Привітання

Конотоп - унікальне місто Сумської області.
Тут славна історія переплелась з індустріальним сьогоденням.
Ми щасливі від того, що виросли в цьому прекрасному місті і працюємо сьогодні для його людей.
Сподіваємось, що за віртуальним знайомством вам обов'язково захочеться відвідати наш Конотоп.
Ми завжди будемо раді новим знайомствам!

Адміністрація міста Конотопа

_______________________

Конотоп  на перехресті шляхів


 

41600 м. Конотоп, просп. Миру, 8, (05447)6-57-00 radakonotop@ukr.net  


Чи підтримуєте Ви об'єднання громад Конотопської міської ради та Підлипенської сільської ради?
 


Верховна Рада України


Офіційне Інтернет-представництво Президента України


Єдина система місцевих петицій

open_budget
Відкритий бюджет міста Конотоп

obl
Сумська обласна державна адміністрація

oblrada
Сумська обласна рада


Сумська міська рада


Асоціація міст України


Урядовий портал

rtax

Державна податкова адміністрація в Сумській області

egovinfua_

Портал «Ми розвиваємо електронне урядування»

kbuapa_ukr

Харківський регіональний інститут державного управління

KK

Сайт газети "Конотопський край"

Пенсійний фонд інформує PDF Печать

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за січень 2018 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 71690,00 тис. грн.

Станом на 12 січня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 34315,75 тис. грн., що складає 47,87 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

Про особливості виплати пенсій за січень 2018 року 

Для зручності громадян та забезпечення своєчасної виплати пенсій з урахуванням святкових днів у січні 2018 року Пенсійний фонд розпочав виплату січневих пенсій у грудні 2017 року.

Виплату пенсій у грудні 2017 року за січень 2018 року буде проведено через поточні рахунки пенсіонерів у банках та оператора поштового зв’язку одержувачам із датами виплат з 4 по 8 число включно.

Одержувачі наступних дат виплати отримають в межах надходжень до Фонду або у січні за графіком.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області  22.12.2017 року завершено фінансування пенсійних  виплат за грудень 2017 року. Загальна сума коштів, спрямованих на їх забезпечення, становила 71920,00 тис. гривень.

Ресурсне наповнення бюджету Фонду протягом виплатного періоду здійснювалось за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.

З 22 грудня 2017 року розпочато  фінансування пенсійних виплат за січень 2018 року в сумі  5791,74 тис.грн.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за грудень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 71920,00 тис. грн.

Станом на 15 грудня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 45836,93 тис. грн., що складає 63,73 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за грудень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 71920,00 тис. грн.

Станом на 8 грудня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 23582,55 тис. грн., що складає 32,79 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повідомляє, що загальна потреба в коштах для забезпечення  виплати пенсій та грошової допомоги у грудні 2017 року становить 71920,00 тис.грн.

З 01 грудня 2017 року розпочато  фінансування пенсійних виплат в сумі  2782,47 тис.грн.,  що складає  3,87 %  від загальної потреби.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за листопад 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 73 050,00 тис.грн.

Станом на 24 листопада  цього року фінансування завершено.

 

Про деякі питання набуття страхового стажу

Згідно зі статтею 24 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” до страхового стажу, що враховується при призначенні пенсії, зараховуються лише ті періоди за які сплачено внески на загальнообов’язкове державне пенсійне та соціальне страхування. Якщо сума страхових внесків, сплачених за відповідний місяць, є меншою ніж мінімальний страховий внесок, до страхового стажу зараховується пропорційно зменшений період

Отже, у разі коли особа працює неповний робочий час (неповний робочий день, неповний робочий тиждень), її прийняли на роботу не з першого календарного місяця, або звільнили не останнім днем календарного місяця, перебуває у відпустці без збереження заробітної плати, вона може здійснити доплату до мінімального страхового внеску таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою за мінімальний страховий внесок.

Застрахована особа, яка підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та бажає зарахувати неповний місяць роботи до страхового стажу як повний місяць за період з 01.01.2004 року по 31.12.2010 року, подає до органів Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії заяву.

Фахівець Пенсійного фонду на підставі даних персоніфікованого обліку, визначає розмір доплати до мінімального страхового внеску, та складає повідомлення-розрахунок. 

На підставі повідомлення-розрахунку застрахована особа здійснює відповідну доплату  протягом 10 календарних днів з дня його отримання.

Особи, які здійснюють доплату, формують і подають до органів Пенсійного фонду України відомості про суми такої доплати.

Якщо особа не належала до категорії застрахованих осіб (не працювала або працювала не офіційно) вона може звернутись до органів фіскальної служби та укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.  Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що особи беруть добровільну участь протягом строку, визначеного в договорі, але не менше як один рік. Тобто особа  зобов’язується щомісяця протягом року сплачувати єдиний соціальний внесок. В такому випадку кожен місяць буде зараховано до страхового стажу.

Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата єдиного внеску за попередні періоди, починаючи з 1 січня 2004 року. При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць не може бути меншою за мінімальний страховий внесок (у 2017 році 704 грн) і більшою за суму єдиного внеску, обчислено виходячи з максимальної бази нарахування єдиного внеску, встановленого на дату укладання договору (з 01.05.2017 – 9262 грн ).

З 01.01.2018 відповідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пнсій» сума сплачено єдиного соціального внеску за договором про одноразову сплату за кожен місяць не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору помножений на коефіцієнт 2.

Якщо підприємство/установа, організація з будь-яких причин не сплачувало внески в Пенсійний фонд або не сплачувало страхові внески чи  єдиний соціальний внесок то цей період не враховується в страховий стаж.

За наявності у роботодавця заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску зарахування страхового стажу за підстав сплачених окремим працівником внесків не можливе, виходячи з положень ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Разом з цим, звертаємо увагу, що будь-який працівник має можливість сам контролювати стан сплати роботодавцем єдиного та страхових внесків, а також правильність відображення його заробітної плати. Для цього необхідно лише зареєструватись на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, що можна зробити в Конотопському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Сумської області за адресою: м. Конотоп, вул. Депутатська 2, каб. 2, пред’явивши паспорт та ідентифікаційний код. За наявності електронного цифрового підпису, доступ до веб-порталу електронних послуг здійснюється автоматично.

Адреса веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України: portal.pfu.gov.ua

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повідомляє, що загальна потреба в коштах для забезпечення  виплати пенсій та грошової допомоги в листопаді 2017 року становить 72 300,00 тис.грн.

Станом на 17 листопада  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 52 693,33 тис. грн., що складає 72,88 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за листопад 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 72 300,00 тис. грн.

Станом на 10 листопада  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 29706,30 тис. грн., що складає 41,09 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

Про зміни щодо справляння збору

з операцій купівлі – продажу нерухомого майна

11 жовтня 2017 року набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року           № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Цим Законом внесено зміни в тому числі й до деяких законодавчих актів України в частині адміністрування платежів, контроль за сплатою яких покладено на органи Пенсійного фонду України.

Так, удосконалено порядок сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі – продажу нерухомого майна шляхом внесення відповідних змін до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» та Закону України «Про нотаріат», зокрема:

٠нотаріальне посвідчення договорів купівлі – продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі – продажу нерухомого майна (1% вартості нерухомого майна);

٠запроваджено щоквартальне подання нотаріусами до органів Пенсійного фонду України за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса звітності про укладені договори купівлі – продажу нерухомого майна в порядку та за формою, визначеними Кабінетом Міністрів України;

٠сплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі – продажу нерухомого майна здійснюється за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса.

Крім того, на обґрунтовану письмову вимогу органів Пенсійного фонду України нотаріуси протягом 10 робочих днів мають надавати довідки про суму нотаріально посвідчених договорів, які необхідні виключно для перевірки дотримання законодавства з питань сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування. На запити Пенсійного фонду України та його територіальних органів надаватиметься також інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в установленому порядку.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за листопад 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 72 300,00 тис. грн.

Станом на 3 листопада  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 7222,85 тис. грн., що складає 9,99 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повідомляє, що загальна потреба в коштах для забезпечення  виплати пенсій та грошової допомоги у листопаді 2017 року становить 72300 тис.грн.

З 02 листопада 2017 року розпочато  фінансування пенсійних виплат в сумі  3 628,01 тис.грн.,  що складає  5,02 %  від загальної потреби.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області  25.10.2017 року завершено фінансування пенсійних  виплат за жовтень 2017 року. Загальна сума коштів, спрямованих на їх забезпечення, становила 70740,00 тис. гривень.

Ресурсне наповнення бюджету Фонду протягом виплатного періоду здійснювалось за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за жовтень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 70740,00 тис. грн.

Станом на 20 жовтня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 61549,76 тис. грн., що складає 87,01 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за жовтень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 70712,00 тис. грн.

Станом на 13 жовтня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 42070,21 тис. грн., що складає 59,5 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

Перерахунок пенсій з 1 жовтня 2017

З 01.10.2017 набув чинності Закон України від 03.10.2017 року №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Відповідно до ухваленого Закону, Конотопським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області проведено осучаснення раніше призначених пенсій за єдиними правилами обрахунку, із використанням показника середньої зарплати за останні 3 роки (2014-2016) у розмірі 3 764,40 грн. та застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%. Також проведений перерахунок пенсійних виплат непрацюючим пенсіонерам, які мають повний страховий стаж, у зв’язку із застосуванням показника прожиткового мінімуму, збільшеного з 01.10.2017 року до 1452 грн., пенсіонерам, які не мають повного стажу, розмір пенсії збільшили на 45%, до 1373 грн.

Перерахунок пенсій з 1 жовтня проведено в автоматизованому режимі. Перераховано 31 926 пенсійних справ, або майже 96 % їх загальної кількості. Середній розмір підвищення пенсій, розрахований для кожного пенсіонера за документами пенсійної справи, становить 467 грн.  На фінансування пенсійних виплат жовтня спрямовано 70,7 млн.грн. Додаткові видатки на виплату пенсій склали14,1 млн. грн. на місяць. Виплату пенсій в жовтні буде здійснено за двома відомостями: за основною відомістю пенсіонери отримають пенсію в старому розмірі, за додатковою відомістю – доплату до нового розміру, якщо вона більша 140 грн. Виплату буде завершено до закінчення виплатного періоду жовтня, тобто до 25 жовтня. Якщо сума доплати менше, ніж 140 грн., то її пенсіонери отримають у листопаді.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за жовтень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 57 100,00 тис. грн.

Станом на 6 жовтня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 13288,61 тис. грн., що складає 23,27 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повідомляє, що загальна потреба в коштах для забезпечення  виплати пенсій та грошової допомоги у жовтні 2017 року становить 57100,00 тис.грн.

З 02 жовтня 2017 року розпочато  фінансування пенсійних виплат в сумі   1121,76 тис.грн.,  що складає  1,96 %  від загальної потреби.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області  25.09.2017 року завершено фінансування пенсійних  виплат за вересень 2017 року. Загальна сума коштів, спрямованих на їх забезпечення, становила 56950,00 тис. гривень.

Ресурсне наповнення бюджету Фонду протягом виплатного періоду здійснювалось за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за вересень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 56 950,00 тис. грн.

Станом на 22 вересня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 54652,16 тис. грн., що складає 96,0 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

Запитували - відповідаємо

Чи входять до стажу періоди перебування на лікарняному та у відпустках?  

Державні гарантії та відносини, пов'язані з відпусткою, регулюються Конституцією України, Законом України “Про відпустки”, Кодексом законів про працю України, іншими законами і нормативно — правовими актами України.

Закон України “Про відпустки” встановлює державні гарантії права на відпустки, визначає права на відпустки, визначає умови, тривалість і порядок надання їх працівникам для відновлення працездатності, зміцнення здоров'я, а також для виховання дітей, задоволення власних життєво важливих потреб та інтересів, всебічного розвитку особи.

Право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування” страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, зокрема в іноземних дипломатичних і консульських установах, інших представництвах нерезидентів або у фізичних осіб, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та в інших органах.

Згідно зі статтею 20 цього Закону за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності надаються, зокрема, такі види матеріального забезпечення і соціальних послуг:

- допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною)

- допомога по вагітності та пологах.

Під час обчислення страхового стажу для призначення пенсії за віком органи Пенсійного фонду України керуються, зокрема, статтею 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон), якою визначено періоди, що включаються до страхового стажу. Зокрема, страховий стаж за періоди до 01.01.2004 р. територіальні органи Пенсійного фонду обчислюють на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності Закону.

Якщо особа перебувала у відпустці та/або на лікарняному в періоди до 01.01.2004 р., періоди роботи буде зараховано до її стажу на підставі записів у трудовій книжці: із дати зарахування на посаду до дати звільнення з такої посади.

Страховий стаж після 01.01.2004 р. територіальні органи Пенсійного фонду обчислюють відповідно до вимог Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Відповідно до Закону страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Перелік осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, визначено статтею 11 Закону.

Отже, якщо з 01.01.2004 р. особа є застрахованою (тобто підлягає загальнообов'язковому) державному пенсійному страхуванню), періоди перебування у відпустці та/або на лікарняному зараховують до її страхового стажу за умови сплати страхових внесків.

Водночас період перебування жінки у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами зараховуються до страхового стажу, якщо така відпустка мала місце після 01.07.2013 р. (на підставі змін до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, внесених Законом від 14.05.2013 №231-VII “Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії”).

 

У мене четверо дітей. Під час оформлення пенсії за кожну дитину мені додали до стажу по одному року. Чи правомірно це? Чи маю я право на статус багатодітної матері, якщо не оформляла жодних документів?

Умови призначення пенсій багатодітним матерям визначено абзацом четвертим пункту 3 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про  загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Зокрема, відповідно до Закону право на призначення дострокової пенсії за віком мають жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку.

Отже, жінки, які мають чотирьох дітей, не належать до категорії осіб, яким законодавством надано право на призначення дострокової пенсії за віком.

Відповідно до статті 24 зазначеного вище Закону страховий стаж обчислюють територіальні органи Пенсійного фонду за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до 01.01.2005 р. - на підставі документів і в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цього Закону.

