Привітання

Конотоп - унікальне місто Сумської області.
Тут славна історія переплелась з індустріальним сьогоденням.
Ми щасливі від того, що виросли в цьому прекрасному місті і працюємо сьогодні для його людей.
Сподіваємось, що за віртуальним знайомством вам обов'язково захочеться відвідати наш Конотоп.
Ми завжди будемо раді новим знайомствам!

Адміністрація міста Конотопа

_______________________

Конотоп  на перехресті шляхів


 

41600 м. Конотоп, просп. Миру, 8, (05447)6-57-00 radakonotop@ukr.net  


Чи підтримуєте Ви об'єднання громад Конотопської міської ради та Підлипенської сільської ради?
 


Верховна Рада України


Офіційне Інтернет-представництво Президента України


Єдина система місцевих петицій

open_budget
Відкритий бюджет міста Конотоп

obl
Сумська обласна державна адміністрація

oblrada
Сумська обласна рада


Сумська міська рада


Асоціація міст України


Урядовий портал

rtax

Державна податкова адміністрація в Сумській області

egovinfua_

Портал «Ми розвиваємо електронне урядування»

kbuapa_ukr

Харківський регіональний інститут державного управління

KK

Сайт газети "Конотопський край"

Енергозбереження у побуті PDF Печать


Як досягти економії енергоресурсів? (натисніть на відповідному зображенні та ознайомтесь з практичними порадами)

                                                   

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як перевірити чи якісне вікно ви придбали?

Часто, купуючи нове пластикове вікно, ми довіряємо якості та порядності певного виробника або постачальника. Але що робити коли, щодо якості є сумніви або вікно ставилось раніше і ви хочете дізнатися чи являється воно енергозберігаючим. Основними складовими метало пластикового вікна є ПВХ-профіль, склопакет та фурнітура.

Якщо подивитися на переріз рами чи створки пластикового профілю вікна, можна побачити що в середині існують перемички, котрі ділять його на камери. Кількість цих камер і визначає "камерність" профілю. Але в готовому виробі, навряд чи хто буде розпилювати профіль, щоб дізнатися скільки в ньому камер. Є набагато простіший спосіб визначення кількості камер профілю. Кількість камер впливає на монтажну ширину профілю. В усіх виробників він приблизно однаковий та має відповідну ширину, так для 3-х камерного вона рівна 58 мм, 4-х камерного рівна 65 мм, 5-ти камерного 70 мм, і для 6-ти камерного - 88 мм. Отже знаючі ширину склопакету не важко вирахувати і ширину профілю та дізнатись скільки камер воно має.
На сьогоднішній день, можна купити вікна з трьох-, чотирьох-, п'яти- та шести - камерних профілів. Оскільки камери - це додаткова теплоізоляція, можна з впевненістю сказати, що чим більше камер тим гірша теплопровідність профілю, тобто краща теплоізоляція.

Енергозберігаючі склопакети не є новинкою, але при цьому у багатьох покупців виникає ряд питань. Адже люди так влаштовані, що не вірять у те, до чого не можуть доторкнутись. Якраз це напилення ви не відчуєте на дотик, не «поколупаєте» і не побачите. Також багато хто з нас зіштовхнувся з тим, що нас намагаються обдурити на кожному кроці, тому часто сумніви в його наявності повністю обґрунтовані.

Звичайно найефективнішим способом перевірки є професійне обладнання та прилади, які допомагають визначити формулу склопакета (кількість стекол, їх товщину і, звичайно, наявність напилення). Але такі прилади дорогі (навіть не всі віконні компанії мають його) і купувати його, заради того щоб переконатися що вас не ошукали, не вигідно. Ми розглянемо більш доступні методи. Чи присутнє енергозберігаюче напилення на склі, можна легко визначити за допомогою звичайної запальнички. Для перевірки необхідно піднести полум'я запальнички до склопакета (підпалювати скло не потрібно). Виберіть кут зору так , щоб було видно в однокамерному склопакеті чотири відображення вогника ( в двокамерному буде шість відображень ) . При наявності енергозберігаючого скла в одному склі буде полум'я більш яскраве і насичено - оранжевого кольору . Саме на цьому склі знаходиться низькоемісійне покриття. Ще один спосіб перевірки, подивитися на склопакет під кутом, Ви зможете побачити легкий дзеркальний ефект на поверхні скла (як на лобовому склі автомобіля). Правда, цей метод більш прийнятний до селективного напилення, і людині, яка мало знайома з цією сферою, буде важко розгледіти i-напилення, так як воно практично непомітне.
При встановленні нових вікон вся інформація про виріб(кількість камер профілю, найменування системи, формула склопакета) має міститися на наклейках що повинні бути присутні на виробі. А також виріб має підтверджуватись сертифікатом відповідності та протоколом випробувань.

 

Як підібрати нове якісне вікно?

Зараз на сучасному ринку так багато різних видів вікон, виробників та постачальників, що будь-хто може розгубитися в нескінченному пошуку найбільш прийнятного варіанту.

Які ж вікна вибрати? Дерев'яні,  алюмінієві чи металопластикові? Кожен варіант має свої переваги: дерев'яні - натуральні, створюють атмосферу затишку і тепла; металопластикові -  довговічні, не потребують особливого догляду; алюмінієві - мають підвищену міцність і надійність. При виборі вікна важливо все: у якій кліматичній зоні Ви знаходитесь; куди будуть орієнтовані вікна - на жваву вулицю або тихий внутрішній дворик; для якого приміщення призначено вікно - кухня, дитяча або балкон у спальні; на якому поверсі розташовано Ваше житло.

