Привітання

Конотоп - унікальне місто Сумської області.
Тут славна історія переплелась з індустріальним сьогоденням.
Ми щасливі від того, що виросли в цьому прекрасному місті і працюємо сьогодні для його людей.
Сподіваємось, що за віртуальним знайомством вам обов'язково захочеться відвідати наш Конотоп.
Ми завжди будемо раді новим знайомствам!

Адміністрація міста Конотопа

_______________________

Конотоп  на перехресті шляхів


 

41600 м. Конотоп, просп. Миру, 8, (05447)6-57-00 radakonotop@ukr.net  


Чи підтримуєте Ви об'єднання громад Конотопської міської ради та Підлипенської сільської ради?
 


Верховна Рада України


Офіційне Інтернет-представництво Президента України


Єдина система місцевих петицій

open_budget
Відкритий бюджет міста Конотоп

obl
Сумська обласна державна адміністрація

oblrada
Сумська обласна рада


Сумська міська рада


Асоціація міст України


Урядовий портал

rtax

Державна податкова адміністрація в Сумській області

egovinfua_

Портал «Ми розвиваємо електронне урядування»

kbuapa_ukr

Харківський регіональний інститут державного управління

KK

Сайт газети "Конотопський край"

Енергозбереження міста PDF Печать

 

Енергозбереження у побуті 


План дій сталого енергетичного розвитку м.Конотоп на період до 2020 року

Програма підвищення енергоефективності у м.Конотоп на 2016-2018 роки

 

WebbannerCofM

 

Позитивний досвід: Міська система раціонального використання енергоресурсів

Позитивний досвід: Підвищення енергоефективності в бюджетних установах м.Конотоп

Позитивний досвід: Підвищення енергоефективності  бюджетних  закладів м.Конотоп (ІІ етап)


н  о  в  и  н  и

 Новини проекту:

"Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп"

(натисність на логотип та ознайомтеся з новою інформацією)

 

 

 

Від сьогодні у гімназії діє інформаційний пункт з енергозбереження!

21 квітня 2017 року на виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, у гімназії було відкрито інформаційний пункт-стенд з енергозбереження.

 

 

 

 

 

 

 

У відкритті-презентації стенду взяли участь адміністрація гімназії, викладачі, управління економіки міської ради та гімназисти, для яких стенд стане джерелом корисних порад з енергозбереження та цікавої інформації про усі енергозберігаючі заходи, що впроваджуються у закладі. Спеціально до відкриття учнівським активом та викладачами було підготовлено мініатюру, під час якої,  у віршованій формі, діти розповіли участь у проекті та про енергозаходи:

«Красу зберегти для нащадків навіки:

Ресурси землі, її гори і ріки

У пісні, у слові, у думці своїй

Ми почали це в гімназіїі – тож швидше до дій!

Щоб досягти результату, ефекту

Ми долучились до енергопроекту.

Будемо всім довкола розповідати

Як економити та зберігати!

Створення стенду стало можливим завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу, у поєднанні зусиль колективу гімназії, художньої школи, управління економіки та відділу освіти міської ради.

 

У гостях у «Зеленої країни» - музично-спортивний захід садочку №10

19 квітня 2017 року на виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу», у дитячому садочку №10 було проведено виховний захід під назвою: «У гості до Зеленої країни!».

Вихователі дошкільного закладу творчо підійшли до такого важливого питання як забруднення навколишнього середовища побутовим сміттям, та підготували для малечі цілу музичну виставу. Під час заходу діти у ігровій формі дізнавалися про шкоду якої завдає довкіллю сміття, вчилися збирати сміття – очистивши імпровізований ставок, та дбати про природу.Також діти познайомилися з Червоною книгою, дізнавшись, які види тварин та рослин потребують нашого захисту.

 

 

Дні Енергії у школі №2

18 квітня 2017 року у спеціалізованій школі №2 розпочалися Шкільні дні енергії, організацію яких було здійснено у рамках участі у проекті «Школа Енергії 2.0», що реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України».

До  Шкільних днів енергії долучилася не лише шкільна громада, а й управління економіки з відділом освіти міської ради,  які підтримували та допомагали у плануванні заходів,  депутати – випускники,  міська гімназія -  як учасник проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів міста Конотоп» (реалізується у місті за грантової підтримки Європейського Союзу) та партнер СШ№2 у напрямку імплементації енергоосвіти у шкільне середовище, батьківський комітет та представники місцевих ЗМІ.  Почесним гостем заходу став координатор першого етапу проекту «Школа Енергії » Кілліан Шуберт.

Відкривали Дні енергії усі учасники відкритою дискусією на інформаційному форумі. Кожен мав змогу підійти до стенду-планети та «потиснувши долоню підтримки» на який завчасно була записана теза для роздуму, висловити свої думки з приводу енергоефективності, екології та культури енергоспоживання.

Спеціально до Днів енергії  у школі були випущені власні гроші – енергетичні гривні, тому гості заходу одержали «стартовий капітал», який можна було поповнювати активною участю в запропонованих акціях та сумлінним виконанням завдань.  Для учнів та усіх гостей, хто мав бажання «швидко заробити»,  функціонував Екобанк з пільговою програмою: за вірну відповідь на запитання, що стосувалося енергозбереження, - 1 енергогривня.  Використовувалися шкільні гроші на виставці-продажі «HAND MADE». Наприклад за 5 енергогривень майстри з тематичних гуртків пропонували виготовлені власними руками обереги,  іграшки, підставки, а за 9 енергогривень навіть - декоративні вази з пластикових та звичайних пляшок, та інший цікавий крам.

Акція діє протягом усіх Днів Енергії до 21 квітня включно та по її завершенню зібрані енергогривні будуть конвертовані спонсорами за вигідним курсом у звичайні гроші,  що підуть на придбання аераторів-розпилювачів для кранів у школі.

Для Днів енергії були сплановані найкреативніші заходи – танцювальний калейдоскоп «Енергія Землі – Енергія Сонця!» під час якого діти за допомогою танцю «розповіли»  історію-застереження з наголосом на збереженні довкілля та альтернативній енергетиці; флешмоб «Мега-Екопазл» зі створення енергослоганів - на чверть години учасники стали літерами та одержавши команду від модератора будували слова. Крім того, усі охочі мали змогу долучитися до майстер-класів з виготовлення лампочок-іграшок (використання відпрацьованих матеріалів), квітів з пластику (привернення уваги до збереження рідкісних видів рослин) та попрацювати у новому шкільному гуртку з виготовлення  японських ляльок Окіагарі Кабоші.

 

 

 

 

 

 

 

 

Енергоменеджери з команди «Гефіас» залучили гостей до ділової гри «ECO-DREAM CITY». Три команди у складі учнів, вчителів, представників громади пробували себе у якості архітекторів та проектувальників, намагаючись створити ідеальне з точки зору енергоефективності та екології місто. Кожна команда захищала свій проект перед імпровізованою  «групою інвесторів», при цьому решта команд також  мала право ставити питання. Приємно зазначити, що екологія та енергоефективність стали відправними орієнтирами: усі команди передбачили у своїх планах сонячні колектори, парки, вітрові станції.

 

 

 

 

 

 

 

Завершився ключовий День акцією «Політ Енергії»: символічним запусканням повітряних зміїв.

 

Позитивний досвід колег з міста Самбір!

На каналі Youtube Програми ЄС "Угода мерів-Демонстраційні проекти" (CoM-DeP) розміщено офіційний відео-ролик Програми про успішне впровадження проекту із модернізації вуличного освітлення у м.Самборі Львівської області.

Відео доступне за лінком https://www.youtube.com/watch?v=1WClxU88fgM&feature=youtu.be

 

Гімназія стане не тільки енергоефективною, а й найдемократичнішою школою у місті!

Учасник проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової  підтримки Європейського Союзу, Конотопська гімназія,  за допомогою експертів  Всеукраїнської програми «Демократична школа» впроваджує демократичні зміни та стандарти у навчально-виховний процес , шкільне середовище та  розвиває партнерство з батьками і місцевою громадою.

Активна фаза  програми  розпочалася у лютому місяці 2017 року з підписання декларації про співпрацю.  Учасники  з усіх куточків держави зустрілися на стартовій зустрічі та ознайомилися з основними напрямками, завданнями, над виконанням  яких працюватимуть у своїх закладах.  Наступний етап передбачав  предметні  тренінги для шкільних команд програми.  Експерти програми вже двічі відвідували гімназію та встигли попрацювати з ініціативною групою,  до складу  якої входять не лише учні та вчителі, а й батьки та представники громади. Протягом терміну дії програми  група тренерів буде допомагати впроваджувати  демократичні зміни, що охоплюватимуть усю гімназійну громаду та батьківський колектив. На сьогодні  ініціативна група визначила пріоритетні  стандарти та починає роботи практичні кроки для демократичного розвитку школи.

Довідково: Всеукраїнська  програма освіти для демократичного громадянства і прав людини «Демократична школа» є  спільною програмою Європейського Центру ім. Вергеланда, Міністерства освіти і науки України, Ради Європи та Міністерства закордонних справ Норвегії. Участь у другому циклі програми приймають  42 навчальних закладів, які були відібрані на конкурсних засадах.

Програма спрямована на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки подальшої демократизації  та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння організації  навчально-виховної роботи на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства.

Програма розрахована на півтора роки, і завершиться у червні 2018 року.

 


Учасник проекту "Школа Енергії 2.0" спеціалізована школа №2 підготувала творчу роботу на фотоконкурс, що проходить у рамках проекту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перший  індивідуальний тепловий пункт у п’ятиповерховому житловому будинку міста

У серпні 2016 року міська рада визначила одним з ключових напрямків роботи енергозбереження, затвердивши концептуально нову «Програму підвищення енергоефективності у м.Конотоп на 2016-2018 роки», заходи якої вперше охоплюють не лише бюджетно-комунальну галузь, а й енергоефективність багатоповерхового житлового фонду міста.

На виконання Програми у житловому будинку №92  по вул.Генерала Тхора встановлено  індивідуальний тепловий пункт, оснащений сучасною системою регулювання споживання теплової енергії у відповідності з температурою зовнішнього середовища. На сьогодні здійснюються усі необхідні налаштування та проходить тестовий режим функціонування.

У весняно-осінній період опалювального сезону за температури зовнішнього повітря  від -1, -2 0С до +8 0С, теплопостачальні підприємства не мають технічної можливості регулювати (зменшувати) подачу тепла. Інколи, мешканці будинків, які знаходяться поруч з котельнею отримують так званий «перетоп» та вимушені відкривати вікна. А у віддалених будинках радіатори ледь теплі – «недотоп». Така ж ситуація може бути і в розбалансованих системах всередині одного будинку в залежності від поверху та під’їзду. Подолати ці проблемні сторони централізованого опалення можна. Для цього і використовуються індивідуальні теплові пункти.

За оцінкою фахівців, при введенні теплового пункту, майже в 2 рази скорочуються втрати тепла при транспортуванні до споживача, на 15-20% зменшуються витрати енергії, при збереженні заданих параметрів системи за рахунок погодного регулювання й усунення "перетопів" у перехідний період.

Зазначені регулювальні системи є провідними технічними рішеннями, що застосовуються  європейськими країнами та вже поступово, як передовий енергоефективний досвід, використовуються містами нашої держави.

Усі переваги індивідуального теплового пункту мешканці будинку №92 зможуть відчути вже наступного опалювального сезону.

 

 

Відбір  виконавця для здійснення технічного нагляду за реконструкцією!

У рамках впровадження проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що  реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, оголошується відбір виконавця, що надаватиме послуги з технічного нагляду за виконанням робіт з реконструкції будівлі Конотопського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №10 «Ялинка» Конотопської міської ради Сумської області по вул.Свердлова,32 (вул.Володимира Великого, 32) (далі - Об’єкту).

Пропозиції подаються на фірмовому бланку (у разі наявності)  за підписом керівника (печатка за наявності).

У пропозиції має бути вказана вартість послуги з технічного нагляду за виконанням робіт з реконструкції Об’єкту без ПДВ (зазначити чи є виконавець платником ПДВ);  інформація про досвід у здійсненні технічного нагляду  за виконанням робіт з реконструкції/капітального ремонту, що фінансувалися за рахунок міжнародного фінансового ресурсу; примітка про ознайомлення з технічним завданням та підтвердження щодо спроможності виконати усі вимоги технічного завдання.

Пропозиції мають бути надані у термін до 15 квітня 2017 року включно, в електронному (сканований документ) вигляді:

-          Відділу освіти Конотопської міської ради –   Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

-          Управлінню економіки Конотопської міської ради – Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Контактні телефони: (05447) 6 60 17, 6 61 66

Технічне завдання

 

 

"Година Землі 2017" у місті Конотоп

У цьому році місто Конотоп як учасник ініціативи Європейської Комісії, зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів, усвідомлюючи важливість питання збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, приєдналося до всесвітньої акції «Година Землі 2017».

На підтримку акції в нашому місті було проведено ряд заходів, у тому числі заходів комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за грантової підтримки Європейського Союзу, та проекту «Школа Енергії 2.0».

З 15 березня проходив загальноміський конкурс з виготовлення дитячих листівок «Бережи енергію!». Усі учасники проявили свідоме ставлення до енергозбереження та екології, підійшли творчо до поставленого завдання  та надали дійсно гарні роботи. Переможцями стали: робота учениці Підлипненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шелестюк Анастасії (І місце), робота учениці Конотопської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Тетери Альони (ІІ місце), робота Костирко Діани - Конотопський дошкільний навчальний заклад №11 «Вітерець» (ІІІ місце).

Напередодні «Години Землі» 24 березня у міській гімназії та спеціалізованій школі №2 відбулася акція  «Вимкни світло заради Планети!», у рамках якої діти спільно з вчителями створили цілі експозиції з свічок. Спеціалізована школа №2 організувала екологічний флешмоб під назвою «SEVE».

Дошкільний навчальний заклад №10 «Ялинка» долучився до «Години Землі», провівши спеціальне заняття «Збережемо природні ресурси», на якому діти дізналися від чого працюють батарейки, добували безпечну електроенергію за допомогою повітряних кульок та пластмасових гребінців, познайомилися з видами електростанцій  та  спробували  виготовити прилад для альтернативної енергії (вітрячок). Також діти разом з вихователями  вирішили прикрасити Землю рослинами, висадженими  власноруч.

У кожному закладі освіти були проведені тематичні виховні години (наприклад заняття «Зміни світ на краще, збережи природу» у гімназії). Під час занять учні показали гарні знання з екології, були активними та не байдужими до глобальних екологічних проблем.

Протягом тижня у бібліотеках міста діяли експозиції присвячені «Годині Землі», книжкові виставки «Природа наш дім». Працівники центральної дитячої бібліотеки для учнів спеціалізованої школи №2 було провели інформаційну годину «Земля-основа життя». Працівники центральної міської бібліотеки провели для членів Українського товариства глухих екологічну годину: «Чиста вода, чиста земля - надія твоя». У залі була розгорнута виставка - експозиція: «Берегти природу - берегти Україну», на якій були представлені нові друковані видання природоохоронної тематики.

 

Енергосвідомі мешканці міста також приєдналися до глобальної події, – «Година Землі» та вимкнули о 20:30  світло та не важливі електроприлади. За інформацією Конотопського району електромереж, який долучився до участі в акції здійснивши контрольні заміри споживання електроенергії у м.Конотоп, починаючи з 20.30 до 21.30 енергоспоживання по місту зменшилося майже на 1 МВт, що рівне зменшенню викидів СО2 на 1000 кг та еквівалентне посадженню 378 дерев.

Вже сьогодні, кожна людина має можливість змінити ставлення до природи на краще. Можна одноразово приєднатися до всесвітньої природоохоронної акції «Година Землі» та вимкнути світло лише на одну годину, або можна почати постійно заощаджувати такі необхідні енергетичні ресурси та не завдавати шкоди навколишньому світу.

«Прислухайтесь, земляни, як плачуть океани,

І як ліси ридають, шумлять і ніч і день…

Опам’ятайтесь, люди, бо іншої не буде

У Всесвіті цілому домівки для людей!

Щоб нащадки потім нас не осудили,

Щоб жили у світі сонця і краси,

Збережімо, люди, Землю нашу милу,

Гори ці, і ріки, і ліси!»

 

Екологічна акція у гімназії

27 березня 2017 року, у рамках виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», щ о реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, міською гімназією було проведено екологічну акцію «Зробимо наше місто чистішим!».

У ході акції було прибране  гімназійне подвір’я та прилегла територія.

Ніщо так не виховує бережливе  ставлення до природи як практична робота по приведенню в порядок оточуючого середовища в поєднанні з короткими бесідами, а також особистий приклад керівника.

 

"Година Землі" у садочку №10

На виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у міста за фінансової підтримки Європейського  Союзу, дошкільний навчальний заклад №10 «Ялинка» долучився до участі у Всесвітній кампанії «Година Землі 2017».

Під час заходів  вихователь старшої групи «Віночок» провела заняття «Збережемо природні ресурси», на якому діти дізналися від чого працюють батарейки, добували безпечну електроенергію за допомогою повітряних кульок та пластмасових гребінців, познайомилися з видами електростанцій  та  спробували  виготовити прилад для альтернативної енергії (вітрячок).

Не залишилися осторонь діти логопедичної, різновікової, середньої  та молодшої груп, які разом  з вихователями  вирішили прикрасити Землю рослинами, висадженими  власноруч. У спеціальні лоточки діти висадили розсаду цибулі та перцю, а на майданчиках дошкільного закладу висадили кущі та дерева.

Також, батьки  дошкільників нашого закладу  разом з дітьми долучилися до виставки малюнків «Природа в небезпеці».

 

 

Конкурс «Бережи енергію!»: дитячий погляд на глобальні проблеми

 

На виконання завдань комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп» та участі міста у Всесвітній кампанії «Година Землі 2017» проведено конкурс  з виготовлення дитячих листівок «Бережи енергію!».

Усі учасники проявили свідоме ставлення до енергозбереження та екології, підійшли творчо до поставленого завдання  та надали дійсно гарні роботи. Не можливо лишити поза увагою те, що Підлипненська ЗОШ та ЗОШ №7 підготували якісні інформаційні буклети, які обов’язково використовуватимуться у рамках Європейського тижня сталої енергії.

Переможцями стали: робота учениці Підлипненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шелестюк Анастасії (І місце), робота учениці Конотопської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Тетери Альони (ІІ місце), робота Костирко Діани - Конотопський дошкільний навчальний заклад №11 «Вітерець» (ІІІ місце).

Дякуємо усім учасникам та вітаємо переможців!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Шкільна абетка енергоефективності: енергоменеджери СШ№2 вчать учнів молодших класів та батьків основам енергозбереження

 

 

 

 

 

 

 

17 березня у приміщенні спеціалізованої школи №2,  у рамках виконання заходів комунікаційного плану проекту «Школа Енергії 2.0», що реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України», відбулася навчальна ділова гра під назвою: «Абетка енергоефективності».

Захід був організований для поширення у шкільному середовищі та серед батьків енергоефективного досвіду та знань команди енергоменеджерів «Гефіас». Усі учасники ділової гри були розподілені на команди та спільно виконували поставлені завдання. Особливість заходу полягала у тому, що координаторами виступали саме шкільні енергоменеджери.

Усі напрацювання ділової гри були систематизовані у своєрідну абетку енергоефективності, примірник якої одержав кожен з учасників.

 

 

Також, проект «Школа Енергії 2.0» розширює Конотопські горизонти. На Методичному об’єднанні учителів фізики міста Конотоп, яке проходило у І декаді березня, координатор проекту від СШ №2 Рибець Світлана ознайомила учителів фізики з «бібліотечкою» проекту та обговорила план спільних дій на шкільні дні енергії, що відбудуться у Конотопській спеціалізованій школі №2 з 18 по 21 квітня 2017 року.

 

 

 

 


 

 

 

Приєднуйтеся до


Всесвітньої кампанії


"Година Землі 2017"!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Місто Конотоп приєдналося до Всесвітньої акції "Година Землі 2017"

«Година Землі» була розпочата у 2007 році Всесвітнім фондом природи WWF в Австралії. У 2008 році ця успішна акція поширилася світом, у ній взяли участь більше 50 мільйонів людей у 35 країнах. Україна приєдналася до всесвітньої кампанії у 2009 році.

У суботу, 25 березня 2017 року о 20:30 люди в усіх країнах, що приєдналися до акції, вимкнуть світло на одну годину – Годину Землі, щоб показати необхідність об’єднаних дій для збереження навколишнього природного середовища.

Енергосвідомі мешканці міста також мають приєднатися до глобальної події, – «Години Землі» та вимкнути 25 березня 2017 року о 20:30  світло, електроприлади, що не є суттєво важливими.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шкільні дні енергії – робота розпочата!

15-16 лютого 2017 року у місті Львів  для вчителів-учасників  проекту «Школа Енергії  - 2.0», що реалізується Асоціацією  «Енергоефективні міста України», був організований тренінг з планування та ефективного проведення Шкільних днів енергії.

Під час тренінгу учасники ознайомилися з медіа-матрицею співпраці з засобами масової інформації, планували програми заходів та визначали цільові аудиторії, обмінювалися досвідом. Кожному вчителю було презентовано  добірку навчальних матеріалів «Бібліотека Школи Енергії», яка допоможе при виконанні завдань проекту.

27 лютого 2017 року на нараді вчителів спеціалізованої школи №2 вчитель та куратор проекту «Школа  Енергії - 2.0» Рибець Світлана ознайомила колег з навчальними матеріалами проекту та порадами експертів, одержаними на тренінгу. Також, на нараді було обговорено попередній план заходів до шкільних днів енергії.

Не залишилася осторонь і шкільна енергокоманда «ГЕФІАС», діти з захопленням ознайомилися з інформаційними проспектами та подивилися відеоматеріали «Бібліотеки Школи Енергії», що обов’язково стануть частиною інформаційного куточку енергозбереження.

 

 

Нарада по проекту "Модернізація системи теплопостачання м.Конотоп"

27 лютого у заступника міського голови Ігоря Степанченка відбулася нарада щодо впровадження у місті проекту «Модернізація системи теплопостачання м.Конотоп» (програма DemoUkrainaDH).

Участь у нараді прийняли заступник міського голови Тетяна Іноземцева, начальник управління економіки міської ради Людмила Гапєєва, директор КП «Теплогарант» Борис Бакалина, фахівці управління економіки та КП «Теплогарант».

Ключові питання підняті на параді: стан погодження з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України застосування європейських стандартів про прокладанні/заміні теплових мереж; детальне узгодження та оптимізація заходів проекту.

Під час обговорення завдань та планування подальших кроків кожен учасник наради одержав відповідні доручення.

 

 

 

Майстер-клас для педагогів садочку №10 «Руками створюються дива!»

 

 

 

 

 

 

 

 

23 лютого у рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення  енергоефективності будівель  освітніх  закладів м. Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, для педагогів дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка»  було проведено цікавий майстер-клас щодо виготовлення іграшок та елементів декору з відпрацьованого матеріалу.

Захід розпочався з бесіди про збереження довкілля та шкоду, яку завдають поліетилени, пластики та інші «одноразові» речі, що використовуються нами у повсякденному житті. Під час, бесіди вихователі активно пропонували, які вироби можна виготовити з відпрацьованого матеріалу.

Наступним етапом заходу був практикум: виготовлення виробів  з пластикових стаканів, ложок, тарілок, серветок, дисків та поліетиленових пакетів.

Диво-іграшки, прикраси зображені на фотографії – яскравий приклад того, що кожен з нас може допомогти довкіллю.

 

 

Проект "Школа Енергії 2.0": робота триває!

10 лютого для шкільної команди енергоменеджерів "Гефіас" експерти проекту "Школа Енергії 2.0" провели спеціальний тренінг з енергомоніторингу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відкриття першого у місті шкільного інформаційного пункту з енергозбереження

 

 

 

 

 

 

 

8 лютого у приміщенні спеціалізованої школи №2,  відбулося урочисте відкриття інформаційного пункту з енергозбереження, створеного у рамках виконання заходів комунікаційних планів проектів «Школа Енергії 2.0», «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп».

На початку заходу зі словами привітання до гостей звернулася директор школи Олена Матвійчук: «Мені дуже приємно, що сьогодні наша школа знову об’єднала дітей, батьків, представників влади та громади для розвитку енергоефективності. Для нас інформаційний пункт – нова складова шкільного життя, долучитися до якої ми з гордістю Вас запрошуємо!».

 

 

 

 

 

 

 

 

Новостворений пункт складається з «Інформаційного кабінету» та «Інформаційного панно-стенду» і відтепер є основним місцем дислокації шкільної енергокоманди «Гефіас», своєрідним осередком для узагальнення та поширення позитивного енергозберігаючого досвіду, порад та просто цікавої інформації про енергоефективні напрацювання, проекти, серед батьків та відвідувачів школи, шкільної спільноти міста.

 

 

 

 

 

 

 

 

Це важливий результат спільної роботи учнів та вчителів школи №2, фахівців відділу освіти та управління економіки міської ради, і безперечно колективу дитячої художньої школи, творчі ідеї якого дійсно вражають.
Звичайно створення інформаційного пункту стало можливим завдяки участі у проекті «Школа Енергії 2.0» та фінансовій підтримці Асоціації «Енергоефективні міста України», депутата міської ради Віталія Гланца.

«Популяризація заходів з енергозбереження – вагомий засіб, який може допомогти у скороченні споживання енергоресурсів, а отже – зробити навколишній світ екологічно безпечним. Тому, ми продовжуватимемо роботу зі створення таких інформаційних пунктів у інших закладах міста», – начальник управління економіки Людмила Гапєєва.

 

 

Засідання робочої групи грантового проекту Європейського Союзу

18 січня 2017 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігоря Степанченка відбулося засідання робочої групи з питань реалізації проекту  «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу.

На засіданні були присутні керівники управлінь, відділів та спеціалісти, що безпосередньо займаються впровадження заходів проекту.

Ключові питання засідання – розгляд пропозицій щодо заходів комунікаційного плану проекту на 2017 рік, планування загальноміських акцій з популяризації енергозбереження, заслуховування інформації про базові показники, моніторинг яких здійснюється по закладам, та використовуватимуться для верифікації проекту.

Крім того, відбулося обговорення плану інформаційної діяльності за проектом «Школа Енергії 2.0».

За підсумками засідання було вирішено погодити заходи до комунікаційного плану проекту, після узагальнення та погодження з експертами Команди підтримки план буде оприлюднено.

 

 

Теплодіагностика будинків: поєднання практичного енергозбереження з навчанням!

17 січня 2017 року в рамках виконання комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу, було розпочато здійснення тепловізійної діагностики житлових будинків за одержаними заявками від мешканців міста.

Слід зазначити, що даний фокус-день був особливим, оскільки його мета передбачала, крім здійснення діагностики будинків та виявлення джерел тепловтрат, проведення своєрідного «майстер-класу» для енергокоманди спеціалізованої школи №2.

Нещодавно у місті стартував проект «Школа енергії 2.0», що реалізується Асоціацією «Енергоефективні міста України», і учасник проекту – спеціалізована школа №2  вже  впевнено набуває досвіду у сфері енергоменеджменту та крокує до освоєння шкільною енергокомандою «Гефіас» азів енергоаудиту.  Тому, до участі в тепловізійних обстеженнях спеціалісти управління економіки міської ради залучили  учнів, які є членами енергокоманди школи.

 

 

 

 

 

 

 

Під керівництвом міських енергоменеджерів, у супроводі з вчителем, юні енергоаудитори/енергоменеджери провели обстеження тепловізором будівель школи, дитячого садочка №10 «Ялинка» та приватного житлового будинку, ознайомилися з правилами користування тепловізором,  дізналися, як правильно виявляти джерела тепловтрат та перевіряти ефективність уже здійсненого утеплення. У ході обстеження учні висловлювали свої думки з приводу одержаних даних та як справжні фахівці пропонували заходи для усунення містків холоду.

Підтримавши навчальну ініціативу управління економіки, відділу освіти  та школи №2, адміністрація садочку №10 «Ялинка» запросила  команду для заміру вологості дров, що використовуються для опалення закладу. Тож, діти мали можливість практично попрацювати з таким приладом як вологомір.

 

 

 

 

 

 

 

Проведені обстеження та здобуті знання, виявилися дуже цікавими для учнів, і неодмінно стануть у пригоді в подальшій роботі над проектом.

В умовах сьогодення питання захисту довкілля та збереження тепла у будинках стають особливо актуальними. Ми розуміємо, що своєчасно закритий кран, заклеєні вікна або вимкнене світло – це крок до власного добробуту та деякий внесок у екологічно безпечне майбутнє, проте через відсутність відповідної інформації про джерела тепловтрат, впроваджені заходи з енергозбереження не мають належної ефективності.  Саме, тому   ознайомлення споживачів із різними аспектами теплозбереження для підвищення енергосвідомості є важливою спільною роботою міської ради та освітніх закладів міста.

 

 

Презентовано новий ДБН

Мета регулювання ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель»: забезпечення раціонального використання енергетичних ресурсів на опалення та охолодження, забезпечення нормативних санітарних параметрів мікроклімату приміщень, довговічності огороджувальних конструкцій під час їх експлуатації.

ДБН «Теплова ізоляція будівель»: передбачає вимоги до показників енергоефективності та теплотехнічних показників огороджувальних конструкцій (теплоізоляційної оболонки) будівель і споруд  і процедуру їх розрахунку; призначений для застосування при проектуванні будівель і споруд, що опалюються, кондиціонуються та охолоджуються, при новому будівництві, реконструкції, термомодернізації, капітальному ремонті, у т.ч. визначенні витрат паливно-енергетичних ресурсів і проведенні енергетичного аудиту будівель і споруд.

Презентація

Джерело інформації: веб-сайт Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

 

 

До уваги мешканців міста! Тепловізійна діагностика будинку

В рамках впровадження заходів  проекту «Підвищення енергоефективності закладів освітньої сфери м.Конотоп», що реалізується у місті за рахунок грантової підтримки Європейського Союзу,  заплановано проведення фокус-днів тепловізійної діагностики приватних житлових будинків.

В умовах сьогодення питання збереження тепла в будинку стає особливо актуальним.

Тепловізійне обстеження дозволить: виявити приховані дефекти теплоізоляції – зони тепловтрат; перевірити  якість установки вікон, дверей, склопакетів; оцінити роботу опалювальної системи і визначити точні місця закладених комунікацій, опалення, систем теплої підлоги, трубопроводів тощо.
Серед переваг тепловізійного обстеження будівлі (інфрачервоні технології) наочність – для розуміння  термограми (фотографії в інфрачервоному спектрі) не потрібно мати спеціальної підготовки; правильність даних –  прилад не змінює картину, він показує тільки те, що є насправді.

Якщо у Вас холодно в будинку, Ви плануєте впровадити енергозберігаючі заходи і Вас цікавить реальна картина стану житла, тоді тепловізійне обстеження саме для Вас.

До 15 січня 2017 року, Ви маєте можливість подати заявку для запрошення спеціаліста, який безкоштовно проведе тепловізійне обстеження Вашого будинку, заповнивши та надіславши анкету на e-mail: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .


Архів новин "Енергозбереження міста"