У законодавстві, що діяло раніше, було передбачено зарахування до стажу періодів, зокрема, догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною трирічного віку.

Якщо Ваші діти народилися з розривом в один рік і в зазначені періоди Ви не працювали, то до Вашого страхового стажу правомірно враховано по одному року.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за вересень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 56 950,00 тис. грн.

Станом на 15 вересня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 36088,96 тис. грн., що складає 63,37 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

Сучасні електронні сервіси Пенсійного фонду

Згідно зі статтею 24 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” до страхового стажу, що враховується при призначенні пенсії, зараховуються лише ті періоди за які сплачено внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Якщо сума страхових внесків, сплачених за відповідний місяць, є меншою ніж мінімальний страховий внесок, до страхового стажу зараховується пропорційно зменшений період .

Немає сплати страхових внесків – немає страхового стажу, а відповідно і майбутньої пенсії.

В наш час доводиться зустрічатись з таким негативним явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин, тобто «нелегальної» зайнятості, виплатою заробітної плати «у конвертах». Від цього страждає насамперед людина, яка погоджується на таку працю.

Відсутність легальних трудових відносин позбавляє працівників: гарантованого розміру заробітної плати; права на оплачувану відпустку, відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами; права на оплату лікарняного; права на достроковий вихід на пенсію, якщо ви працюєте в шкідливих умовах праці; права на допомогу по безробіттю; права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань; права на зарахування виробничого стажу; права на пенсію.

Відомості про накопичені пенсійні права і заробітну плату, страховий стаж можна перевірити не тільки звернувшись до Конотопського об’єднаного управління  Пенсійного фонду України в Сумської області , а і  на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду .

Для реєстрації на якому необхідно звернутись особисто до управління Фонду, заповнити відповідну заяву, та отримати  реєстраційний код, з яким  зайти на сторінку веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України за адресою http://portal.pfu.gov.ua і обравши пункт меню «Реєстрація на порталі», заповнити реєстраційну форму, вибравши логін, пароль та адресу електро­нної скриньки. Далі на вказану вами електронну адресу прийде лист для підтвердження реєстрації. Після чого ви отримаєте повідомлення з веб-порталу про успішне закінчення реє­страції.

Для користувачів, що мають електронний цифровий підпис, реєстрація на веб-порталі здійснюється автоматично при відкритті електронної сторінки.

Реєстрація на порталі дає змогу застрахованій осо­бі щомісяця бачити в своєму «особистому кабінеті» дані з системи персоніфікованого обліку: перелік страхувальників, які подавали відомос­ті в систему персоніфікованого обліку, суму заробітку, з якого сплачено страхові внески, відмітки про сплату внесків, за наявності відомості про спеціальний або пільговий стаж. Пенсіонери ж мають можливість регулярно отримувати відомості з власної пенсійної справи про суму призначеної пенсії.

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області пропонує скористатись послугою, яка дозволяє громадянам здійснювати контроль за  нарахуванням своєї заробітної плати та пенсійних виплат, для цього необхідно звернутись до управління за адресою: м. Конотоп, вул. Депутатська, 2, каб. 2. телефон для довідок 6 30 43.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повідомляє, що загальна потреба в коштах для забезпечення  виплати пенсій та грошової допомоги у вересні 2017 року становить 56 950,00 тис.грн.

З 01 вересня 2017 року розпочато  фінансування пенсійних виплат в сумі  3 630,17 тис.грн.,  що складає  6,37 %  від загальної потреби.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області  23.08.2017 року завершено фінансування пенсійних  виплат за серпень 2017 року. Загальна сума коштів, спрямованих на їх забезпечення, становила 57 000,00 тис. гривень.

Ресурсне наповнення бюджету Фонду протягом виплатного періоду здійснювалось за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за серпень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 57 000,00 тис. грн.

Станом на 18 серпня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 41 106,08 тис. грн., що складає 72,1 % від загальної потреби на місяць та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

Виплата пенсії у зв’язку з втратою годувальника  дітям, яким виповнилося 18 років

Серед пенсійних виплат, які проводить Пенсійний фонд України, зокрема дітям, яким виповнилося 18 років і які навчаються, є пенсії у зв’язку з втратою годувальника. Порядок призначення даного виду пенсій визначено Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Відповідно до статті 36 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсія у зв’язку з  втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності. При цьому дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Непрацездатними членами сім’ї вважаються,  зокрема:

- діти (в тому числі діти, які народилися до сплину 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років;

- діти, які навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах,  до закінчення ними навчальних закладів, але не більш ніж до досягнення   23 років, та діти-сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Після досягнення повноліття (18-річного віку) фізична особа має повну цивільну відповідальність. Тому виплата пенсії у зв’язку з втратою годувальника дітям після досягнення 18-річного віку проводиться безпосередньо дітям. Виплата пенсії проводиться за місцем реєстрації дитини або за її фактичним місцем проживання.

Для продовження виплати пенсії у зв’язку з втратою  годувальника після досягнення дитиною 18-річного віку необхідно до територіального управління Пенсійного фонду України надати заяву про призначення пенсії, паспорт та довідку  про присвоєння ідентифікаційного номеру, довідку про навчання.

У довідці про навчання зазначається акредитація навчального закладу, форма навчання, державне забезпечення (повне, неповне), термін навчання, наказ про зарахування до навчального закладу та відрахування з навчального закладу.         Для підтвердження факту навчання  та попередження переплати пенсії у зв’язку з достроковим припиненням навчання довідка подається на початок кожного наступного навчального року.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за серпень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 57 000,00 тис. грн.

Станом на 09 серпня цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 26 050,37 тис. грн., що складає 45,7 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повідомляє, що загальна потреба в коштах для забезпечення  виплати пенсій та грошової допомоги в серпні 2017 року становить 57000,00 тис.грн.

З 02 серпня 2017 року розпочато  фінансування пенсійних виплат в сумі 4649,12 тис.грн., що складає  8,16  % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

Графік

роботи «гарячих» телефонних ліній та скайп-лінії  

в Конотопському об`єднаному управлінні

Пенсійного фонду України 

 

Начальник управління

Шелюк

Наталія

Миколаївна

кожного другого

вівторка місяця

з 15.00-17.00

за тел. 2-53-75

Заступник начальника управління

Стрижак

Наталія

Василівна

кожної третьої

середи місяця

з 15.00-17.00

за тел. 6-30-43

 

 

Щоденно працюють

телефони, крім вихідних та святкових днів, з 08.00 до 17.15 години, у п'ятницю з 08.00 до 16.00

6-30-43

“гаряча” лінія

6-11-00

питання пенсійного забезпечення

2-53-75

питання сплати страхових внесків та обліку застрахованих осіб

Щовівторка з 15.00 до 16.00 працює скайп-лінія щодо пенсійного забезпечення. Обліковий запис у Skype: Конотопське об’єднане УПФУ.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за липень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 52 152,00 тис.грн.

Станом на 25 липня  цього року фінансування завершено.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за липень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 57 152,00 тис. грн.

Станом на 21 липня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 52 534,54 тис. грн., що складає 91,9 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

Відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій – обов’язок роботодавця

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області вкотре наголошує на необхідності своєчасного та повного відшкодування підприємствами та організаціями фактичних витрат Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (зі зниженням пенсійного віку) до досягнення працівниками пенсійного віку, встановленого законом. Відповідний обов’язок визначено в статті 2 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 № 400/97-ВР, пункті 2 розділу XV “Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV та в розділі 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за  № 64/8663.

Відтак, підприємства та організації мають сплачувати до Пенсійного фонду кошти на стовідсоткове покриття фактичних витрат на виплату і доставку працівникам пенсій, призначених за роботу із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 1 та Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, а також за деякі інші види робіт, що дають право на призначення пенсії відповідно до пунктів  "б" - "з" статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій. В свою чергу підприємства щомісяця до 25-го числа зобов’язані сплачувати визначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат. Нехтування зазначеним обов’язком спричиняє ситуацію, коли Пенсійний фонд України фактично виступає кредитором, виплачуючи з власних коштів пільгові пенсії, адже виплата пенсій, в тому числі й призначених на пільгових умовах, здійснюється Пенсійним фондом своєчасно та у повному обсязі.

Таким чином, сподіваємось на свідоме та сумлінне виконання керівниками підприємств визначеного законодавством обов’язку, а тих, які проігнорували права своїх працівників щодо одержання зароблених ними пільгових пенсій та заборгували до Пенсійного фонду, закликаємо у якнайкоротший строк погасити борг та забезпечити стабільність розрахунків у подальшому.

 

 

Чи зараховується до страхового стажу період отримання допомоги по безробіттю?

Відповідно до статті 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, який набув чинності з 01.01.2004 року, період, протягом якого особа, що підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності), зараховується до страхового стажу.

До 01.01.2004 року до стажу зараховується період одержання допомоги по безробіттю відповідно до статті 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.

Період отримання допомоги по безробіттю підтверджується до 01.01.2010 року на підставі записів у трудовій книжці, а починаючи з 01.01.2010 року — довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку (пункт 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”).

 

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за липень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 57 152,00 тис. грн.

Станом на 14 липня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 33 710,78 тис. грн., що складає 58,9 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за липень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 57 152,00 тис. грн.

Станом на 07 липня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 15 973,65 тис. грн., що складає 27,95 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повідомляє, що загальна потреба в коштах для забезпечення  виплати пенсій та грошової допомоги у липні  2017 року становить 57 152,00 тис.грн.

З 03 липня 2017 року розпочато  фінансування пенсійних виплат в сумі  2 649,22 тис.грн.,  що складає  4,64 %  від загальної потреби.

 

 

Порядок врахування закордонного стажу при призначенні пенсії

Чимало громадян України свого часу працювали на територіях союзних республік до розпаду СРСР або були змушені заробляти за кордоном вже за незалежності. Тож постає питання: яким чином враховуватиметься стаж і заробіток, зароблені на території інших держав, під час призначення пенсії в Україні і від чого це залежить? Питання, пов’язані із пенсійним забезпеченням громадян, які працювали за кордоном, регулюють багатосторонні і двосторонні міжнародні угоди, які Україна уклала з низкою держав.

Умовно такі договори можна розділити на два типи: територіальні та пропорційні. Щодо територіальних договорів, то визначальним тут є місце проживання особи, тобто пенсія буде призначена згідно із законодавством держави, на території якої пенсіонер мешкає. При цьому врахують стаж, зароблений на території іншої договірної держави. Приміром, Україна підписала Угоду про гарантії прав громадян держав-учасників Співдружності Незалежних Держав щодо пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року, до якого приєдналися також Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Російська Федерація, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан. За її умовами пенсійне забезпечення громадян держав-учасників Угоди та членів їх сімей здійснюється за законодавством держави, на території якої вони мешкають. Призначення пенсій проводять за місцем проживання. Для встановлення права на пенсію, зокрема пенсій на пільгових підставах та за вислугу років, громадянам держав-учасників Угоди враховують трудовий стаж, зароблений на території будь-якої з цих держав, а також на території колишнього СРСР за час до набуття чинності цієї Угоди. Обчислення пенсій проводять із заробітку (доходу) за періоди роботи, що зараховують у трудовий стаж. Якщо в державах-учасниках Угоди запроваджена національна валюта, розмір заробітку (доходу) визначають, зважаючи на офіційно встановлений курс на момент призначення пенсії.

Двосторонні угоди про пенсійне забезпечення громадян за територіальним принципом Україна також уклала з Азербайджаном, Грузією та Молдовою.

Пропорційний договір передбачає пропорційне фінансування пенсійних виплат: залежно від стажу, заробленого на території кожної договірної держави. Тобто кожна країна відповідає за свою частину, пропорційно до трудового стажу, заробленому на її території, а також до пенсійних внесків та заробітної плати. Але при визначенні права на пенсію враховують сумарно стаж, зароблений на території обох договірних держав, за умови що такі періоди стажу не перекривають один одного.  Пропорційні договори про пенсійне забезпечення в України укладені, приміром, із країнами Балтії. Для визначення права на пенсію в Україні беруть до уваги весь стаж, зароблений у Литві, Латвії та Естонії. Але розрахунок розміру пенсії, призначеної в Україні, проводитимуть лише з урахуванням періодів, відпрацьованих на території Литви до 01.01.1992 р., Латвії — до 01.01.1991 р., а стаж роботи в Естонії взагалі не врахують. Своєю чергою Литва і Латвія виплачують пенсію за періоди роботи на своїй території після 01.01.1992 р. і 01.01.1991 р. відповідно, а Естонія — за весь період роботи на її території. Виняток становлять випадки, коли такі періоди страхового стажу становлять менше 1 року, тоді неповний рік роботи врахує для призначення пенсії українська сторона.

Якщо ж між Україною і державою, в якій працював пенсіонер, відсутня угода про соціальне і пенсійне забезпечення, то, на жаль, ні стажу, ні заробітку, зароблених у цій державі, під час призначення пенсії в Україні не врахують. Залишається сподіватися, що найближчим часом список країн, з якими Україна уклала такі договори, поповниться.

Перелік країн, з якими Україна уклала територіальні договори: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, Російська Федерація,

Перелік країн, з якими Україна уклала пропорційні договори: Болгарія, Іспанія, Литва, Латвія, Словаччина, Чехія, Естонія, Польща, Угорщина, Румунія, Монголія, Португалія.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області  23.06.2017 року завершено фінансування пенсійних  виплат за червень 2017 року. Загальна сума коштів, спрямованих на їх забезпечення, становила 57 384,10 тис. гривень.

Ресурсне наповнення бюджету Фонду протягом виплатного періоду здійснювалось за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.

 

До уваги приватних підприємців!

З 1 січня 2017 року набрали чинності Закони України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 №1801, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774. Вищезазначеними Законами установлено в 2017 році мінімальну заробітну плату з 1 січня в сумі 3200 гривень та відповідно мінімальний страховий внесок необхідний для зарахування повного місяця до страхового стажу в сумі 704 гривні.

Для платників віднесених до першої групи платників єдиного податку, ця сума не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску (352 гривні) при цьому, зарахування відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу проводиться пропорційно  -  0,5 місяця.

Для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплачувати за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.

 

Як виплачується пенсія працюючим пенсіонерам 

Окремі складові пенсійної виплати встановлюються в залежності від того, працює особа чи ні. Тому важливо своєчасно повідомляти органи Пенсійного фонду про своє працевлаштування чи звільнення з роботи.

Працюючим пенсіонерам пенсія не виплачується, якщо призначена:

  • жінкам, які народилися після 01.10.1956 р. та скористалися правом дострокового виходу на пенсію по досягненні 55-річного віку зі зменшенням її розміру до досягнення пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;
  • за вислугу років у період роботи особи за спеціальністю, що дає право на призначення пенсії за вислугу років;
  • · соціальна пенсія (крім соціальних пенсій інвалідам з дитинства). 

Розмір пенсії змінюється:

  • Якщо особа працює, її пенсія (мінімальний розмір пенсії на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та доплата за понаднормовий стаж від такого прожиткового мінімуму) не перераховується в зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму.
  • Якщо інвалід ІІ чи ІІІ групи працює, пенсія по інвалідності виплачується у розмірі 90 % чи відповідно 50 % пенсії за віком (обчисленої від стажу та заробітку з урахуванням мінімального розміру та доплати за понаднормовий стаж). Непрацюючі інваліди ІІ та ІІІ груп, за їх вибором та за наявності необхідного страхового стажу, мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком.
  • Непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім’ї, виплачується надбавка на утриманців.
  • · Працюючий пенсіонер має право на перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу. За таких умов можливо провести перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення пенсії, та із заробітної плати, з якої була обчислена пенсія, або з урахуванням страхового стажу та зарплати, визначеної згідно із ст. 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який було враховано при обчисленні пенсії. 

Якщо після призначення пенсії пенсіонер набув менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через 2 роки після призначення пенсії з урахуванням набутого страхового стажу та із заробітної плати, з якої було обчислено пенсію.

Виплата пенсій працюючим пенсіонерам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій та осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») проводиться у розмірі 85 відсотків прожиткового мінімуму, але не менше, ніж 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність,  – 1968грн (1312*150%).

Законом України № 213 від 02.03.2015 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» передбачено, що  виплата пенсій пенсіонерам, які працюють на «спеціальних» посадах (державні службовці, прокурори, судді та деякі інші категорії працівників) призначені пенсії не виплачуються до звільнення з роботи. При цьому не має значення вид пенсії та закон, згідно з яким вона призначена. Ця норма не поширюється на інвалідів І та II групи, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій, членів сімей померлих чи загиблих військовослужбовців, учасників Антитерористичної операції. Усі вони на будь-якій роботі будуть одержувати призначену пенсію в повному обсязі.

Слід пам’ятати, що в будь-якому випадку у разі працевлаштування (звільнення з роботи), тобто зміни статусу (працюючий чи не працюючий), слід повідомляти орган Пенсійного фонду України за місцем отримання пенсії.

Особа, яка здійснює підприємницьку діяльність, вважається працюючою особою.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за червень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 57 384,10 тис. грн.

Станом на 16 червня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 39 181,89 тис. грн., що складає 68,28 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

Чи можна на пенсію раніше?

Сьогодні більшість українців може розраховувати на пенсію за віком після досягнення 60 років. Водночас залишаються категорії громадян, які йдуть на пенсію за віком раніше. Це пов'язано з особливим характером та умовами їхньої праці, станом здоров'я тощо.
Як призначається пенсія на пільгових умовах жінкам, краще розглянути на конкретному прикладі. До управління звернулась жінка, яка народилася в 1965 році. Має стаж роботи — 30 років. 6 років 2 місяці 14 днів працювала на заводі маляром, потім гальваніком (професія за Списком № 2). У якому віці вона вийде на пенсію? Які для цього потрібні документи?”
Жінки, зайняті повний робочий день, зокрема на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць за умови наявності належної кількості пільгового та загального стажу роботи мають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
У разі якщо жінка не набула повного пільгового стажу за Списком № 2 (10 років), але відпрацювала не менше як половину тривалості стажу (5 років), за наявності в неї передбаченого законодавством стажу роботи (від 20 років 6 місяців до 25 років — залежно від дати звернення за призначенням пенсії) пенсія на пільгових умовах призначається зі зменшенням пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, на 1 рік за кожні повні 2 роки роботи за Списком № 2.
Порядок застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників під час обчислення стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383.
Згідно із цим Порядком, під час обчислення стажу, що дає право на пенсію за віком на пільговим умовах, застосовують Списки, що були чинні на період роботи особи, затверджені постановами:
- Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 № 1173;
- Кабінету Міністрів СРСР від 26.01.1991 № 10;
- КМУ від 11.03.1994 №162;
- КМУ від 16.01.2003 № 36;
- КМУ від 24.06.2016 № 461.
До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати внесення цієї посади чи професії в Списки.
Водночас робота в шкідливих умовах після 21.08.1992 зараховується до пільгового стажу, якщо право на це підтверджено результатами атестації робочих місць.
Основним документом, який визначає де, ким і протягом якого часу працювала особа, є трудова книжка.
У разі якщо в трудовій книжці немає відомостей, що підтверджують право на пенсію на пільгових умовах, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій (далі — підприємства) або їх правонаступників. Коли йдеться про підтвердження роботи в особливо шкідливих і шкідливих умовах праці за Списком № 1 і № 2, такі довідки необхідні, оскільки в трудових книжках не зазначено, у яких умовах працювали особи і чи були вони зайняті на певних работах або на певних виробництвах протягом повного робочого дня.
У довідці має бути зазначено:
- періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу;
- професію або посаду;
- характер виконуваної роботи;
- розділ, підрозділ, пункт, найменування (або номери) Списків, якими передбачено ці роботи.
Видавати такі довідки мають право тільки підприємства, на яких працювала особа, або їх правонаступники. Якщо правонаступника немає, то підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, здійснюється в порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням із Мінпраці та Мінфіном (постанова правління від 10.11.2006 № 18-1), відповідними комісіями, які створено при головних управліннях Пенсійного фонду України в кожній області.
За шість років роботи за Списком № 2 жінці пенсійний вік зменшується на три роки. Відповідно до статті 26 Закону, пенсійний вік жінки, що звернулась до управління, - 60 років. Отже, право на пенсію за віком на пільгових умовах вона набуде після досягнення 57 років.

 

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за червень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 57 384,10 тис. грн.

Станом на 09 червня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 21 369,45 тис. грн., що складає 37,24 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за червень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 57 384,10 тис. грн.

Станом на 02 червня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 5 742,90 тис. грн., що складає 10,01 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області  25.05.2017 року завершено фінансування пенсійних  виплат за травень 2017 року. Загальна сума коштів, спрямованих на їх забезпечення, становила 55 177,00 тис. гривень.

Ресурсне наповнення бюджету Фонду протягом виплатного періоду здійснювалось за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.

 

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за травень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 57 155,00 тис. грн.

Станом на 19 травня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 47 367,47 тис. грн., що складає 82,9 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

Приклад обчислення розміру пенсії з 1 травня 2017 року

З травня поточного року розмір прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність підвищено з 1247 до 1312 гривень.

У разі якщо розмір пенсії, обчислений з урахуванням набутого страхового стажу та заробітку, не досягає мінімального розміру пенсії (який за наявності повного страхового стажу встановлюється на рівні прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, що втратили працездатність), до пенсії встановлюють доплату до рівня цього прожиткового мінімуму. Якщо особа не набула повного страхового стажу, то розмір її пенсії визначають пропорційно до наявного стажу, виходячи з зазначеного прожиткового мінімуму. Якщо ж особа має більше страхового стажу, то до її пенсії встановлюється доплата за понаднормовий стаж, яка визначається виходячи з розміру пенсії, обчисленої з урахуванням набутого стажу та заробітку, але не більше ніж із розміру мінімальної пенсії за віком.

При цьому мінімальний розмір пенсії за віком та доплату за понаднормовий стаж визначають з урахуванням прожиткового мінімуму встановленого для осіб, що втратили працездатність.

Приклад.

Жінка з 2010 року отримує пенсію за віком. Не працює. Має 27 років страхового стажу.

Коефіцієнт страхового стажу — 0,3645.

Заробіток для обчислення пенсії — 2227,29 гривень

Розмір пенсії до травня 2017 р.

2227,29 х 0,3645 = 811,85 грн - розмір пенсії, визначений за ст. 27  Закону  “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон 1058).

Оскільки розмір пенсії не досягає мінімального, згідно зі статтею 28 Закону 1058

пенсію встановлено на рівні мінімальної — в розмірі прожиткового мінімуму для

осіб, які втратили працездатність:

1247 грн — мінімальний розмір пенсії;

811,85 грн х 7% = 56,83 грн — доплата за понаднормовий стаж ;

154,40 грн - підвищення до пенсії почесному донору згідно зі статтею 13 Закону «Про

донорство крові та її компонентів».

Розмір пенсії до перерахунку —1458,23 грн (1247 грн + 56,83 грн +154,40 грн).

Розмір пенсії з травня 2017 р.

2227,29 х 0,3645 = 811,85 грн - розмір пенсії, визначений за ст. 27  Закону  1058.

Оскільки розмір пенсії не досягає мінімального, згідно зі статтею 28 Закону 1058

пенсію встановлено на рівні мінімальної — в розмірі прожиткового мінімуму для

осіб, які втратили працездатність:

1312 грн — мінімальний розмір пенсії;

811,85 грн х 7% = 56,83 грн — доплата за понаднормовий стаж ;

162,40 грн - підвищення до пенсії почесному донору згідно зі статтею 13 Закону «Про

донорство крові та її компонентів».

Розмір пенсії після перерахунку —1531,23 грн (1312 грн + 56,83 грн +162,40 грн).

Розмір пенсії збільшився на 73 грн (1531,23 грн —1458.23 грн). 

 

 

Перерахунок пенсії у зв’язку з втратою годувальника

з 1 травня 2017 року 

Розмір пенсії у зв'язку з втратою годувальника залежить від страхового стажу та заробітку померлого годувальника.

Згідно зі статтею 37 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається в розмірі: на одного непрацездатного члена сім'ї — 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім'ї — 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками.

При цьому у зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму та з урахуванням державної адресної допомоги мінімальні розміри цих пенсій, відповідно, становлять: 1312 грн (1312 грн х 100%); 1574,40 грн (1312 грн х 120%); 1968 грн (1312 грн х 150%).

Дітям-сиротам пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається в зазначених розмірах виходячи з розміру пенсії за віком кожного з батьків.

Мінімальний розмір пенсії по втраті годувальника, яка призначається членам сімей військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за Законом «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не може бути нижче двох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Тому з травня 2017 року він становить 2624 грн (1312 грн х 2).

 

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за травень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 57 155,00 тис. грн.

Станом на 13 травня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 25 879,90 тис. грн., що складає 43,74 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

Перерахунок пенсії з 1 травня 2017 року

З 1 травня 2017 року відповідно до Закону України „Про Державний бюджет України на 2017 рік” підвищується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, до 1312 гривень.  Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, будуть збільшені:

- мінімальні розміри пенсії за віком непрацюючим пенсіонерам (за наявності страхового стажу 20 років для жінок, 25 років для чоловіків – для пенсій, призначених до 01.10.2011 та 30 років для жінок, 35 років для чоловіків – для пенсій, призначених після 01.10.2011);

- доплата за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

- мінімальні розміри пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника;

- розміри підвищень, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- мінімальні розміри пенсійних виплат інвалідам війни, учасникам бойових дій, інвалідам-ліквідаторам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, шахтарям;

- пенсії за особливі заслуги перед Україною, призначені відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».

Разом з тим, непрацюючим жінкам, які вийшли достроково на пенсію за віком до 1 січня 2015 року у 55 років, маючи страховий стаж не менше 30 років, розмір пенсії також перераховується з 1 травня 2017 року. Але розмір пенсійної виплати не завжди досягатиме мінімального розміру пенсії – 1312 грн., оскільки зменшення на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію проводиться, виходячи з мінімального розміру пенсії –  1312 гривень.

Виплата пенсій працюючим пенсіонерам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій та осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») проводиться у розмірі 85 відсотків прожиткового мінімуму, але не менше, ніж 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність,  – 1968грн (1312*150%).

Не проводиться перерахунок виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність 1312,00 грн.:

- працюючим пенсіонерам у частині доплати до мінімального розміру пенсії та доплати за понаднормовий стаж;

- підвищення особам, які мають статус «дитина війни», відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»;

- додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, та компенсаційні виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Також не були перераховані пенсії для тих громадян, у яких у складі пенсійної виплати є: індексація, щомісячна адресна допомога (передбачена постановою КМУ №265 до суми 949,00).

Разом з тим, продовжує утримуватися військовий збір (1,5%) та оподатковується (18%) сума пенсії, що перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 січня звітного податкового року – 12470 грн. (1247 грн. х 10). сума пенсії для оподаткування не перераховується протягом поточного року. Оподаткування не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій у період другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Пенсії перераховуватимуться автоматизованим шляхом за матеріалами пенсійних справ, без необхідності подання пенсіонерами заяв та будь-яких інших додаткових документів. Виплата пенсій в перерахованих розмірах проводиться в травні поточного року.

 

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за травень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 57 155,00 тис. грн.

Станом на 05 травня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 15 680,59 тис. грн., що складає 27,44 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

Несплачені внески — втрачений стаж

З 1 січня 2017 року набрали чинності Закони України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 №1801, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774. Вищезазначеними Законами установлено в 2017 році мінімальну заробітну плату з 1 січня в сумі 3200 гривень та відповідно мінімальний страховий внесок необхідний для зарахування повного місяця до страхового стажу в сумі 704 гривні.

Для платників віднесених до першої групи платників єдиного податку, ця сума не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску (352 гривні) із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

Від повноти сплати внесків залежить величина страхового стажу, оскільки до стажу враховуються тільки періоди роботи, за які щомісяця сплачувались страхові внески в сумі не менше ніж мінімальний страховий внесок . Від страхового стажу та заробітку кожної особи, з яких сплачено єдиний внесок залежить розмір пенсії.

Якщо підприємство є боржником перед Пенсійним фондом, відповідно, стаж найманим працівникам підприємства буде зараховуватись лише за той період, за який сплачені страхові внески, при чому, розмір їх повинен бути не менше мінімального страхового внеску. Немає сплати страхових внесків – немає страхового стажу, а відповідно і майбутньої пенсії.

Підприємства, установи, організації та громадяни – суб'єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати, повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати внесків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати. Перерахування роботодавцем із заробітної плати працівників внесків до Пенсійного фонду забезпечує їх майбутню соціальну захищеність та своєчасність виплати пенсій пенсіонерам сьогодні. Соціальне страхування є джерелом існування людини не тільки на схилі років, а і внаслідок настання інвалідності чи у зв’язку з втратою годувальника.

Відомості про накопичені пенсійні права і заробітну плату, страховий стаж можна перевірити, звернувшись до Конотопського об’єднаного управління  Пенсійного фонду України в Сумської області або на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за адресою www. portal.pfu.qov.ua.

 

 

Пенсійне забезпечення ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Право на пенсію за віком ліквідаторів віднесених до 2, 3 категорій визначається статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС мають право на пенсію за віком при досягненні пенсійного віку:

  • які працювали у зоні відчуження з моменту аварії (26.04.1986 року) до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня по 31 грудня 1986 року – не менше 5 календарних днів – зниження пенсійного віку на 10 років;
  • які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів – зниження пенсійного віку на 8 років;
  • які працювали з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року у зоні відчуження від 1 до 5 календарних днів,

у 1987 році – від 10 до 14 календарних днів,

у 1988 році – не менше 30 календарних днів, на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивізації техніки або їх будівництві – не менше 14 календарних днів у 1986 році – зниження пенсійного віку на 5 років.

Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які відпрацювали на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим у встановленому порядку (чоловіки 10 років і більше, жінки – 7 років 6 місяців і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на три роки понад передбачений цією статтею.

Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які відпрацювали на інших роботах з шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим у встановленому порядку (чоловіки – 12 років 6 місяців і більше, жінки – 10 років і більше вік виходу на пенсію зменшується додатково на один рік понад передбачений цією статтею.

Механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання Чорнобильської катастрофи визначається статтями 54 та 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а з 1 січня 2012 року визначається Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210.

Відповідно до норм цього Порядку пенсії по інвалідності ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС віднесеним до 1 категорії за їх бажанням можуть обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі фактичних збитків. При цьому заробітна плата для обчислення пенсії враховується за будь-які 12 місяців роботи підряд такої роботи.

У разі коли ліквідатор працював у зоні відчуження:

1) з дня аварії не менш як 12 місяців підряд, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати за будь-який повний календарний місяць роботи в такій зоні:

2) на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС не менше як 12 місяців у період з 26 квітня 1986 року до 1 серпня 1987 року за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати за будь-який повний календарний місяць роботи в зоні відчуження. Якщо така особа виводилась із зони Чорнобильської АЕС за медичними показниками у зв’язку з переопроміненням, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати за будь-який повний календарний місяць роботи на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС,

3)   менш як 12 місяців роботи підряд, пенсія обчислюється виходячи із заробітної плати за повні календарні місяці підряд у зоні відчуження,

4) менше календарного місяця у 1986 – 1990 роках, за його бажанням пенсія може обчислюватись виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зону відчуження, за весь фактично відпрацьований час, в одному із неповних календарних місяців роботи протягом цих років, без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження.

5) менше місяця та захворів на променеву хворобу, пенсія обчислюється згідно із статтею 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,

6) якщо робота проводилась вахтовим методом, визначення тривалості роботи у зоні відчуження і заробітної плати для обчислення пенсії здійснюється виходячи з того, що одна повна вахта (не менше як 14 робочих днів підряд) вважається повним місяцем.

Якщо у ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС не має первинних документів про період роботи в зоні відчуження (первинні документи – це документи видані під час роботи) та довідки про заробітну плату за роботу в зоні відчуження встановленої форми, яка видається підприємством, установою чи організацією, яка направляла на роботу в зону відчуження або її правонаступником пенсія по інвалідності встановлюється в мінімальному розмірі.

Мінімальний розмір пенсії по інвалідності внаслідок каліцтва чи захворювання одержаного внаслідок роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС встановлюється у відсотках від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність:

для інвалідів 1 групи – 180%,

для інвалідів 2 групи – 160%,

для інвалідів 3 групи – 145%.

Щомісячна додаткова пенсія інвалідам ліквідаторам, які мають посвідчення 1 категорії за шкоду, заподіяну здоров'ю встановлюється в таких розмірах:

1 група – 474,50 грн.,

2 група – 379,60 грн.,

3 група – 284,70 грн.

 

 

Пенсійний фонд України інформує

 

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області  продовжує фінансування пенсійних виплат за квітень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 55 415,00 тис.грн.

Станом на 21 квітня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 51 854,93 тис. грн., що складає 81,15 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області  продовжує фінансування пенсійних виплат за квітень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 55 415,00 тис.грн.

Станом на 14 квітня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 35 061,65 тис. грн., що складає 63,27 % від загальної потреби на місяць та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

 

До уваги підприємців!

З 1 січня 2017 року фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов'язані сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн. x 22 відсотки).

Отже, для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов'язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.

Водночас:

Для зарахування періодів здійснення підприємницької дільності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.

У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 05 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір. 

 

 

 

Пенсійний фонд України повідомляє, що середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, визначена відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України від 01.02.2008 № 4-4 «Про затвердження Порядку визначення показників середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», яка враховується для призначення пенсії у поточному році становить 3 764,40 грн. (середня заробітна плата за три роки 2014, 2015, 2016).

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за квітень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 55 415,00 тис.грн.

Станом на 07 квітня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 15 043,18 тис. грн., що складає 27,15 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області  24.03.2017 року завершено фінансування пенсійних  виплат за березень 2017 року. Загальна сума коштів, спрямованих на їх забезпечення, становила 55 518,75 тис. гривень.

Ресурсне наповнення бюджету Фонду протягом виплатного періоду здійснювалось за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.

 

 

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області  продовжує фінансування пенсійних виплат за березень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 55 650,00 тис.грн.

Станом на 17 березня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 40 362,0 тис. грн., що складає 72,53 % від загальної потреби на місяць та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

 

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області  продовжує фінансування пенсійних виплат за березень 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 55 650,00 тис.грн.

Станом на 10 березня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 22 689,79 тис. грн., що складає 40,77 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

 

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повідомляє, що загальна потреба в коштах для забезпечення  виплати пенсій та грошової допомоги в березні 2017 року становить 55 650,00 тис.грн.

З 02 березня 2017 року розпочато  фінансування пенсійних виплат в сумі 6 476,3 тис.грн.,  що складає  11,64 %  від загальної потреби.