На сьогоднішній день найбільший попит на металопластикові вікна, завдяки їх практичності та довговічності. Від якості профілю багато в чому залежить термін служби виробу в цілому, його ізолюючі властивості і зовнішній вигляд. Але основною складовою вікна є склопакет, оскільки найбільші втрати тепла відбуваються через скло. Втрати тепла через скло залежать від теплопровідності склопакета.

Якісні пластикові вікна відмінно утримують тепло, і ця здатність визначається такими характеристиками:

-   Товщиною пластикового профілю;

-   Кількістю повітряних камер у віконному профілі ;

-   Кількістю стекол в склопакеті, товщиною і типом стекол, відстанню між ними;

-   Щільністю прилягання вікон до рам ;

-   Площею заскленого простору.

В Україні для оцінки теплозахисних властивостей конструкції скління прийнято значення опору теплопередачі Ro, величина, зворотна коефіцієнту теплопровідності К: прийнятому в Європі.

Конструкції скління при будівництві нового житлового будинку або його реконструкції повинні мати мінімально допустимі значення опору теплопередачі:

для 1 температурної зони України - 0,75 кв м. К/Вт

для 2 кліматичної зони - 0,6 кв м. К/Вт

Вхідні двері в багатоповерхові житлові будинки та громадські будівлі:

для 1 температурної зони України - 0,44 кв м. К/Вт

для 2 кліматичної зони - 0,39 кв м. К/Вт.

В безлічі інтернет ресурсів можна знайти інформацію, що для того, щоб відповідати вимогам для I-ої зони, необхідно використовувати 5-ти камерний ПВХ-профіль, двокамерний енергозберігаючий склопакет із теплою дистанційною рамкою; для ІІ-ої зони – достатньо 3-х камерний ПВХ-профіль із однокамерним енергозберігаючим склопакетом. Нові житлові приміщення не можуть бути здані в експлуатацію, якщо віконні конструкції не відповідають вимогам теплозбереження.

Основну частину площі вікна займає склопакет, тому досягти необхідних значень по опору теплопередачі можна тільки збільшивши його енергозберігаючі характеристики.

Розглянемо кілька значень опору теплопередачі склопакетів згідно ДБН 2.6-31: 2006 (зі зміною № 1 від 1.07.2013 р):

4 * 16 * 4 - 0,32 м.кв * К / Вт

4 * 10 * 4 * 10 * 4 - 0,47 м.кв * К / Вт

4 * 16 * 4i - 0,59 м.кв * К / Вт

4 * 10 * 4 * 10 * 4i - 0,64 м.кв * К / Вт

Перші два варіанти склопакетів можна використовувати в віконних конструкціях для установки в дачні будиночки, на балкони і лоджії, в неопалювані приміщення. Фактично ж вікна з такими склопакетами в Україні встановлюються в 25-35% замовлень на скління житлових будівель і споруд. І покупець, заплативши чималу суму, продовжує «опалювати» вулицю, так як через вікна відбувається значна втрата тепла.

Третій і четвертий склопакети можуть бути застосовані в склінні для другої кліматичної зони і це стало можливим завдяки використанню i-скла. Але для першої кліматичної зони цього все одно не достатньо. На вирішення цієї проблеми може вплинути тільки застосування інертних газів або другого i-скла. Склопакет при цьому обов'язково повинен бути двокамерним!

4 * 12Ar * 4 * 12Ar * 4i - 0,75 м.кв * К / Вт

4 * 16Ar * 4 * 16Ar * 4i - 0,80 м.кв * К / Вт

4i * 10 * 4 * 10 * 4i - 0,93 м.кв * К / Вт

У першому і другому випадках як наповнення повітряних прошарків між склом використовується аргон, одне з трьох стекол з i-напиленням.

Увага! Ширина склопакета в цих випадках повинна бути не менше 36 мм.

У третьому варіанті використовується інертний газ криптон, одне з трьох стекол з i-напиленням. За своїм енергозберігаючим показниками криптон перевершує аргон.

У четвертому варіанті ми бачимо склопакет шириною 32 мм без використання інертного газу, але з двома i-стеклами.

Вимоги до енергозбереження застосовуються до віконної конструкції в цілому, тому в розрахунок для отримання необхідного опору теплопередачі треба брати ще і профіль ПВХ, і площа конструкції - всі ці фактори безпосередньо впливають на загальний розрахунковий коефіцієнт опору теплопередачі вікна.

Без використання стекол з напиленням практично неможливо зробити світлопрозору конструкцію енергозберігаючою.Неважливо якому виробу Ви віддасте перевагу, головне щоб вікно  було якісне і мало належні теплоізоляційні характеристики та відповідало будівельним нормам. Якість виробу Ви завжди можете перевірити запитавши сертифікат відповідності та протокол сертифікаційних випробувань.

 

З метою проведення роз’яснювальної роботи у частині економічних, технічних та правових засад участі населення, ОСББ, ЖБК у програмі отримання державної підтримки на впровадження енергоефективних заходів Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України створено Call-центр.

Call-центр працює з 9:00 до 17:30 (крім вихідних та святкових днів), тел.: 044 292 32 57, e-mail: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .