашого міста.

30 листопада у рамках тижня енергозбереження у місті відбувся загальноміський захід Воркшоп  «Energy-Dream House» (Енергоефективний будинок майбутнього). Захід був організований спільними зусиллями Конотопської спеціалізованої школи №2, управління економіки та відділу освіти, за підтримки відділу культури та туризму міської ради. До участі у воркшопі були залучені найактивніші представники майже усіх  шкіл міста: три учні у супроводі вчителя. Рекомендації вироблені у ході роботи у вигляді спеціально підготовлених  цеглинок розміщувалися на «Стіні енергоефективності».

Учні спеціалізованої школи №2, як учасники проекту «Школи енергії» та учні гімназії (учасник проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», що фінансується за рахунок коштів Європейського Союзу) відповідально ставляться до питань енергозбереження та екології, тому виступили з ініціативою виготовлення новорічних іграшок із відпрацьованої сировини – використаних лампочок розжарювання, пластикових пляшок тощо. Така ідея виявилася чудовим прикладом поєднання цікавого з корисним. Діти та вчителі не тільки зробили красиві речі, а дали «нове життя» відпрацьованим матеріалам.

Слід зазначити, що 2016 рік для впровадження проекту пройшов успішно, бо інформаційною програмою було охоплено значну кількість як дітей, так і дорослих. До популяризації енергоефективних заходів були залучено і школи, і бібліотеки і навіть екологічний транспорт Конотопа. Цього року разом з інформу­ванням розпочалося і предметне впровадження енергозберігаючих заходів у Конотопській гімназії та ДНЗ №10 «Ялинка». Зокрема вже виготовлено проектну документацію для реконструкції будівель закладів, що розпочнеться у  2017 році.

 

22.12.2016

Дитячий садочок №10 «Ялинка» та гімназія продовжують дарувати святковий настрій та створюють  ялинки і прекраси з підручних матеріалів.

Дійсно, творча уява дітей, батьків та вихователів, вчителів не має меж.

 

 

 

 

 

 

 

 

Диво ялинки з фольгоізолу, ниток, паперу, серветок та навіть макаронів! Дзвоники з пластикових стаканчиків, лампочки-іграшки у садочку. Неймовірний паперовий камін та сніговики з пінопласту у гімназії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19.12.2016

Акція «Збережи ялинку!» у дитячому садочку №10

Корисні та добрі справи мають продовження: до екологічної естафети добрих справ для довкілля, яку почали учні спеціалізованої школи №2 (учасники проекту «Школа Енергії») та учні гімназії, долучився дошкільний навчальний заклад №10 «Ялинка».

19 грудня, у рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, садочок №10 «Ялинка» провів виховний захід-акцію під символічною назвою «Збережи ялинку!».

Даний захід був організований для того, щоб ще раз нагадати малечі та дорослим про важливість захисту довкілля та енергозбереження. У ході акції діти спільно з вихователями створювали новорічні прикраси, аплікації та маленькі ялинки. Матеріали для поробок використовувалися найрізноманітніші: від тканини, паперу, фольги, до відпрацьованих лампочок розжарювання і навіть гумових рукавичок. Звичайно батьки не лишилися осторонь, допомогли  дітям втілювати творчі задуми щодо прикрас вдома.

 

 

 

 

 

 

 

 

Усі прикраси та ялинки стали експонатами спеціальної виставки у садочку, яка протягом зимових свят тішитиме дітей та нагадуватиме дорослим, що використання штучних ялинок, придбаних або виготовлених власноруч, є гарною альтернативою живим деревам. Альтернативою, що не завдає шкоди природі, адже одне дерево за рік свого життя здатне поглинути понад 25 кг СО2.

Тож, долучаємося до естафети та робимо добрі справи для довкілля!

 

14.12.2016

Візит Команди  підтримки «Угода Мерів - Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) до міста Конотоп

12-13 грудня 2016 року делегація експертів CoM-DeP у складі Максима Верещака,  Ханса Шартнера,  Дмитра Іваненка, Андрія Удовика, на чолі з керівником Команди підтримки Яном Ваандерсом, з робочим візитом відвідала місто Конотоп.

Головне завдання зустрічі експертів з міською проектною групою - вироблення дієвих архітектурно-технічних рішень для максимально ефективної реновації будівлі міської гімназії. Впровадження енергозберігаючих заходів на даному об’єкті є частиною проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, і враховуючи технічні особливості конструкцій будівлі проектування потребує виваженого підходу та професійних консультацій досвідчених фахівців.

Перший день візиту розпочався з безпосередньої роботи на об’єкті. Експерти спільно з проектантами, спеціалістами головної випробувальної лабораторії в будівництві ДП ПАТ «Сумбуд», інженерною групою відділу освіти міської ради, здійснили обстеження будівлі, визначили основні проблемні елементи та можливості виконання запропонованих рішень. Ознайомилися з презентацію напрямків діяльності гімназії.

Попередні результати роботи та фінансові показники проекту були обговорені на зустрічі з міським головою Артемом Семеніхіним. Міський голова підтримав пропозиції експертів, наголосивши на важливості демонстраційного проекту для міста і готовності міської ради сприяти у залученні додаткових ресурсів для підвищення енергоефективності.

 

 

 

 

 

 

 

 

Також, у  рамках візиту делегати відвідали об’єкти міста на яких впроваджувалися подібні заходи (добудований пологовий будинок) та дитячий садочок №10 «Ялинка», утеплення якого здійснюватиметься за рахунок коштів проекту.

Наступний день був повністю присвячений роботі з проектантами. Звісно доведеться внести багато коригувань до базового варіанту проектно-кошторисної документації, змінити окремі розділи та технології, проте у підсумку ми одержимо  якісний, надважливий для будівельника документ, який дозволить зробити дійсно демонстраційний об’єкт – найкращий приклад для наслідування.

 

14.12.2016

Естафета добрих справ для довкілля

Швидко пролетів ще один рік і ось - Новорічні та Різдвяні свята вже не за горами. А отже попереду знову яскраві моменти, і звісно ж підготовка до свят: вибір подарунків, прикрашання ялинки...

Хтось кожного року купує нові новорічні та різдвяні прикраси, хтось прикрашає тими, що лишилися з попередніх років, а хтось робить їх власноруч.

Учні спеціалізованої школи №2, як учасники проекту «Школи енергії» та учні гімназії (учасник проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», що фінансується за рахунок коштів Європейського Союзу) відповідально ставляться до питань енергозбереження та екології, тому виступили з ініціативою виготовлення новорічних іграшок із відпрацьованої сировини - використаних лампочок розжарювання, пластикових пляшок тощо. Така ідея виявилася чудовим прикладом поєднання цікавого з корисним. Діти та вчителі не тільки зробили красиві речі, а дали «нове життя» відпрацьованим матеріалам.

Важливо пам’ятати про екологію та збереження навколишнього середовища  навіть у свята: використовувати штучні ялинки. І чому б кожному, хто має можливість зробити щось своїми руками, не спробувати поєднати цікаве дозвілля з корисним для себе і природи заходом.

Щиро вітаємо з наступаючими святами та запрошуємо усіх небайдужих приєднатися до ініціативи добрих справ для довкілля.

Створюйте екоприкраси та не забувайте ділитися фотографіями!

 

 

 

 

 

 

 

 

На фотографіях: прикраси з лампочок, виготовлені школою №2; черевичок з пластикової пляшки, виготовлений гімназією.

 

13.12.2016

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

13 грудня 2016 року заступник міського голови Тетяна Іноземцева взяла участь у тематичному заході  Програми CoM-DeP «Досвід Мени у впровадженні проекту по вуличному освітленню».

Представники міста Конотоп були запрошені до участі у заході, оскільки наше місто є частиною програми CoM-DeP  та реалізує проект «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу.

У рамках заходу учасники ознайомилися з поетапним впровадженням демонстраційного проекту у місті Мена та безпосередньо побачили оновлену систему вуличного освітлення, відвідали центр управління міським освітленням.

Також, у ході дискусій, учасники одержали відповіді на актуальні питання, які виникають у ході реалізації проектів, обмінялися досвідом.

 


30.11.2016

Воркшоп "Енергоефективний будинок майбутнього"

30 листопада у рамках тижня енергозбереження у місті відбувся загальноміський захід - Воркшоп  «Energy-Dream House» (Енергоефективний будинок майбутнього).

Захід був організований спільними зусиллями Конотопської спеціалізованої школи №2, управління економіки та відділу освіти, за підтримки відділу культури та туризму міської ради, з метою ознайомлення учасників з основами енергообстежень будівель та привернення уваги до екологічних питань.  До участі у воркшопі були залучені найактивніші представники майже усіх  шкіл міста: три учні у супроводі вчителя. Також долучилися громадські організації, представники відділів виконавчого комітету  та молодіжний актив.

Така форма заходу була обрана не випадково, оскільки саме воркшоп ґрунтується на активному залученні та взаємодії всіх його учасників, що найбільш сприяє виробленню дійсно різнопланових рішень та, звичайно, у невимушеній атмосфері охоплює увагою кожного.

 

На початку заходу зі словами привітання  звернулася начальник управління економіки Людмила Гапєєва, наголосивши, що: «Енергозбереження та підвищення енергоефективності в усіх сферах суспільного життя є важливим питанням, яке напряму пов’язане з забезпеченням комфортності життя населення та покращенням екологічної ситуації.

З метою підвищення енергоефективності міська рада, як учасник  Європейської ініціативи «Угода мерів», залучає фінансові ресурси для впровадження енергозберігаючих заходів. Ми співпрацюємо з  Фондом регіонального розвитку, Північна екологічна фінансова корпорація НЕФКО з 2012 року є фінансовим партнером міста та інвестує кошти в утеплення закладів галузей освіти, медицини, культури. Сьогодні реалізується масштабний проект за рахунок коштів Європейського Союзу,  який передбачає здійснення комплексної реновації будівель гімназії та дитячого садочка №10 «Ялинка».

Слід пам’ятати, що  запорукою успіху при впровадженні практичних заходів, завжди є реалізація саме інформаційних проектів, таких як комунікаційний компонент проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», «Школа Енергії», що направлені на посилення енергетичної свідомості людей,  виховання молодих поколінь енергоспоживачів.  Адже саме свідоме ставлення до енергоефективності та енергозбереження, – це ключова база для досягнення сталого енергетичного розвитку громади».

Після перегляду відеоматеріалів та виступів творчих колективів, власним досвідом як учасник проекту «Школа Енергії» поділилася школа №2, яка мала можливість силами енергокоманди «Гефіас», за участю експертів проекту, провести енергоаудит будівлі використовуючи спеціальне обладнання. «Гефіасівці» розповіли про комплекс заходів, що  можуть  зробити  перебування у школі  не тільки комфортним, а й заощадливим.

Усі учасники були розподілені жеребкуванням на чотири команди «Тепло», «Світло», «Вода», «Екологія». Кожен одержав бейдж-наліпку, яка підтверджувала приналежність до команди.  Склад команд виявився дуже різним: школярі та держслужбовці, громадські діячі та вчителі. Для команд були відведені відповідні «робочі місця» та  закріплений координатор.

Модератор воркшопу, вчитель школи №2 Рибець Світлана,  роз’яснила правила та гра стартувала. Координатори одержали  «Технічну карту» з тематичним завданням:

 

Команда «Тепло» енергообладнанням  мала виміряти  температуру повітря в різних частинах приміщення та на регістрах системи опалення; запропонувати як використати матеріали, зразки яких були спеціально розміщені на столі, для підвищення енергоефективності будинку; підготувати  пропозиції щодо збереження тепла в будинках та квартирах.

 

 

 

 

 

Команда «Світло» мала виміряти освітленість приміщення за допомогою люксметра та порівняти результати з нормами; проаналізувати використання різних видів ламп освітленості з точки зору заощадливості та енергоефективності; запропонувати заходи.

 

 

 

 

 

 

Команда «Вода» - за допомогою імпровізованої лабораторії дослідити втрати води через несправність кранів; проаналізувати можливість використання пристроїв з відео та як вони допомагають економити воду; запропонувати заходи щодо економії води в навчальних закладах та власному житлі.

 

 

 

 

 

Команда «Екологія» - провести ряд підрахунків скільки дерев, енергії та води ми заощадимо, якщо кожна сім’я, буде здавати на переробку хоча б 1кг макулатури; визначитися, які з запропонованих предметів є екологічно чистими; запропонувати заходи щодо зменшення забруднення навколишнього середовища побутовими відходами.

 

 

 

 

 

Крім того, кожна з команд мала скласти свій слоган, наприклад слоган команди «Екологія» -  «Світ навколо зберігаєм – екоматеріали обираєм!».

 

Усі учасники одержали масу позитивних вражень при виконанні завдань та впоралися на відмінно.  Звісно презентували  результати роботи юні виконавці, а дорослі члени команд допомагали.  Під час презентацій рекомендації вироблені у ході роботи у вигляді спеціально підготовлених  цеглинок розміщувалися на «Стіні енергоефективності».

На завершення заходу учасники одержали пам’ятні сувеніри.

Зберегти землю для майбутніх поколінь, залишити чистими ріки та моря, квітучі поля, зелені ліси - це завдання, яке стоїть перед кожним із нас.  Захистити  Землю можна не тільки  глобальними енергопроектами та законами, але й діями та заходами, що може зробити кожний з нас.

 

 

 

17.11.2016

«Мандри краплинки!»: продовження тематичних занять для дітей у садочку №10

 

 

 

 

 

 

 

 

17 листопада 2016 року, у рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за підтримки Європейського Союзу, у садочку №10 «Ялинка»  відбулося інтерактивне заняття під назвою «Мандри краплинки!» для дітей молодшої групи.

Під час заходу діти провели ряд цікавих дослідів та дізналися «Чи має вода колір?», «Чи має вода смак?», «Де живе вода?» та найголовніше чому та як потрібно берегти воду.

Усі юні дослідники уважно слухали  казку-бесіду про маленьку краплинку та її велике значення для навколишнього світу, відгадували загадки.

Наприкінці заняття, за гарною традицією,  діти спільно з вихователем склали декілька простих порад для батьків про те, як економити воду.

 

 

15.11.2016

Чергова скайп-нарада з Командою підтримки проекту

15 листопада 2016 року відбулася скайп-конференція з Командою підтримки проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу. Дана скайп-нарада  передбачала заслуховування поточної звітності за проектом  та узгодження плану заходів на наступний період.

Під час наради були обговорені питання щодо проходження державної експертизи проектно-кошторисною документацією, проведених комунікаційних заходів. Також, обговорено питання щодо організації спільної зустрічі з технічними  експертами для проектування вентильованого фасаду для утеплення будівлі гімназії.

 

 

 

14.11.2016

Засідання робочої групи грантового проекту Європейського Союзу

11 листопада 2016 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігоря Степанченка відбулося засідання робочої групи (стратегічного комітету) з питань реалізації проекту  «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

На засідання були присутні керівники управлінь, відділів та спеціалісти, що безпосередньо займаються впровадження заходів проекту.

10 листопада експертами Команди підтримки проекту CoM-DeP, які здійснюють супровід та консультування, було погоджено усі архітектурно-технічні рішення, запропоновані проектантом – КП ПВ «АПБ» щодо проведення комплексного утеплення будівлі ДНЗ№10 «Ялинка». Тому, ключовим питанням засідання було планування наступного етапу проекту: проходження державної експертизи. Це питання є дуже важливим, оскільки вперше у місті реконструкція об’єкту проходитиме за європейськими будівельними нормами, які є значно вищими ніж діючі державні будівельні стандарти.

Також, під час засідання було обговорено впроваджені заходи комунікаційного плану проекту, хід проведення варифікації проекту та підготовчих робіт у закладах.

За підсумками засідання було вирішено, що відповідальні особи підготують необхідні пакети документів для максимально оперативного та належного проходження державної експертизи, організують інформаційні заходи до тижня енергозбереження.

 

 

10.11.2016

Робоча зустріч з Командою підтримки проекту Європейського Союзу

8 листопада 2016 року начальник управління економіки міської ради - менеджер проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, прийняв участь у робочій зустрічі з Командою підтримки проекту, що проходила під час IX Міжнародної спеціалізованої виставки «Енергоефективність. Відновлювальна енергетика – 2016»,

Ключовим завданням зустрічі було обговорення з експертами Команди підтримки  процесів впровадження грантових проектів CoM-DeP, В рамках заходу, учасники прозвітували про проектний прогрес, одержали відповіді на актуальні питання, які виникають у ході реалізації проектів, обмінялися досвідом.

 

 

 

10.11.2016

Енергоефективність – це реально!

8 листопада учні 9-10 класів Конотопської гімназії відвідали IX Міжнародну спеціалізовану виставку «Енергоефективність. Відновлювальна енергетика – 2016», що проходила у Міжнародному виставковому центрі м.Київ.

Ця навчально-екскурсійна подорож відбулася у рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

З початку впровадження проекту для учнів гімназії було організовано та проведено багато цікавих заходів, - це і інтелектуальні марафони, квести, брейн-ринги та наукові конференції. Викладачі під час виховних занять розповідали дітям про енергоефективність, присвячували цілі заняття питанням відновлювальної енергетики. Тому, відвідання виставки для дітей стало тією унікальною можливістю побачити те про, що вони так багато чули та «доторкнутися до частинки практичної енергосфери».

Виставковий центр об’єднував цілий ряд виставок Комунтех, ЄвробудЕкспо, ДортехЕкспо, Aqua Ukraine. Гімназисти ознайомилися з найсучаснішими технологіями та найкращими зразками обладнання, безперечно отримали незабутні враження від побаченого, спілкування з представниками компаній та переконалися, що енергоефективність – це реально!

 

 

07.11.2016

Екологічний марафон у гімназії

4 листопада 2016 року на виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, у гімназії відбувся інтелектуальний марафон «Ми люди  поки є природа!» для учнів 7 класу.

Головна мета заходу – привернення уваги до питань збереження навколишнього середовища, сприяти формуванню етичних взаємин людини з довкіллям.

Три команди «Мисливці за знаннями», «Веселі піраньї» та «Молекулярні краплинки» демонстрували свої знання з екології, проявляли свою кмітливість і спостережливість на шести станціях.

На станції «Світ Води» учасники марафону малювали та розповідали про те, що можна зробити для збереження води, на станції «Лісова» пригадували як потрібно поводитися на природі, розгадували тематичний кросворд. Станція «Розважальна» зустрічала дітей фізкультхвилинкою. Також, кожен прийняв участь у конкурсі з продовження оповідання «Проблеми сучасного міста», впізнав за розповіддю і запропонував методи «перемоги над чудовиськом» (озонові діри, смог, парниковий ефект, кислотний дощ).

Під час марафону діти продемонстрували не тільки гарні знання, а ще й свідомий підхід до питань екології та енергозбереження. Усі учасники заходу та запрошені гості одержали масу позитивних вражень.

На  завершенні марафону найактивніші учасники були нагороджені грамотами.

«Всі ми хочемо дихати свіжим повітрям, пити чисту воду, жити в екологічно чистому середовищі. Саме від цього залежить здоров’я кожної людини і всієї Планети. Давайте ж будемо її берегти! Пам’ятайте: не земля належить нам, а ми належимо Землі. І завтрашній день її буде таким, яким ми його зробимо сьогодні!».

 

 

 

 

01.11.2016

Нові ініціативи Європейської Комісії для розвитку міст!

26-27 жовтня 2016 року у місті Єреван проходила Міжнародна конференція високого рівня «Сприяння сталому розвитку країн Східного партнерства», організована Європейською Комісією спільно з Міністерством територіального управління і розвитку Республіки Вірменія, конференцією регіональних та місцевих органів влади сторін Східного партнерства (CORLEAP) та проектом «Угода Мерів – Схід» (CoM East).

Місто Конотоп є підписантом провідної ініціативи «Угода Мерів» з 2011 року, співпрацювало з проектом  CoM East-І та реалізує демонстраційний проект «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що фінансується за рахунок грантових коштів Європейського Союзу, тому ми були запрошені до участі у даному заході.

Конференція зібрала разом представників керівництва Європейської Комісії та Делегації ЄС, Міністерств та відомств, перших керівників місцевих та регіональних органів влади. Місто Конотоп представляв міський голова Артем Семеніхін.

На конференції Європейський Союз оголосив про запуск нової ініціативи "Мери за економічне зростання" (M4EG) у сфері розвитку бізнес-сектора і початку другого етапу проекту "Угода Мерів-Схід" в країнах Східного партнерства (CoM East) у сфері енергоефективності. Ці проекти спрямовані на зміцнення співпраці між місцевими органами влади і представниками громадянського суспільства відносно посилення контролю, обміну досвідом, розвитку дієвих і ефективних адміністративних механізмів для досягнення і реалізації політики місцевого розвитку.

Також, були обговорені перспективи  "Угоди Мерів по клімату та енергії"  та досягнення і попередні результати реалізації "Демонстраційних проектів Угоди Мерів".  Учасники обмінялися досвідом успішної модернізації міської інфраструктури у містах. Окрема увага приділялася питанням вуличного освітлення та термомодернізації будівель. Безумовно нові контакти та інформація про прогресивні технічні рішення допоможуть нашому місту при впровадженні нових проектів розвитку.

 

 

21.10.2016

«Майбутнє Землі у небезпеці!» - екологічне заняття у дитячому садочку №10 «Ялинка»

21 жовтня 2016 року, у рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за підтримки Європейського Союзу, у садочку №10 «Ялинка»  відбулося інтерактивне заняття «Майбутнє Землі у небезпеці!».

 

 

 

 

 

 

 

 

Розпочався захід для дітей різновікової групи виховною бесідою з питань збереження енерго- та водних ресурсів, яка супроводжувалася тематичними загадками. Далі на дітей чекали цікаві досліди щодо властивостей води «Вода прозора», «Вода немає запаху», «Вода немає смаку» та експеримент «Забруднення води». Також, усі маленькі дослідники долучилися до виготовлення аплікації «Акваріум».

 

 

 

 

 

 

 

 

Наприкінці заняття діти спільно з вихователем склали декілька простих порад для батьків про те, як економити воду.

 

 

21.10.2016

Узгоджені проектні рішення технічної документації

21 жовтня 2016 року відбулася позачергова скайп-конференція з Командою підтримки проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу.

Під час скайп-наради австрійські експерти запропоновували удосконалити технічну документацію проекту з реновації будівлі ДНЗ№10 «Ялинка» у частині застосування теплоізоляційних плівок при утепленні ліній примикань віконної конструкції та стіни.

Це завершальний скайп за проектною документацією ДНЗ №10, на якому були остаточно  узгоджені усі технічні рішення, тому після внесення відповідних коригувань та одержання протоколу погодження Команди підтримки проекту, документація буде надана на державну експертизу.

 

 

13.10.2016

 

13 жовтня 2016 року відбулася скайп-конференція з Командою підтримки проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу. Дана скайп-нарада  передбачала заслуховування поточної звітності за проектом  та узгодження плану заходів на наступний період.

Під час наради були обговорені питання щодо проведених комунікаційних заходів та розробки плану варифікації проекту. Також, одержано рекомендації Команди підтримки щодо організації енергомоніторингу на об’єктах проекту.

 

 

11.10.2016

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

11 жовтня 2016 року Людмила Гапєєва начальник управління економіки міської ради (менеджер проекту) «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, прийняла участь у семінарі програми «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» CoM-DeP щодо досвіду міста Долини у реалізації проектів з термомодернізації житлових будівель.

На початку заходу зі словами привітання до учасників звернулися долинський міський голова Володимир Гаразд та Ян Ваандерс керівник Команди підтримки Програми CoM-DeP.


На семінарі піднімалися актуальні для будь-якого проекту/міста питання: «Як взаємодіяти та мотивувати жителів багатоповерхових будинків до впровадження енергоефективних заходів?», «Як зробити План дій сталого енергетичного розвитку дієвим інструментом для залучення інвестицій?» тощо.

Фахівці команди реалізації проекту від м.Долини поділилися власним досвідом щодо технічних особливостей свого проекту та комунікаційних аспектів. Кожна доповідь супроводжувалася жвавою дискусією. Наприкінці заходу для учасників було організовано оглядове відвідання об’єктів, що термомодернізовувалися у рамках проекту.

Одержана під час семінару інформація та прогресивний досвід колег, безперечно стануть у нагоді при впровадженні заходів нашого енергоефективного проекту.

 

07.10.2016

«Еко-Арт: мистецтво задля захисту довкілля та збереження енергії!»

6-7 жовтня 2016 року на виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за грантової підтримки Європейського Союзу, проходила екологічна акція «Еко-Арт: Додай місту кольорів!».

На етапі підготовки даної арт-акції планувалося залучити дітей: вихованців художньої школи та школи мистецтв, але примхлива осіння погода внесла свої корективи. Тому втілювали у життя задумки заходу вже професійні художники, які підкреслили своїми витворами важливість і реальну значимість такої актуальної в наш час теми, як енергоефективність та проблеми екології.

Під час акції в Конотопському трамвайному управлінні був розмальований один із трамваїв міста зображеннями екологічної та енергозберігаючої тематики. Малюнки створювалися на вікнах трамваю у зрозумілій та легкій для сприйняття формі. Слід зазначити, що об’єктом «творіння» не випадково обрано саме трамвай. Адже цей вид транспорту є екологічним у порівнянні з автомобілем  чи автобусом.

Паралельно на центральній площі, біля міського фонтану, був створений великий та яскравий «екомалюнок». Площа біля фонтану - чи не одне з найулюбленіших місць прогулянок та відпочинку усіх містян, тому малюнок на протязі тривалого часу буде нагадувати про важливість збереження та ощадливого використання енергії усім поколінням нашого міста. Фахівці управління економіки міської ради проводили агітаційні роз’яснення серед перехожих, які зацікавлено та захоплено спостерігали за створенням нового арт-елементу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Також, у рамках акції відбулися виховні бесіди з учнями молодших класів однієї із середніх шкіл міста про важливість питань енергозбереження. Дітям розповідали, як потрібно відноситися до навколишнього середовища та чому варто заощаджувати енергію. Для кращого сприйняття бесіди, в якості наочної візуалізації, кожен мав можливість розглянути екомалюнок.

Основна мета акції полягала у тому, щоб нагадати жителям нашого міста, що саме від наших дій залежить екологічно безпечне майбутнє. Адже, кожному під силу долучитися до збереження довкілля!

 

29.09.2016

Конструктивний діалог - висока якість проектної документації

29 вересня 2016 року відбулася скайп-конференція з Командою підтримки проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу. Ключовою метою заходу було узгодження технічних рішень проектної документації з реновації будівлі ДНЗ№10 «Ялинка».

Під час конструктивного діалогу австрійські експерти надавали рекомендації щодо удосконалення проекту у частині застосування евростандартів: технології примикання утеплювального матеріалу до віконних конструкцій, використання гідроізоляційних мембран на покрівлі, розташування стаціонарних рекуператорів тощо.

Після внесення відповідних коригувань та одержання погодження Команди підтримки проекту, документація буде надана на державну експертизу.

 

 

28.09.2016

Екологічна акція «Еко-Арт: «Додай місту кольорів!»

7 жовтня 2016 року, на виконання заходів комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за фінансової підтримки Європейського Союзу, на центральній площі міста та у Конотопському трамвайному управлінні відбудеться  яскрава екологічна арт-акція під назвою «Додай місту кольорів». До заходу будуть залучені вихованці художньої школи та школи мистецтв.

В рамках даної акції планується розмалювати один з трамваїв міста, який потім, курсуючи своїм звичним маршрутом, буде нагадувати про важливість збереження довкілля, дбайливе ставлення до природи та її ресурсів, а також про те, як важливо у наш час ефективно використовувати енергію.

Слід зазначити, що об’єктом «творіння» не випадково обрано саме трамвай. Адже цей вид транспорту є екологічним у порівнянні з автомобілем  чи автобусом.

Також маленькі конотопці зможуть розгорнути свою творчу уяву на тему енергозбереження в малюванні на асфальті. Кожен матиме змогу показати своє індивідуальне бачення проблем екології та енергозбереження, і таким чином ще раз привернути до цих, як ніколи, актуальних питань увагу громадськості.

Поєднати корисне і яскраве в одній справі – це можливо. Долучайтесь до екологічної акції «Еко-Арт: Додай місту кольорів!». Мистецтво задля захисту природи та збереження енергії!

 

 

23.09.2016

"Буду я природі другом" - батьківська конференція у садочку №10

У рамках проекту “Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп” у дитячому садочку №10 “Ялинка” 16 вересня 2016 року був проведений виховний захід з енергозбереження. Даний захід проходив у вигляді батьківської конференції під назвою “Буду я природі другом!”. До участі у конференції  були залучені батьки, бабусі та дідусі вихованців логопедичної групи дошкільного навчального закладу.

Дуже важливо вже в ранньому віці закласти основи свідомого відношення до даного питання. А, як відомо, найдієвіший спосіб виховання – це приклад дорослих, і перш за все, батьків. Саме тому було вирішено провести захід у форматі батьківської конференції.

Учасники мали змогу прослухати доповідь на тему “Навчіть дитину берегти природу”, долучитися до тематичної гри “Ким або чим буде? ”, “Ким або чим було? ” та перевірити власні знання на вікторині “Чи знаєте ви? ”.

Виховати дисципліновану особистість, яка любить, береже природу, розуміє її важливість та цінність, а в майбутньому зуміє передати ці якості своїм дітям, майбутнім поколінням – одна з головних задач суб’єктів, задіяних в даній програмі, і всього суспільства в цілому.

 

 

23.09.2016

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

21 вересня 2016 року начальник управління економіки (менеджер проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітньої галузі міста Конотоп») Людмила Гапєєва взяла участь у семінарі з муніципальних проектів у сфері енергоефективності, що був організований Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО у м.Київ.

Головна мета заходу – ознайомлення з реалізованими успішними проектами в області енергоефективності у ряді українських міст. До заходу долучилися представники профільних Міністерств, провідні спеціалісти муніципалітетів, іноземні інвестор, а також фахівці та керівництво НЕФКО.

У рамках семінару піднімалися питання щодо пріоритетів і можливостей донорського співтовариства в рамках енергоефективності в Україні; викликів та можливостей у секторі централізованого теплопостачання, нещодавній досвід реалізації; викликів та можливостей в секторі енергоефективності бюджетних будівель.

Звичайно усі учасники заходу мали змогу прийняти участь у спільній дискусії та поділитися власним досвідом з колегами.

Одержана під час семінару інформація  та позитивний досвід інших міст стануть у нагоді при виконання практичних заходів з термомодернізації будівель в рамках проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітньої галузі міста Конотоп».

 

09.09.2016

SE2_logo В "Школі Енергії" розпочато новий навчальний рік

7  вересня 2016 року у рамках проекту "Школа Енергії" що реалізується Асоціацією     "Енергоефективні міста України", в  Конотопській спеціалізованій школі ІІ-ІІІ ступенів №2 відбулися заходи  а тематику енергозбереження та енергоефективності, презентовані учнівською екокомандою "Гефіас". Захід мав пізнавальний характер і учасники отримали не лише корисну інформацію щодо дбайливого використання енергоресурсів, а й задоволення від спілкування та змогу висловити своє бачення та ідеї.

Реалізація інформаційних проектів, направлених на підвищення енергетичної свідомості мешканців міста, молодих поколінь енергоспоживачів є дуже важливою, і ініціатива школи №2 є прикладом для інших навчальних закладів.

 

19.08.2016

Виставка малюнків «Зелена Планета» у садочку «Ялинка»

З 15 по 19 серпня 2016 року, у рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за підтримки Європейського Союзу, у дитячому садочку №10 «Ялинка» готувалися творчі роботи для виставки дитячих малюнків «Зелена Планета».

Підготовлений вихователем – методистом Мірошниченко Вікторією захід був направлений на виховання бережливого ставлення до довкілля, тому перш ніж розпочати малювання, з юними художниками була проведена відповідна бесіда.

Діти уважно слухали, охоче відповідали на запитання та з великим завзяттям малювали. З усіх малюнків сформовано виставку «Зелена Планета», яка ще протягом місяця надихатиме на енерогосвідомі дії батьків, персонал закладу та вихованців.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

03.08.2016

Апсайклінг: дамо речам друге життя!

Наприкінці липня 2016 року у позашкільному дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Мрія», у форматі конкурсу, пройшла акція «Апсайклінг: дамо речам друге життя!».

Кожна з чотирьох змін закладу здійснювала підготовку моделей для показу оригінальних дизайнерських ідей виготовлення речей з відпрацьованої сировини. Учасники акції творчо та відповідально підійшли до заданої тематики «святкові вбрання», виготовивши дійсно яскраві моделі. При чому були задіяні майже усі діти: хтось допомагав ідеями, хтось виготовляв, демонстрував, а хтось вболівав.

У якості сировини використовувалися пакети для сміття, кульки, газети, пінопласт … Безперечно усі є переможцями.

Поряд із позитивними емоціями, які отримали діти під час реалізації власного творчого потенціалу в рамках акції, важливим моментом залишається виховний аспект, що полягає у зосередженні уваги на необхідності збереження довкілля, дбайливого ставлення до речей.

 

11.07.2016

Спільний турпохід вихованців садочку №10 «Ялинка»

 

 

 

 

 

 

 

8 липня 2016 року, у рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за підтримки Європейського Союзу, колектив садочку №10 «Ялинка» організував спільний турпохід з батьками до річки Єзуч.

Захід мав пізнавальний характер. Під час пішого переходу до річки Єзуч діти спостерігали за транспортом, тваринами та довкіллям (свійські тварини, птахи, різні дерева тощо). Вихователь розповідала про важливість бережливого сплавлення до навколишнього світу, про екологічний транспорт, негативний вплив викидів вуглекислого газу, загадувала загадки про явища природи.

Програма турпоходу була ретельно спланована за участю батьків, тому  на дітей чекало багато цікавого: елементи спортивних ігор (кеглі, бадмінтон, волейбол), рухливі ігри «Жабки», «Хто швидше?», «Карасі і щука», дидактичні ігри «Впізнай за голосом», «Хто плаває, а хто літає?». Також, діти вчилися встановлювати намет.

На завершення заходу кожний маленький учасник турпоходу розповів про те,  що нового дізнався та як берегтиме природу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24.06.2016

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

23 червня 2016 року начальник управління економіки міської ради  Людмила Гапєєва взяла участь  в «Українському форумі з енергоефективності ’16», що проходив у м.Київ, за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Фонду енергоефективності.

Форум став першою найбільшою міжнародною платформою в Україні, що об’єднає учасників українського ринку та міжнародних інвесторів – з фокусом на інвестиційні можливості вітчизняного ринку енергоефективності.

В рамках робочих панелей форуму піднімалося багато питань, проте найбільшу дискусію викликали новий Закон про енергозбереження та Фонд енергоефективності, що незабаром має запрацювати  в Україні.

22 червня 2016 року начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва взяла участь у семінарі на тему: «Муніципальні інвестиції в Україні та можливості фінансування енергоефективності в житлових будинках», організованому фондом Східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та екології у м.Київ.

В рамках семінару було представлено різні фінансові механізми та можливості, які можна застосувати в Україні в рамках програми E5P, альтернативні структури реалізації, обговорено шляхи фінансування для підвищення енергоефективності в житлових будинках.

Одержана інформація буде корисною при розробці міських проектів у сфері термомодернізації житлового фонду.

 

 

У місті пройшли заходи до Європейського тижня сталої енергії

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З 13 по 17 червня у місті проходили заходи до Європейського тижня сталої енергії (EUSEW).

Місто Конотоп є учасником  ініціативи Європейської Комісії, зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів, з 2011 року, тому направленість заходів зумовлюється важливістю питань збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, енергоефективності. Цьогорічне відзначення тижня сталої енергії є особливим, оскільки міські заходи відбувалися в рамках виконання комплексного проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок коштів Європейського Союзу. Поряд з здійсненням повного утеплення будівель міської гімназії та дошкільного навчального Поряд з здійсненням закладу №10 «Ялинка», проект передбачає виховання свідомих енергоспоживачів шляхом проведення відповідних інформаційних заходів для дітей, персоналу закладів, населення.

Розпочався тиждень традиційною для міста акцією «Про екологію дбай – пересідай на трамвай!», під час якої працівники КП «Конотопське трамвайне управління» організували екскурсію для дітей з пришкільних таборів. Діти дізналися про історію міського трамваю, ознайомилися з технічними особливостями функціонування цього екологічного транспорту та одержали масу позитивний вражень від цікавої програми.

 

 

 

 

 

15 червня колектив дитячої художньої школи розфарбував трамвайний вагон, тому, майже протягом усього тижня сталої енергії трамвай був своєрідним  виставковим центром творчих картин енергозберігаючої та екологічної тематики.

 

 

 

 

 

 

 

Крім того, кожен мешканець міста, що користувався послугами трамваю з логотипом «Угоди Мерів» протягом тижня, одержав інформаційну брошуру.

15 червня у МЦКіД «Кінотеатр «Мир» відбулася акція «Живи енергоефективно!». Учні-активісти СШ №2 презентували результати проекту «Школа Енергії». При чому учасники акції, крім мультимедійних слайдів та  відеоматеріалу, побачили справжнє театралізоване дійство з виступом юних енергоаудиторів. На декількох тематичних «станціях» проводилися досліди з водою, перевірялися відмінності енергозберігаючих ламп від ламп розжарювання, демонструвалося обладнання для енергоаудиту. Усі візуальні досліди супроводжувалися змістовним інформуванням, оскільки запитань було дуже багато.

 

 

 

 

 

 

 

Також, у рамках акції було організовано роботу трьох майстеркласів «E-Hand-Made», «E-Fashion», «ECO-Body-Art». В еко-майстерні діти за допомогою звичайної пряжі створювали «енергозберігаючі чашки», браслети з стрічок декоровані бісером.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І звичайно розмальовували обличчя екозображеннями.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Паралельно діяла секція малювання, де кожен охочий міг привнести своє бачення до загальних концепцій малюнків.

Також, було підведено підсумки конкурсу авторської фотографії  та енергослоганів «Я за енергозбереження!».

Під гаслом: «Енергоефективність – це професіоналізм плюс креативність!» активістами з числа студентської молоді  за підтримки міської ради,  здійснювалося інформування населення про енергозбереження. Розповсюджувалися спеціальні листівки, календарі.

Завершився тиждень екологічною казкою «Хай на Землі панує чистота!», яку підготували діти та вихователі ДНЗ №10 «Ялинка» з метою популяризації бережливого ставлення до довкілля та ознайомлення з питаннями енергозбереження.

 

17.06.2016

Конференція «Угода мерів: нові горизонти і можливості»

13-14 червня в місті Луцьк, у рамках проведення Європейського тижня сталої енергії, відбулася міжнародна конференція Асоціації «Енергоефективні міста України» на тему «Угода мерів: нові горизонти і можливості».

Участь у конференції прийняли майже 250 делегатів з усієї країни та з-за кордону. Це міста-члени АЕМУ, підписанти Угоди мерів, експерти в сфері енергоефективності, представники міжнародних донорських та фінансових організацій, великих світових і європейських програм, і проектів, зокрема - Програми ЄС «Угода мерів - Демонстраційні проекти» (COM-DEP), USAID, GIZ, NEFCO, IFC.

Від міста Конотоп, по лінії Програми ЄС «Угода мерів - Демонстраційні проекти» (COM-DEP), участь у конференції взяла Загородня Анастасія начальник відділу розвитку підприємництва та інвестиційної політики управління економіки Конотопської міської ради.

На початку конференції зі словами привітання звернулися міський голова Луцька Микола Романюк, заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук, експерт з енергоефективності від Європейської Комісії Групи підтримки Євросоюзу для України Кжиштоф Герульський, керівник проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» Крістіана Хагенедер, керівник проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Діана Корсакайте, керівник проекту Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC) «Енергоефективність у житловому секторі України» Софія Лінн, керівник команди проекту ЄС « Угода Мерів-Схід ІІ», старший проектний менеджер Асоціації «Енерджі Сітіз» Крістоф Фрерінг та президент Асоціації «Енергоефективні міста України» Володимир Гаразд.

У рамках заходу обговорювалися питання впровадження енергетичної реформи, мережевого партнерства для підсилення Угоди Мерів, програми та проекти підтримки Угоди Мерів, представлявся проект «Школа енергії», як успішний приклад українсько-німецького співробітництва. Приємно зазначити, що місто Конотоп є учасником даного проекту.  На окремому засіданні секції Програми COM-DEP «Вуличне освітлення і термомодернізація будівель: практичний досвід і перспективи», міста-учасники Програми COM-DEP (місто Конотоп входить до числа 11 міст, включених до даної програми) обговорювали проміжні результати реалізації проектів, можливості підвищення їх ефективності, сучасні підходи і перспективи їх впровадження в рамках програми.

 

17.06.2016

«Екологічна казка»  у дитячому садочку!

17 червня 2016 року у дошкільному навчальному закладі №10 «Ялинка», у рамках проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», що реалізуються у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, відбувся відкритий захід для батьків та дітей, присвячений питанню екології та енергозбереження - «Хай на Землі панує чистота!».

Вихователі підготували насичену програму. Цікаву демонстрацію костюмів з відпрацьованого матеріалу. Не лишив нікого байдужим захоплюючий сценарій казкової вистави «На сміттєвій купці», яка мала повчальний характер.
Під час вистави дітям розповідали про  цінність та неповторність компонентів природи, виважене поводження в довкіллі, необхідність енергозбереження. Також дітки розповідали віршики, співали пісні на екологічну тему.

 

 

15.06.2016

Енергоефективність – це професіоналізм плюс креативність!

15 червня 2016 року  під час акції «Живи енергоефективно!», що проходила у МЦКіД «Кінотеатр «Мир» у рамках відзначення Європейського тижня сталої енергії у місті, було підведено підсумки конкурсу авторської фотографії  та енергослоганів «Я за енергозбереження!».
Переможцями стали:
Туманов Данило,  учень спеціалізованої школи №2.


 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Колектив Міського будинку культури «Зоряний».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Худенко Софія, учениця філії ЗОШ №5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слоган-переможець, що став гаслом Європейського тижня сталої енергії у місті Конотоп 2016: «Енергоефективність – це професіоналізм плюс креативність!»

 

Управління економіки Конотопської міської ради дякує усім учасникам, що долучилися до конкурсу та підготувавши творчі роботи висловили свій власний погляд на енергозбереження.

Ще раз вітаємо переможців!

 

  

10.06.2016

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

9 червня  2016 року, комунікаційний менеджер проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, прийняв участь у тренінгу з комунікації для проектів Європейського Союзу, який проходив у м.Київ.

Ключовим завданням даної тренінгової програми є ознайомлення демонстраційних проектів з особливостями формування ключових повідомлень для цільових груп, стратегіями побудови успішних комунікацій, написання прес-релізів.

Учасники заходу мали унікальну можливість, одержати практичні промопоради від Галини Грубляк, керівника відділу корпоративних комунікацій «1+1 Медіа», та Тетяни Пушнової, шеф-редакторки «Телевізійної служби новин».

 

 

31.05.2016

Увага! Конкурси авторської фотографії та енергослоганів: «Я за енергозбереження!»

 У рамках впровадження проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, як захід до Тижня сталої енергії, оголошується конкурс авторської фотографії  «Я ЗА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ!» та конкурс енергослоганів.

Конкурс проводиться з метою відбору найкращих робіт на тему енергозбереження з яких буде сформовано електронну галерею. Найкращий «енергослоган» стане загальноміським гаслом Тижня сталої енергії 2016 року.

Управління економіки Конотопської міської ради запрошує усіх активних творчих людей міста  долучитися до фотоконкурсу, підготувати якісні фотороботи, що висвітлюють особистий погляд на енергозбереження (вітаються динамічні знімки «людина – енергозбереження –природа»).

Участь у конкурсі можуть приймати всі бажаючі, що проживають або навчаються у м.Конотоп.
Конкурс проводиться у 3-х вікових категоріях:  І)  до 15 років; ІІ)  від 15 до 20 років; ІІІ)  від 20 років.
На конкурс подаються виключно індивідуальні фотороботи, які являють собою чорно-білі або кольорові фотографії , фото колажі. Файли фоторобіт приймаються в електронному вигляді (формат JPG, JPEG з мінімальним стисненням).  Енергослоган має бути лаконічним та містити заклик до енергозбереження, енергослоган та фото можна подавати окремо.                                              
Кожен учасник має право подати до 5 робіт. Допускається творча обробка фотографій.
При поданні робіт на конкурс додатково необхідно зазначити:  ім'я, прізвище та по батькові (повністю) учасника конкурсу;  дата народження;  телефон, E-mail, а також при наявності посилання на фотографію в соціальних мережах.
Роботи, представлені на конкурс, не редагуються та не рецензуються.

Конкурсні роботи приймаються до 12 червня 2016 року. Конкурсні фотороботи в електронному вигляді (формат JPG, JPEG, з мінімальним стисненням) потрібно надсилати на адресу Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript з обов’язковою поміткою в темі листа «Я за енергозбереження!»

Організатор конкурсу залишає за собою право використовувати фотографії та матеріали в проведенні подальших виставок, підготовці та виданні інформаційних матеріалів, поліграфічної продукції (календарі, буклети некомерційного характеру), публікацій у ЗМІ матеріалів про конкурс, тощо.Організатор зобов’язується наводити відповідне посилання на авторів робіт при будь-якому публічному відтворенні фотографій.
Не допускаються для участі у конкурсі роботи, які:  не відображають мету конкурсу;  не відповідають вимогам конкурсу;  пропагують насилля, будь-яку форму ворожнечі, негативні звички;  містять будь-яку форму приниження особистості; можуть бути розцінені як реклама.

За результатами конкурсу «Я за енергозбереження!» будуть визначені  переможці в кожній віковій групі. 1-е, 2-е та 3-є місця. Кожен переможець отримає заохочувальний приз.

 

25.05.2016

У гімназії відбувся конкурс плакатів "Збережемо енергію разом"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В останній декаді травня було підбито підсумки конкурсу плакатів, що проходив у протягом місяця серед учнів 3-6 класів гімназії.
Конкурс було оголошено в рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

Діти як завжди творчо підійшли до виконання завдання, створивши  плакати, які стосуються різних підтем: «Енергетика та інші природні ресурси», «Сміття», «Енергетичний слід» та інші. Кожен плакат, - це своєрідне послання: «Бережи природні ресурси, дбайливо стався до навколишнього світу!». Безперечно, усі роботи є переможцями.

Приємно відзначити, що протягом травня учні Конотопської гімназії активно долучилися до участі в Міжнародному проекті PROJECT «Global Education In Basic Schools» («Глобальна освіта в основній школі»).
Цей проект передбачає розвиток співпраці та спільної діяльності засобами онлайн навчання (вікторини, конкурси, онлайн-тести) для шкіл. Матеріали та інтерактивні вправи будуть створюватися шкільними колективами з різних країн. Проект триватиме до 2017 року.

Вітаємо з новим проектом!

 

20.05.2016

«Екологічний брейн-ринг»  у садочку №10 «Ялинка»

20 травня вихователі дошкільного закладу «Ялинка» взяли участь у екологічному брейн-ринзі, підготовленому та проведеному методистом Мірошниченко Вікторією.

Це не перший захід, орієнтований на виховательський склад, який впроваджується у рамках комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Тому, організатори спланували цікаві завдання, наповнивши програму актуальними запитаннями, а учасники брейн-рингу змістовно готувалися, щоб показати гарні знання.

Під час брейн-рингу вихователі ділилися екопорадами для конкурсу «Екологічна розминка», відгадували загадки-ілюстрації та загадки за пантомімою, відповідали на екологічні запитання,  аналізували енергозберігаючі поради та здійснювали імпровізовані презентації.

Кожен учасник, крім нової інформації та позитивних вражень, одержав сувенірну наліпку.

 

 

25.04.2016

У гімназії відбувся квест «Я, майбутнє та енергія!»

22 квітня люди по всій планеті відзначають найбільше Міжнародне екологічне свято - Всесвітній день Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом турботи за наш спільний дім. Конотопська гімназія приєдналася до світової спільноти та провела квест з енергозбереження (конкурсно-пізнавальна гра) під назвою: «Я, майбутнє та енергія!». Даний захід був підготовлений на виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу.

На початку учнів привітала начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва: «Наше місто як учасник Ініціативи Європейського Союзу «Угода Мерів», розуміє важливість питання збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів. Підписавши Угоду мерів ми задекларували наміри скоротити власні викиди вуглекислого газу до 2020 року на 20%. Виконати це завдання можливо лише шляхом впровадження енергоощадних заходів, нарощування використання відновлюваних джерел енергії. Та звичайно оптимізації споживання енергетичних ресурсів, і важливу роль у цьому відіграє саме виховання свідомих енергоспоживачів. Сьогодні енергоефективну ініціативу міста підтримує Європейський Союз. Буде здійснено цілий комплекс енергозберігаючих заходів у гімназії, і мені приємно відзначити, що у закладі під егідою проекту впроваджуються різні види цікавих для дітей інформаційних заходів з популяризації енергозбереження».

Відповідно до правил гри учні були розподілені на десять команд по п’ять учасників:  «Іскра», «Скандинавський лебідь», «Творці», «Діти планети», «Молекули», «Екодім», «Екоклас», «Вогонь», «Енергетик», «Лідери».
Головне завдання квесту  - пройти правильно усі творчі, теоретичні, креативні та нестандартні станції, відповідно до маршрутних карток.

Розпочалася гра конкурсом «Візитівка команди»,  команди презентували свою назву та гасло. Слід відмітити, що діти серйозно підійшли до командних гасел, які можуть навіть стати гаслом «Тижня сталої енергії у місті», наприклад гасло команди «Енергетик»: «Збережемо природу для усього Нараду!».

У рамках виконання завдань, гімназисти відвідали десять станцій:
На станції «Водиця – усьому цариця» діти проводили досліди з властивостями води, малювали карту річок області.
На станціях «Відеокросворд», «Відеовікторина», «Бліц», «Думай швидко – дій активно», «Найспритніший» учасники відповідали на тематичні запитання, відгадували відео-загадки, формували поради з енергозбереження.
За кожну вірну відповідь команда отримувала бал. Враховуючи рівень підготовки, труднощів у проходженні цих завдань у дітей не виникло, тому вірних відповідей та балів було багато у кожної з команд.
На станціях «Збирання та сортування вторинної сировини», «Екологотип», «Маркування» діти розподіляли вторинну сировину у імпровізовані контейнери, розміщували на карті світу екологічні логотипи, вгадуючи, яким країнам вони належать.

Найбільше захвату викликала станція «Екологічне дерево» на який кожен учасник команди на відбутку власної руки, вирізаному з кольорового паперу, писав екологічну пораду. Усі «руки-порадники» прикріплювалися на карту України.

Команди впоралися з завданнями, підготовленими вчителями природничих дисциплін спільно з учнями 10 класів, на відмінно.  Усі учасники квесту отримали дипломи, а переможці, які посіли перше («Скандинавський лебідь»), другі («Творці», «Діти планети») та треті місця («Іскра», «Молекули») - подарунки від Євросоюзу: енергозберігаючі лампочки, світлодіодні ліхтарики, блокноти та ручки.

Спостерігаючи за учнями  не можливо було не помітити захоплення з яким вони виконували завдання та небайдужість до питань енергозбереження та проблем довкілля. Директор гімназії Юлія Баранник, на завершенні заходу зазначила, що «тема енергозбереження буде завжди пріоритетною для нашого навчального закладу».

 

«На землі, у домі вселюдському —
Протиріч і негараздів тьма.
Будьте, люди, бережливі в ньому!
І тоді достатньо буде всім тепла!».

 

22.04.2016

«День Землі» у садочку №10 «Ялинка»

Традиційно    щороку  навесні  у  багатьох  країнах  світу  22  квітня  відзначають  «День  Землі». Дошкільний навчальний     заклад №10 «Ялинка», як учасник проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантових коштів Європейського Союзу, не  залишився  осторонь.
Розпочався «День Землі»  виступом  дітей  старшої  та  логопедичної  групи  разом  з  вчителем-логопедом  Дзюбою  Т.А., які  розповіли   про  походження  «Дня  Землі»  та  закликали  дітей  і  дорослих  до  збереження   природи   та  примноження  її  багатств:

«Майбутнє  природи  залежить  малята,
Від   вчинків  людини, турботи  людини,
Прекрасний  цей  світ  зберегти  ми  повинні!».

Вихователі  та  малята  були  запрошені  до  роботи  на  городах  та  квітниках  садочку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На завчасно підготовлених колективом закладу грядках  діти  середньої  групи  (вихователь  Олех  А.В.)  висаджували  на  городі  цибулю, сіяли огірки  та  вспушили  землю  на  квітниках; діти  старшої  групи (вихователь  Павлюченко  Г.В.) висаджували  кущі  смородини, порічки; діти  логопедичної  групи  -  кущі  форзиції, спіреї  бумальди  та  сіяли моркву, огірки; діти  молодшої  групи  разом   з  вихователем  Грищенко  К.В.  посадили  суницю, а  різновікової  групи (вихователь Данилова  О.О.) -  квіти  хости.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Працівники  дошкільного  закладу висадили на  квітниках  мускари, примули, іриси. Долучилися до заходу і батьки вихованців, які принесли  розсаду  квітів  та  кущів.
Діти були у захваті, проявляли справжній господарський підхід, а по завершенню роботи на грядках та  квітниках, разом з  працівниками  закладу,  переглянули  виставку  малюнків  «Природа – наш  рідний  дім!».

 

 

 

 


18.04.2016

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

14-15 квітня  2016 року, менеджер проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, прийняв участь у тренінгу програми CoM-DeP з питань технічного нагляду, який проходив у м.Єреван (Вірменія).

Ключовим завданням даної тренінгової програми є ознайомлення демонстраційних проектів з загальним процесом технічного нагляду, деталями та вимогами технічної звітності, моніторингом результатів по завершенню проекту.

Під час проведення заходів представники проектів ознайомилися з практичними прикладами енергоефективної санації на комунальних об’єктах м.Єреван.

У рамках заходу, учасники одержали відповіді на актуальні питання, які виникають у ході реалізації проекту, обмінялися досвідом.

 

06.04.2016

Розпорядженням міського голови №107-ОД було затверджено комунікаційний план проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» на 2016 рік. План передбачає проведення ряду інформаційно-популяризаційних заходів на енергозберігаючу тематику для населення, школярів.

 

 

28.03.2016

Гімназисти презентували свій погляд на енергозбереження!

Учні активісти Конотопської гімназії, на чолі з Рошкованом Андрієм, зняли цікавий відеоролик на тему енергозбереження:

https://www.youtube.com/watch?v=PoYX1fcEZqY

 


23.03.2016

Місто Конотоп приєдналося до Всесвітньої акції "Година Землі 2016"

У цьому році місто Конотоп як учасник ініціативи Європейської Комісії, зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів, усвідомлюючи важливість питання збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, приєдналося до всесвітньої акції «Година Землі 2016».

На підтримку акції в нашому місті було проведено ряд заходів, у тому числі заходів комунікаційного плану проекту "Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп". До акції долучилися загальноосвітні заклади міста, традиційно провівши виховні години присвячені проблемам довкілля. Усі без виключення дошкільні навчальні заклади також не лишилися осторонь, організувавши та провівши, в ігровій формі, години - бесіди, виставки, аплікації, досліди.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти, спільно з вихователями та батьками приймали участь у спеціально організованих  «Днях Природи», на яких здійснювали прибирання територій, висаджували та «лікували» дерева.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для вихованців ДНЗ№10 «Ялинка» був організований цікавий захід «Планета  Земля очима  дітей». На  повітряних  кульках діти малювали  нашу  Планету, такою  як  вони  її  уявляють. З великим задоволенням, наприкінці заходу,  малюки випустили  кульки  у  небо.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 березня у міському будинку культури «Кінотеатр «Мир» було проведено акцію «Додай Планеті кольорів!», організовану відділом у справах молоді та спорту міської ради та відділом освіти, за участі молодіжного активу міста. У рамках акції усі бажаючі діти мали змогу намалювати те, як вони бачать екологічні проблеми сучасності та як має виглядати ідеальний екологічно безпечний навколишній світ. Юні художники, не жаліючи фарби творили з захопленням протягом майже двох годин, активно обговорюючи тему збереження довкілля. За підсумками акції з робіт було зроблено своєрідну виставку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Також виставка агітаційних плакатів проходила з 15 по 19 березня у Конотопській гімназії, де діти у своїх роботах закликали людей щось змінити у своєму житті заради Планети. Слід відмітити, що майже кожна школа міста проявила ініціативу, організувавши свої виставки присвячені «Годині Землі». Спеціалізована школа №2 розробила екологічний буклет «Година Землі для кожного», що розповсюджувався серед населення міста.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 березня 2016 року працівники центральної міської бібліотеки ім.С.І.Пономарьова  організували та провели для інвалідів Українського товариства глухих екологічний бібліомікс «Нехай земля квітує всюди – природу збережімо, люди!».

Бібліотекарі розповіли присутнім про те, як відзначають цю подію  у  всьому світі, а також  разом переглянули  відеокліп «Година Землі».

У залі була розгорнута виставка-експозиція «У  храмі на ім’я природа». На  виставці поряд з друкованими виданнями  були представлені вироби  декоративно-ужиткового мистецтва створені в стилі «Топіарій», швачки учбово-виробничого підприємства глухих Марини Маслак.  Ці яскраві, самобутні топіарії  відображають неповторну красу і гармонію природи нашої рідної Землі.

 

17 березня 2016 року у міській бібліотеці для дітей був проведений екологічний калейдоскоп «Про дива і таємниці природи - чарівниці».

Малята відкрили для себе багато цікавого про природу рідної України. Бібліотекарі допомогли малюкам здійснити мандрівку у чарівний світ казкової природи, яку оспівував у своїй творчості поет Тарас Шевченко та Леся Українка. А ще для маленьких читачів було проведено «Мандрівку книжковим містом»: екскурсію по бібліотеці, де дітей ознайомили з гарно ілюстрованою книжковою виставкою «Чарівний світ природи», журналами «Колосок», «Колосочок», які допоможуть юним екологам відповісти на запитання природничого характеру. Зацікавленість у дітлахів викликав пластиліновий мультик «Садок вишневий коло хати». Цей захід відкрив дітям чарівний куточок нашої країни, її казкову природу, а найголовніше - викликав бажання стати активними читачами бібліотеки.

 

Енергосвідомі мешканці міста також приєдналися до глобальної події, – «Година Землі» та вимкнули о 20:30  світло та не важливі електроприлади. За інформацією Конотопського району електромереж, який долучився до участі в акції здійснивши контрольні заміри споживання електроенергії у м.Конотоп, починаючи з 20.30 до 21.30 енергоспоживання по місту зменшилося на 1,24МВт, що рівне зменшенню викидів СО2 на 1240 кг та еквівалентне посадженню 496 дерев.

Вже сьогодні, кожна людина має можливість змінити ставлення до природи на краще. Можна одноразово приєднатися до всесвітньої природоохоронної акції «Година Землі» та вимкнути світло лише на одну годину, або можна почати постійно заощаджувати такі необхідні енергетичні ресурси та не завдавати шкоди навколишньому світу

Міська рада висловлює подяку усім енергосвідомим мешканцям міста, що приєдналися до акції, адміністраціям закладів галузей освіти та культури, небайдужим громадським організаціям міста.

 

18.03.2016

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

16-17 березня  2016 року, комунікаційний менеджер проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, прийняв участь у тренінгу програми CoM-DeP з питань комунікацій – досягнення цільових груп, який проходив у м.Київ.

Ключовим завданням даної тренінгової програми є ознайомлення демонстраційних проектів з принципами та методами комунікацій, комунікаційними стратегіями, каналами та інструментами, особливостями медіа-діяльності.

У рамках заходу, учасники одержали відповіді на актуальні питання, які виникають у ході реалізації проекту, обмінялися досвідом.

 

17.03.2016

Інтегрований підхід до ознайомлення дітей з природою

На виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», 18 березня у дитячому садочку  №10 «Ялинка» було проведено заняття для вихователів та дітей під назвою «Інтегрований підхід до ознайомлення дітей з природою».

Заняття передбачало залучення вихователів до природоохоронного руху, розширення  уявлення  дітей  про   навколишній світ, енергозбереження та ознайомлення з  властивостями  води, що було приурочене до  Всесвітнього дня водних ресурсів.

Дуже пізнавальним  для  дітей середньої групи був  дослід  з  очищення  води, у якому діти приймали активну участь.

З батьками   дошкільників   та  педагогами  закладу  проведені  бесіди  та  консультації на екологічну тематику.

 

Також, дитячий садочок №10 «Ялинка» долучився  до  участі у Всесвітній акції «Година Землі 2016», в рамках якої для вихованців був організований цікавий захід «Планета  Земля очима  дітей». На  повітряних  кульках діти малювали  нашу  Планету, такою  як  вони  її  уявляють. З великим задоволенням, наприкінці заходу, малюки випустили  кульки  у  небо.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17.03.2016

Зоряна година «Ми охоронці природи!» у гімназії

17 березня 2016 року на виконання завдань проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», який реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу, у Конотопській гімназії відбувся черговий виховний захід в ігровій формі,  –  «Зоряна година «Ми охоронці природи!».

Захід був направлений на те, щоб наголосити на важливості питань охорони природи, донести до учнів необхідність бережливого ставлення до енергоресурсів і разом з тим перевірити їх знання з даної тематики. У грі приймали участь три команди «БМВ», «Лідери» та «Дарвіністи», до складу яких входили учні четвертих (восьмих) класів математичного відділення.

Виконуючі завдання юні охоронці природи показали гарні знання теми енергозбереження, добре орієнтувалися в екологічних знаках. Всім без виключення учасникам сподобався конкурс «Битва з чудовиськом»: діти  наводили приклади найбільших джерел забруднення навколишнього середовища та перелічували екологічні проблеми, викреслюючи їх з карти світу. І хоча, у запеклій боротьбі, переможцем стала команда «Лідерів», інші команди продемонстрували також високий результат.

Без уваги не залишилися і вболівальники та гості заходу, серед яких було проведено пізнавальну вікторину. Усі учасники зіркової години отримали пам’ятні грамоти та теплі слова привітань.

 

25.02.2016

Брейн-ринг "Економія-екологія-енергія" у гімназії

25 лютого 2016 року у міській гімназії відбувся брейн-ринг «Економія-екологія-енергія», підготовлений вчителями біології Голуб Наталією та Лисенко Інною.

Захід був проведений на виконання завдань проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу, з метою ознайомлення дітей з актуальними екологічними проблемами сучасності, зокрема, з проблемою енергозбереження, формування бережливого ставлення до природних багатств.

Дана форма заходу була обрана невипадково, адже проведення брейн-рингів та підготовка до них сприяють комунікації, розумінню взаємозв’язку в природі, використанню фізики в житті, реалізації міжпредметних зв’язків, формуванню бережливого ставлення до нашої Планети.

Гімназисти займають активну позицію у питанні збереження довкілля, тому не дивно, що девізом брейн-рингу став вислів: «У вирі сьогоденних справ всяк час зважай на те, що стане після нас…».

За перемогу змагалися 4 команди, сформовані з учнів п’ятих класів (9 класів): «Морський бриз», «Титани», «Блискавка», «Світлячки». Для  підтримки команд були запрошені вболівальники. До складу журі увійшли вчителі та юні знавці екології.

Після короткої презентації командних гасел та емблем розпочався тур з назвою «Думай глобально», під час якого діти продемонстрували гарні знання щодо основ енергоефективності та енергозбереження, альтернативної енергетики,  енерго- історії та географії.
Слід відзначити творчий підхід вчителів до формування запитань історичного плану, наприклад, креативне запитання про винахідника електричної лампочки Томаса Едісона: «Одного разу газова компанія відключила  за несплату газ у Томаса Едісона. Як Едісон помстився компанії?».

 

 

 

 

 

 

 

 

Також у рамках брейн-рингу діти подивилися інформаційний відео-ролик на енергозберігаючу тематику, підготували та представили «Пам’ятку енергозбереження», відповіли на ряд запитань туру «Дій морально».

Усі учасники одержали масу позитивних вражень,  команди були нагороджені  заохочувальними грамотами.

Яскравим підсумком заходу став спільний виступ команд з декламацією наступних  рядків:
«Є спільна перемога – до знань нових дорога
І за планету нашу турбота і тривога.
І хоч ми не дорослі, а поки що ми діти,
Те, що від нас залежить, ми можемо робити!»

 

25.02.2016

У садочку №10 "Ялинка" дітей вчать основам енергозбереження

25 лютого 2016 року у рамках виконання проекту  «Підвищення  енергоефективності будівель  освітніх  закладів м.Конотоп» у ДНЗ№10 «Ялинка» відбулося виховне заняття під назвою «Тепла оселя».

Заняття пройшло у формі насиченої виховної програми з  елементами гри, орієнтованої на 20 дітей середньої групи.

Під час заходу вихователь розповіла дітям про економне використання теплової та електричної енергії, ознайомила з простими енергозберігаючими технологіями. Особливо прийшлася до вподоби маленьким енергоспоживачам аплікація «Заклеїмо віконце Зайчику» та фізкультхвилинка «Щоб не змерзнути зимою».

Також діти відгадували загадки про електроприлади та навіть здійснили дослід про властивості теплого повітря, дізнавшись чому тепле повітря підіймається вгору.

 

 

03.02.2016

У гімназії відбувся виступ юних "Енергетиків"

 

 

 

 

 

 

 

 

У рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп» 3 січня 2016 року у гімназії відбувся виступ агітбригади «Енергетик». Виступ, який підготувала педагог-організатор Постол А.О., був направлений на підвищення «енергетичної свідомості» учнів 1(5) – 3(7) класів.  В цілому інформацією було охоплено понад 280 дітей.

Під час заходу юні «Енергетики» наголошували на необхідності бережливого ставлення до енергоресурсів; розповіли про найпростіші, проте ефективні способи енергоекономії, та енергозберігаючі заходи, що будуть впроваджені безпосередньо у гімназії.

У якості постійної енергопам’ятки у кожному класі було розміщено  інформаційний плакат «Час берегти енергію!».

 

26.01.2016

Час берегти енергію!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22.01.2016

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

22 січня 2016 року команда проекту міста Конотоп прийняла участь у першому вебінарі дистанційного навчання у сфері енергоефективності та сталого енергетичного розвитку.

Вебінари проводитимуться у рамках проекту CoMDeP та міститимуть масив інформації, необхідної проектним командам для успішного впровадження запланованих заходів.

 

11.01.2016

В рамках впровадження заходів  проекту «Підвищення енергоефективності закладів освітньої сфери м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, відбуваються фокус-дні тепловізійної діагностики приватних житлових будинків.

Тепловізійне обстеження  допомагаєвиявити приховані дефекти теплоізоляції – зони тепловтрат; перевірити  якість установки вікон, дверей, склопакетів; оцінити роботу опалювальної системи і визначити точні місця закладених комунікацій, опалення, систем теплої підлоги, трубопроводів тощо.

 

 

 

17.12.2015

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

15-16 грудня  2015 року, представники міста взяли участь у Тренінгу програми CoM-DeP з питань особливостей проходження тендерів із закупівель товарів, робіт та послуг, який проходив у м.Київ.
Ключовим завданням даної тренінгової програми є ознайомлення демонстраційних проектів, що реалізуються за фінансової підтримки Європейського Союзу, з питаннями проведення закупівель за європейськими нормами та нормами національного законодавства, правильності оформлення технічних завдань та тендерної документації, оформлення договорів, специфіки зовнішньоекономічної діяльності та звільнення від оподаткування.
У рамках заходу, учасники одержали відповіді на актуальні питання, які виникають у ході реалізації проекту, обмінялися досвідом.

 

11.12.2015

У гімназії відбувся квест «Споживаймо енергію розумно!»

 

 

 

 

 

 

 

11 грудня у Конотопській гімназії відбулася конкурсно-пізнавальна гра (квест) «Споживаймо енергію розумно» між командами учнів 2(6) класів, яку підготували та провели Голуб Н.П., учитель біології, та Хричіков О.Ю., учитель географії.

На початку учнів привітала директор гімназії Бараннік Ю.М. та побажала учасникам квесту успіху. Відповідно до правил гри учні були розподілені на чотири команди, які отримали «маршрутні» картки. До складу журі входили учні 6(10) класів – учасники науково-практичної конференції «Переваги альтернативних джерел енергії».

У рамках виконання завдань, гімназисти відвідали три станції «Енергоощадні лампи», «Сонячна, вітрова енергетика», «Біопаливо», на яких їх чекали  тематичні вікторини. За кожну вірну відповідь команда отримувала бал. Враховуючи рівень підготовки, труднощів у проходженні цих завдань у дітей не виникло, тому вірних відповідей та балів було багато у кожної з команд.
Остання, четверта, станція  «Енергозберігаючий будинок» була найцікавішою, оскільки команди за невеликий проміжок часу мали намалювати та презентувати власний погляд на енергозбереження у будинку.  

Усі команди впоралися з завданнями на відмінно.  За підсумками квесту було нагороджено грамотами найактивніших учасників, окрему грамоту одержала кожна команда. Подарунок отримав кожен з учасників.

Гра була ретельно спланована, тому швидке переміщення учнів між станціями взагалі не заважало навчальному процесу. Спостерігаючи за учнями  не можливо було не помітити захоплення з яким вони виконували завдання та небайдужість до питань енергозбереження.

 

04.12.2015

«Екологічна казка»  у дитячому садочку!

4 грудня 2015 року у дошкільному навчальному закладі №10 «Ялинка», у рамках проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», що реалізуються у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, відбувся відкритий захід для батьків та дітей, присвячений питанню екології та енергозбереження - «До природи з добром йди!».

Відкриваючи захід завідуюча закладом Галина Черемних звернулась до батьків зі словами подяки, оскільки вихователі у дитячому садочку розвивають у дітях ті позитивні якості, у тому числі бережливе ставлення до довкілля, які вже сформували батьки.  

Вихователь Шевченко Ірина та музичний керівник Савченко Тетяна  підготували насичену програму. Цікаву вікторину для батьків з елементами гри під назвою «Що?Де?Коли?». За вірні відповіді батьки отримували заохочувальні призи (яскраві наліпки, календарики).
Не лишив нікого байдужим захоплюючий сценарій казкової вистави «Як поводити себе у лісі», яка мала повчальний характер. Дітки у ролі «пухнастих мешканців лісу» - зайчиків, (квіточок, сонечок, хмаринок та інших казкових персонажів) виступили перед батьками та запрошеними глядачами.
Під час вистави вихователь розповідала про  цінність та неповторність компонентів природи, необхідність прояву гуманного ставлення до живих істот, виважене поводження в довкіллі, правила безпечної поведінки в природі. Також дітки розповідали віршики, співали пісні на екологічну тему.

 

30.11.2015

Енергетичне виховання підростаючого покоління триває!

 

 

 

 

 

 

 

На виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, педагогічним активом  гімназії продовжують проводяться виховні години для учнів  на енергозберігаючу тематику.

Протягом листопада 2015 року для юних енергоспоживачів успішно проведено 9 виховних заходів з різних аспектів енергозбереження, у тому числі:
«Проблеми енергозбереження» (виступи учнів з питань економії води, тепла, електроенергії; робота у групах «Пропозиції щодо вирішення проблем енергозбереження», презентації результатів).
«Як використання автомобіля та  вмикання світла впливає на заміну клімату?» (перегляд тематичних відеороликів, фільму «Зміни клімату та його наслідки»;  робота у групах, обговорення).
«Будемо економними (методи збереження енергії)» (презентація «Енергозберігаючі технології»; робота у група – створення пам’ятки «Цікаві факти про енергозбереження»).
«Живи еко!» (перегляд тематичного відеоролику, диспут «Шляхи вирішення екологічних проблем»).
«Вимкни світло – збережи Планету!» (перегляд відеофрагментів, розробка заходів щодо збереження електроенергії вдома).

Охоплено виховною роботою майже 150 дітей.

 

 

 

 

 

 

 

 

26.11.2015

Науково-практична конференція. Гімназисти обговорюють переваги альтернативної енергетики!

26 листопада, в рамках впровадження заходів проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» Конотопською  гімназією було організовано та проведено  науково – практичну конференцію «Переваги альтернативних джерел енергії».

Конференція відбулася за участі адміністрація Конотопської гімназії, вчителів біології, фізики та географії, учнів 4-6 класів.
Гімназисти презентували інформацію про переваги альтернативних джерел енергії над енергією палива, детально розповіли про енергію сонця, вітру тощо. Якісно підготовлений візуальний матеріал підкреслив важливість піднятих тем.    
Усі доповідачі отримали сертифікат учасника науково – практичної конференції.

 

16.11.2015

До уваги мешканців міста! Тепловізійна діагностика будинку.

 
В рамках впровадження заходів  проекту «Підвищення енергоефективності закладів освітньої сфери м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, до тижня енергозбереження міською радою  заплановано проведення фокус-днів тепловізійної діагностики приватних житлових будинків.

В умовах сьогодення питання збереження тепла в будинку стає особливо актуальним.
Тепловізійне обстеження дозволить: виявити приховані дефекти теплоізоляції – зони тепловтрат; перевірити  якість установки вікон, дверей, склопакетів; оцінити роботу опалювальної системи і визначити точні місця закладених комунікацій, опалення, систем теплої підлоги, трубопроводів тощо. Серед переваг тепловізійного обстеження будівлі (інфрачервоні технології) наочність – для розуміння  термограми (фотографії в інфрачервоному спектрі) не потрібно мати спеціальної підготовки; правильність даних –  прилад не змінює картину, він показує тільки те, що є насправді.

Якщо у Вас холодно в будинку, Ви плануєте впровадити енергозберігаючі заходи і Вас цікавить реальна картина стану житла, тоді тепловізійне обстеження саме для Вас.

Ви маєте можливість подати заявку для запрошення спеціаліста, який проведе тепловізійне обстеження Вашого будинку, заповнивши та надіславши анкету (офіційний сайт міської ради – www.rada.konotop.org,  розділ «Енергозбереження міста») на e-mail: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript або завернувшись за телефоном 6 61 66 (управління економіки Конотопської міської ради).

Анкета

 

13.11.2015

Виховні заходи з енергозбереження у Дитячому садочку №10!

 

 

 

 

 

 

 

На виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, у дитячому садочку №10 проведено виховні заходи на енергозберігаючу тематику для дітей:

Заняття «Збережемо енергію – врятуймо нашу Планету!» (бесіда «Сонце – головне джерело енергії»; дидактична гра «Вимкни світло у будиночку; аплікація «Сонечко»).

Заняття «Планета Земля – наш дім!» (логічна гра «Загадки від Енергінки»; бесіда «Електрика – помічниця»; Малювання «Планета Земля!»).

Заняття «Порятунок країни Марнотратів» (дидактичні ігри «Правила економії електроенергії», «Електропровідник»; колективне малювання «Споживаймо енергію розумно»).

Заняття «Збережемо світло» (бесіда про енергозбереження; відгадування загадок; аплікація «Збережемо світло»).

Заняття «Подорож краплинки» (бесіда про воду та її значення для усього живого; дидактична гра «Де живе водичка?»; експериментальна діяльність «Як зробити воду чистою?»).

Заняття «Збережемо природні ресурси» (бесіда про природні ресурси та їх збереження; малювання та виставка «Збережемо природні ресурси!»).
Охоплено інформаційними заходами понад 80 дітей.


 

06.11.2015

Апсайклінг: екологічно, ощадливо, гарно!

Учні та вчителі Конотопської гімназії продовжують застосовувати творчий підхід, даруючи «друге життя» старим речам та відпрацюваним матеріалам.

Яскравим прикладом цьому  стала виставка декоративних картин, рамок, сувенірів, виготовлених дітьми з паперу, що вже був у використанні. Так, звичайні «шкільні чернетки» в дбайливих руках стали прикрасами – метеликами на своєрідних картинах.

Захід проводився з метою привернення уваги до екологічних проблем, тому не дивно, що майже усі учні долучилися до нього та під керівництвом вчителів, за участю батьків виготовили дійсно вражаючі речі.

 

 

 

03.11.2015

Практичні поради з енергозбереження для населення!

 
До відома мешканців міста, у рамках впровадження заходів проекту «Підвищення енергоефективності будівель закладів освіти м.Конотоп», підготовлено інформацію з практичними порадами «Як заощаджувати енергоресурси?».

З практичними порадами можна ознайомитися на вкладці «Енергозбереження міста – Енергозбереження у побуті».

 

 

28.10.2015

Енергетичне виховання у дошкільному навчальному закладі!

28 жовтня 2015 року у дошкільному навчальному закладі №10 «Ялинка» відбувся захід для педагогів під назвою: «Формування природничо-екологічної  компетентності дошкільників».

Даний захід був організований вихователем-методистом Вікторією Мірошниченко у рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу.

Звертаючись до колективу на початку засідання,  завідуюча закладом Галина Черемних наголосила, що: «Екологічне виховання дітей є важливою складовою громадського виховання, а ми, педагоги, виховуємо саме майбутніх громадян, і багато залежить від того, які знання ми дамо дітям на цьому етапі їхнього розвитку».

Вікторія Мірошниченко підготувала змістовну презентацію та розповіла вихователям про форми організації роботи з ознайомлення дітей з природою. Детально зупинилася на таких формах як заняття, інтегрована   діяльність з пріоритетом   природознавчих   завдань, екскурсії, щоденні   прогулянки, повсякденна   праця і спостереження в кутку природи, робота екологічних студій, гуртків, свята та розваги  природознавчого характеру, мандрівки по екологічних стежках. З приємністю відмітила, що майже усі форми роботи використовуються вихователями садочку.

Гарним підсумком доповіді став вірш:
Ми  забуваємо, що  вона  у  нас  одна, неповторна  та  жива!
Давайте  разом  Землю  прикрашати, саджати   квіти  та  сади  повсюду,
Давайте  разом  Землю  поважати та  ставитись  до  неї,  мов  до чуда!

Під час заходу учасникам був продемонстрований екологічний анімаційний фільм та запропонована ділова гра, що передбачала активну взаємодію усіх членів педагогічного колективу: виконання творчих завдань,  обмін думками тощо.

Запрошені представники відділу освіти та управління економіки міської ради були вражені рівнем підготовки заходу та прагненням згуртованого колективу розвиватися і привносити у свою роботу нові ідеї. Безперечно, дошкільний вік є найважливішим  етапом у становленні  екологічного  світогляду  людини, а такими педагогами будуть створені усі передумови  для гуманної  взаємодії з природним  довкіллям.

 


 

 

 

З 19 по 23 жовтня 2015 року у дошкільному навчальному закладі №10 "Ялинка" проходила виставка дитячих та родинних малюнків "Збережемо природні ресурси!"

 

 

 

 

20.10.2015

Енергетичне виховання підростаючого покоління!

На виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок фінансової підтримки Європейського Союзу, педагогічним активом  гімназії проводяться виховні години для учнів  на енергозберігаючу тематику.

З початку жовтня для юних енергоспоживачів успішно проведено 12 виховних заходів з різних аспектів енергозбереження: «Закон життя – збереження енергії!», «Збережи енергію – збережи Планету!», «Споживай енергію розумно!»,  «У гостях у Євлампія Економича!», «Енергозбереження – крок до гарного майбутнього!», «Ази ощадливості», «Енергозберігаючі технології вдома», «Програма енергозбереження в моїй родині», «Корисні енергозберігаючі звички моєї родини», «Бути бережливим – на користі громади», «Бережемо енергоресурси», «Якщо збережеш природу на копійку – вона віддячить на мільйон», «Проблеми енергозбереження»,  «Сучасне житло – щаслива родина».Охоплено виховною роботою майже 400 дітей.

Не можна лишити поза увагою самовідданість викладачів, їх творчій підхід, який використовується при організації заходів, та не аби-яку цікавість, що проявляють діти до піднятих тем.


«Енергозберігаючі» виховні години, організовані міською гімназією у рамках проекту,  є гарним прикладом для наслідування.

Сподіваємося, що діти насправді використовуватимуть на практиці та зможуть передати своїм батькам ті знання, які вони одержали під час виховних заходів з питань енергозбереження.

 

 

 

16.10.2015

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

14-16 жовтня 2015 року, представники міста взяли участь у Тренінгу програми CoM-DeP з питань впровадження сучасних технічних рішень, який проходив у м.Миргород.
Ключовим завданням даної тренінгової програми є ознайомлення демонстраційних проектів, що реалізуються за фінансової підтримки Європейського Союзу, з питань теплової модернізації будівель, різних стандартів, норм та правил ЄС, відповідних національних стандартів.
У рамках заходу, учасники одержали відповіді на актуальні питання, які виникають у ході реалізації проекту, обмінялися досвідом.

 

30.09.2015

Розпочато проведення виховних годин на енергозберігаючу тематику для учнів Конотопської гімназії  та вихованців ДНЗ №10 «Ялинка»

 


В останній декаді вересня місяця поточного року  викладачами Конотопської гімназії та вихователями-методистами ДНЗ №10 «Ялинка» розроблено плани проведення інформаційних виховних заходів для учнів гімназії та вихованців садочка.

Плани, що підготовлені на виконання проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», передбачають здійснення як ознайомчих занять з різних аспектів енергозбереження, так і ряду інтерактивних заходів для дітей та батьків.

 

 

 

28.09.2015

Інформування освітньої спільноти про проект!

25 вересня 2015 року Конотопська гімназія приймала делегатів XXIII щорічної конференції Асоціації керівників закладів освіти України «Відроджені гімназії України».

Гостями гімназії були 70 представників навчальних закладів з 21 області України, а також Президент Всесвітньої конфедерації директорів шкіл Арі Покка (Фінляндія), Президент асоціації ВГУ Ярослав Турянський, директор Департаменту науки та освіти Сумської обласної держадміністрації Олена Попова.

Під час проведення конференції, з метою інформування про проект «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок коштів Європейського Союзу, 643 гімназисти та гості отримали календарі «Енергозбереження для кожного!».

 

25.09.2015

Акція «Еко-Арт: додай місту кольорів!»

 

 

 

 

 

 

 

У рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» група творчих гімназистів, на чолі з учителем образотворчого мистецтва Оленою Сметаніною, провела акцію «Еко-Арт: додай місту кольорів!».

Акція полягала у створенні трьох тематичних малюнків-повідомлень для привернення уваги учнів до питань екології та раціонального використання енергоресурсів.

З 23 по 24 вересня активісти розмальовували територію біля міської гімназії,  тому кожен хто йде до школи та проходить поряд з гімназією може побачити малюнки, виробити своє ставлення та піднятої теми.

Крім того, 25 вересня у приміщенні гімназії відбулася XXIII щорічна конференція Асоціації керівників закладів освіти України «Відроджені гімназії України», і кожен з учасників та гостей ознайомився з енерго-популяризаційною ініціативою учнів гімназії.

 

 

 

 

 

 

 

 

13.09.2015

Робота над впровадженням проекту триває!

З запланованої на 2015 рік загальної кількості заходів проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів міста Конотоп», значна частина вже впроваджена.

Розпорядженням міського голови створена робоча група з питань реалізації проекту (визначено основні завдання та функції); за консультативної допомоги експерта Команди підтримки розроблено комунікаційний план проекту, який містить різноманітні інформаційні заходи для цільових груп проекту; проведено енергетичний аудит будівель ДНЗ №10 «Ялинка» та гімназії, звіти знаходяться на перевірці у Команди підтримки проекту; проведено тематичні заходи до Європейського тижня сталої енергії; розміщено інформаційні статті та повідомлення.

 

17.07.2015

Інформування персоналу про проект

17 липня 2015 року, відповідно до завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», заходи якого впроваджуються у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, відбулися наради з персоналом  у дошкільному навчальному закладі №10 «Ялинка» та Конотопській гімназії.

Керівники закладів ознайомили персонал з напрямками та завданнями  проекту, характером заходів, що впроваджуватимуться на об’єктах, проблемними питаннями, які будуть вирішені завдяки реновації будівель. Окрему увагу, було зосереджено на інформаційних заходах для дітей та батьків, що плануються до проведення та вже проведені, в рамках комунікаційного плану проекту.

 

 

 

 

03.07.2015

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

1-3 липня 2015 року, представники міста взяли участь у Тренінгу програми CoM-DeP з питань енергоаудиту, вимірюваннях та верифікації, який проходив у м.Львів.
Ключовим завданням даної тренінгової програми є надання допомоги демонстраційним проектам, що реалізуються за фінансової підтримки Європейського Союзу, у питаннях проведення енергоаудитів закладів: підготовка технічного завдання для енергоаудиту; досвід професіоналів в сфері енергетики; інструменти та типовими аналізами, які проводяться у процесі енергоаудиту.
У рамках заходу, учасники одержали відповіді на актуальні питання, які виникають у ході реалізації проекту, обмінялися досвідом.

 

25.06.2015

З 15 по 23 червня у місті проходили заходи до Європейського тижня сталої енергії (EUSEW).

Місто Конотоп є учасником  ініціативи Європейської Комісії, зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів, з 2011 року, тому направленість заходів зумовлюється важливістю питань збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, енергоефективності.

Цьогорічне відзначення тижня сталої енергії є особливим, оскільки вперше міські заходи відбувалися в рамках виконання комплексного проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що впроваджується у місті за рахунок коштів Європейського Союзу.

Поряд з здійсненням повного утеплення будівель міської гімназії та дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка», проект передбачає виховання свідомих енергоспоживачів шляхом проведення відповідних інформаційних заходів для дітей, персоналу закладів, населення.

Розпочався тиждень акцією «Енергозбереження у родині!», що була організована ДНЗ№10 «Ялинка» для ознайомлення дітей з різними напрямками енергозбереження та виховання у них бережливого ставлення до енергоресурсів.  Звісно найцікавішими заходами для вихованців стали інтерактивні  ігри. Батьки також не залишилися поза увагою, одержавши тематичні листівки з корисною інформацією «як заощаджувати енергоресурси».

На три дні трамвай став виставковим центром дитячих робіт загальноміського конкурсу «Про екологію дбай - пересідай на трамвай!». Усі бажаючі мали змогу ознайомитися з дитячим поглядом на екологічний транспорт та подивитися роботи підготовлені цілими родинами.
До участі у конкурсі було одержано понад 50 малюнків з усіх дошкільних навчальних закладів міста. У якості заохочення дитячий малюнок – переможець організатори, якими виступають управління економіки та відділ освіти міської ради, розмістили на біг-борді у районі Конотопської гімназії. 
Поряд із позитивними емоціями, які отримали діти та їх батьки під час реалізації власного творчого потенціалу, важливим моментом  залишається виховний аспект, що полягав в роз’ясненні дітям необхідності збереження довкілля за допомогою використання екологічного виду транспорту – трамваю.


 

 

17 червня на основній радіо хвилі міста відбулася вікторина «Зміни лампи – зміни світ!», спонсорами якої виступили міський підприємець Валовий М.В. та фірма «Макс». Призами за вірну відповідь на тематичне запитання були енергоефективні лампи та знижки на їх придбання, тому охочих перевірити свої знання виявилося багато.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не лишила нікого байдужим акція «Апсайклінг: дамо речам друге життя!», що проходила на базі пришкільних дитячих таборів відпочинку.  У підготовці моделей для показу оригінальних дизайнерських ідей виготовлення речей (елементів одягу) з відпрацьованої сировини прийняло участь 109 дітей. У якості сировини використовувалися пакети для сміття, кульки, шпалери, марля, мішковина, обгортки від цукерок…

Під гаслом: «Ввімкни екологічно безпечне майбутнє!» активістами з числа студентської молоді  за підтримки міської ради,  здійснювалося інформування населення про енергоефективність, сучасні технології у освітленні. Розповсюджувалися спеціальні листівки, наліпки, календарі.


16.05.2015

Підвищення потенціалу реалізації енергоефективного проекту

13-15 травня 2015 року, представники міста взяли участь у Тренінгу програми SUDEP по проектному менеджменту, процедурах ЄС та комунікаціях, який проходив у м.Львів.
Ключовим завданням даної тренінгової програми є надання допомоги демонстраційним проектам, що реалізовуватимуться за фінансової підтримки Європейського Союзу, у плані використання інструментів управління проектним циклом, ознайомлення з договірними процедурами ЄС, засадами адміністративного та фінансового управління, проектною комунікацією.
У рамках заходу, учасники одержали відповіді на актуальні питання, які виникають у ході реалізації проекту, обмінятися досвідом.

 

10.04.2015

Реалізація проекту розпочалася!

На засіданні робочої групи з питань реалізації проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», яке відбулося 10 квітня 2015 року піднімалися питання щодо розробки комунікаційного плану,  який включатиме комплекс заходів щодо популяризації енергозбереження та  інформаційній блок стосовно діяльності за проектом.
Зокрема, значну увагу, голова робочої групи Кошевецька В.П. зосередила на організації заходів до Європейського тижня сталої енергії, що проходитиме у ІІ декаді червня 2015 року.
Крім того,  на засіданні було розглянуто ряд питань з адміністративного супроводу проекту.

 

17.03.2015

Стартова зустріч проекту "Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп"

17 березня 2015 року за участі міського голови, експерта команди підтримки програми Демонстраційних Проектів Угоди мерів (СУДеП), профільних заступників міського голови, начальників управлінь та відділів міської ради, представників бюджетних закладів та установ, засобів масової інформації у приміщенні міської ради відбулася стартова зустріч проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп».

Зустріч розпочалася з вітальних слів міського голови Василя Дзеда та керівника команди підтримки програми Демонстраційних Проектів Угоди мерів Яна Ваандерса.

Василь Дзед, міський голова: «Наше місто як учасник Ініціативи Європейського Союзу «Угода Мерів», розуміє важливість питання збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів. Підписавши Угоду мерів ми задекларували наміри скоротити власні викиди вуглекислого газу до 2020 року на 20%. Виконати це завдання можливо лише шляхом впровадження енергоощадних заходів, оптимізації споживання енергетичних ресурсів та нарощування використання відновлюваних джерел енергії.
Звісно, для втілення в життя даних завдань необхідний значний фінансовий ресурс, тому програми Європейського Союзу щодо підтримки енергоефективних проектів міст є саме тим дієвим засобом, який потрібен нашому місту сьогодні.
Для реалізації проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» місто одержить грантові кошти Європейського Союзу за регіональною програмою підтримки демонстраційних проектів сталого розвитку міст у країнах сусідства» (СУДеП). Наша сьогоднішня зустріч, - один з перших кроків на шляху реалізації проекту та виконання завдань Плану дій. Сподіваюся, що успішне впровадження проектних заходів закладе початок для довготривалої співпраці міста з Європейським Союзом».

Ян Ваандерс, керівник команди підтримки програми Демонстраційних Проектів зазначив, що задля втілення проекту в життя місто може звертатися за підтримкою до міжнародних експертів, які допоможуть розробити документацію, правильно провести тендер, надати консультації з різних питань у сфері енергоефективності. А також зазначив, що комплексна реновація двох бюджетних закладів – це тільки початок співпраці, висловивши сподівання, що у майбутньому Конотоп долучиться і до інших цікавих проектів.

Відповідно до програми заступник міського голови Валентина Кошевецька розповіла про практичний досвід міста щодо впровадження заходів «Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Конотоп на період до 2020 року», позитивні приклади реалізації енергоефективних проектів.

Начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва представила проект «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», зосередивши увагу на його ключових завданнях, заходах та результатах, які очікується досягти у майбутньому.
Проект передбачає здійснення комплексної реновації будівель міської гімназії та дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка»: термомодернізацію покрівель, підвалів та стін, заміну віконних та дверних блоків, налаштування системи примусової вентиляції. Окрема увага приділятиметься вихованню свідомих енергоспоживачів шляхом проведення відповідних інформаційних заходів для учнів, персоналу закладів, населення прилеглих районів. Дані заклади обрані не випадково. Розташована майже у центральній частині міста гімназія є осередком соціальної та наукової активності серед молоді (вагома база прикладних дисциплін, функціонуючі гуртки у напрямках енергозбереження, сильний кадровий потенціал). Гімназія – типовий «південний» проект будівлі (великі вікна, панельні стіни), тому вона стане найкращим наглядним практичним прикладом впровадження енергозберігаючих заходів для населення прилеглого району.
ДНЗ№10 «Ялинка», в рамках проекту Корпорації НЕФКО, було переведено на відновлювальний вид палива (обладнано сучасну твердопаливну котельню), частково замінено найпроблемніші віконні блоки. Для досягнення комплексного енергозберігаючого ефекту у закладі було прийнято рішення про проведення його повної реновації.
Загальна вартість проекту становить 500,0 тис.євро, з них 400,0 тис.євро – грантові кошти Європейського Союзу. Реалізація проекту відбуватиметься на засадах співфінансування з міським бюджетом та триватиме протягом 2,5 років.

У рамках зустрічі, під час безпосереднього огляду закладів, директор гімназії Юлія Бараннік розповіла про основні «вузькі місця» будівлі, що потребують першочергових заходів з енергозбереження. Також, присутні мали змогу ознайомилися з позитивними досягненнями гімназії щодо реалізації освітніх проектів та участі у соціально-суспільних проектах.
Про досвід та враження від експлуатації нової котельні на відновлюваних джерелах енергії розповіла завідувач ДНЗ№10 «Ялинка» Галина Черемних.

На завершення зустрічі відбулося активне обговорення та узгодження подальших дій стосовно виконання проекту.

 

19.02.2015

Місто Конотоп за підтримки Європейського Союзу продовжує свій шлях до підвищення енергоефективності!

19 лютого на зустрічі у Представництві Європейського Союзу в Україні, присвяченій започаткуванню реалізації грантових проектів, міський голова Дзед Василь Іванович був урочисто нагороджений свідоцтвом переможця конкурсу, оголошеного в рамках «Регіональної програми на підтримку демонстраційних проектів сталого розвитку міст у країнах сусідства» (СУДеП).

24 грудня 2014 року було підписано грантову угоду між містом Конотоп та Європейською Комісією. Угода передбачає поєднання фінансових, технічних та організаційних зусиль, направлених на впровадження заходів інфраструктурного проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» (програма СУДеП).

У 2011 році Конотопська міська рада розпочала новий етап роботи у напрямку енергоефективності. Ставши підписантом ініціативи Європейського Союзу «Угода Мерів» місто задекларувало наміри скоротити власні викиди вуглекислого газу шляхом впровадження енергоощадних заходів, оптимізації споживання енергетичних ресурсів та нарощування використання відновлюваних джерел енергії.  Енергоефективні напрацювання «Плану дій сталого енергетичного розвитку на період до 2020 року», розробленого на виконання добровільних зобов’язань перед Угодою Мерів, знайшли відображення у конкретному проекті під назвою: «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп».
Проект, загальною вартістю 500 тис.євро (грантові кошти – 400 тис.євро), реалізовуватиметься на засадах співфінансування з міським бюджетом, та передбачає здійснення комплексної реновації будівель гімназії та дошкільного навчального закладу (утеплення покрівель, зовнішнє утеплення стін, заміна віконних та дверних блоків, утеплення підвалів, налаштування системи вентиляції). Окрема увага приділятиметься «вихованню свідомих енергоспоживачів»: проведенню інформаційних заходів для учнів, персоналу закладів, населення прилеглих районів. Активна фаза впровадження проекту розпочнеться з 1 березня та триватиме протягом 2,5 років. За рахунок застосування енергозберігаючих заходів, в наслідок реалізації проекту очікується досягти зменшення споживання теплової енергії та викидів СО2, заощадити бюджетні кошти, створення належного мікроклімату у закладах в цілому дозволить підвищити рівень їх відвідуваності.
«Проект «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» є першим комплексним проектом у рамках виконання завдань Плану дій сталого енергетичного розвитку, його успішна реалізація стане практичним підтвердженням правильності обраного напрямку роботи, а одержання міжнародної грантової підтримки – це завжди вагомий крок на шляху до  втілення  «енергоефективних ініціатив», -  переконаний міський голова.

 

Ці публікації було створено за підтримки Європейського Союзу. За  зміст публікацій повну відповідальність несе Конотопська міська рада. Зміст публікацій не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.