 

 

 

Конотопське об'єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області надає роз'яснення - відповіді на питання, з якими найчастіше звертаються відвідувачі до управління

 

Мені 52 роки, отримую пенсію за вислугу років з 2010 року та продовжую працювати. Чи маю я право на перерахунок пенсії по стажу або по стажу та заробітній платі? згідно зі ст. 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”?

Правила здійснення перерахунку пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення пенсії, визначено ч.4 ст.42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Однак  дія цієї частини не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України “Про пенсійне забезпечення”, та які не досягли віку, встановленого ст.26 Закону.

Пенсійний вік, встановлений ст. 26 Закону для жінок, які народилися після             1 квітня 1961 року- 60 років. Враховуючи те, що ви отримуєте пенсію за вислугу років та не досягли пенсійного віку, на жаль, право на перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення пенсії, на цей час ви не маєте.

 

Я отримую пенсію з 2004 року в розмірі 1500 грн. Ні в травні ні в грудні 2016 року пенсію мені не підвищили. Говорять, що через індексацію. Навіщо вона потрібна? Адже для призначення пенсії мені й так вистачало стажу (40 років).

Під час здійснення перерахунку пенсії органи Пенсійного фонду виконують вимоги Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” та Порядку проведення індексації грошових доходів населення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 (далі — Порядок).

Індексація пенсії визначається індивідуально  та проводиться залежно від місяця підвищення розмірів пенсії, розмірів підвищення пенсії, її складових та інших обставин (отримання або не отримання проіндексованої заробітної плати за місцем роботи, розмірів страхових виплат, тощо).

Відповідно до пункту 5 Порядку (зі змінами), якщо розмір  підвищення пенсії  не перевищує суму індексації, що була в місяці підвищення пенсії, то сума індексації розраховується як різниця між сумою індексації та розміром  підвищення пенсії.

Тому якщо сума індексації більша за розмір підвищення пенсії внаслідок її перерахунку, то загальний розмір пенсійної виплати не змінюється.

 

Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” з 01.05.2016 і з 01.12.2016 збільшено розміри прожиткового мінімуму для відповідних категорій осіб.

Зокрема, збільшено розмір  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність : з 01.05.2016 - до  1130грн.,  а з 01.12.2016 - до 1247 грн.

Якщо після перерахунку пенсії з 01.05.2016 і з 01.12.2016 розмір підвищення пенсії не перевищив суму індексації, то після перерахунку загальний розмір пенсії до виплати не змінився.

 

Чому я отримала в грудні 2016 року пенсію з доплатою лише в                 117 грн., адже говорять, що пенсія збільшилася на 10 відсотків. Мій розмір пенсії в листопаді становив 1327 грн. Отже і доплата до пенсії повинна становити в грудні 132 грн.

Призначення пенсій здійснюється відповідно до чинного законодавства про пенсійне забезпечення, зокрема Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон 1058).

Відповідно до Закону 1058, розмір пенсії залежить від тривалості набутого страхового стажу та отриманої заробітної плати. До того ж до обчисленого розміру пенсії встановлюються надбавки, підвищення, та доплати на які особа має право.

У зв’язку з підвищенням розміру прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність органи Пенсійного фонду проводять перерахунки пенсій. При цьому перераховуються складові пенсійних виплат, які визначаються від розміру прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.

Мінімальний розмір пенсії за віком (за наявності страхового стажу 20 років для жінок, 25 років для чоловіків – для пенсій призначених до 01.10.2011, 30 років для жінок, 35 років для чоловіків – для пенсій, призначених після 01.10.2011) встановлено в розмірі прожиткового мінімуму для  для осіб які втратили працездатність.

Такий перерахунок було здійснено, відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” з 01.12.2016 року, коли збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність з 1130 грн. до 1247 грн., що становить  117 грн.

Вочевидь, до складових Вашої пенсії входить доплата до мінімального розміру пенсії, а саме до 1247 грн., а отже і розмір Вашої пенсії збільшується на 117 грн.

 

Зміни щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції

 

З 06.02.2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції» від 18.10.2016 № 1683-VIII (далі – Закон 1683).

Законом 1683 розширено коло осіб, які мають право дострокового виходу на пенсію за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

Право дострокового виходу на пенсію надано військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, добровольцям, резервістам, військовозобов’язаним, яким надано статус інваліда війни або учасника бойових дій у зв’язку з безпосередньою участю в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення, а у разі загибелі (смерті) таких осіб – членам їх сімей.

Для призначення дострокової пенсії залежно від категорії, до якої вона належить, особа має надати:

посвідчення інваліда війни,учасника бойових дій або члена сім’ї загиблого,

довідку про період (періоди) участі у бойових діях або в антитерористичній операції в районах її проведення,

довідку МСЕК про визнання інвалідом внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов'язків військової  служби (службових обов'язків), під час безпосередньої участі в антитерористичній  операції, забезпеченні її проведення або внаслідок захворювання, пов'язаного з  перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов'язку,

висновок МСЕК щодо причинного зв'язку смерті особиз пораненням, контузією,  каліцтвом, отриманими при виконанні обов'язків військової служби (службових  обов'язків), під час безпосередньої участі в антитерористичній операції,забезпеченні її  проведення, або захворюванням, пов'язаним з перебуванням на фронті, ліквідацією  Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов'язку,

документи, на підставі яких надано статус інваліда війни, учасника бойових  дій або члена сім’ї загиблого,

документи про вік та стаж особи.

 

Законодавчі зміни до деяких нормативно-правових актів у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування  з 1 січня 2017 року

З 1 січня 2017 року внесено законодавчі зміни до деяких нормативно-правових актів у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Відповідно до  Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 №1801, розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність становить з 01.01.2017 - 1 247 грн., з 01.05.2017 – 1 312 грн., з 01.12.2017 -1 373 грн. Прожитковий мінімум в розрахунку на місяць для працездатних осіб складає з 01.01.2017 року -1600 грн., з 01.05.2017 -1684 грн., з 01.12.2017 – 1762 грн. Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2017 року визначена у розмірі 3200 грн.

У зв’язку з цим, максимальна величина бази нарахування єдиного внеску, яка дорівнює 25 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого пунктом 4 частини 1 статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464 (далі по тексту - Закон №2464) складатиме: з 01 січня 2017 року – 40000 грн. (25 х 1600 грн.); з 01 травня 2017 року – 42100 грн. (25 х 1684 грн.); з 01 грудня 2017 року – 44050 грн. (25 х 1762 грн.).

Мінімальний страховий внесок з урахуванням положень ст.1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058 (далі по тексту – Закон №1058) та ч. 5 ст. 8 Закону № 2464 згідно якої єдиний внесок для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) встановлено у розмірі 22 відсотки до визначеної ст. 7 Закону №2464 бази нарахування єдиного внеску, у 2017 році складатиме 704 грн. на місяць (3200 грн. х 22 %).

До Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464 внесено наступні зміни. У першому реченні ч.4 ст.4. виключено слова «які обрали спрощену систему оподаткування». У ст.7 у пункті 2 абзац 1 слова «за місяць у якому отримано дохід(прибуток)» замінено словами «на місяць». У абзаці другому слова «має право самостійно» замінено словами «зобов’язаний».

Пункт 3 доповнено другим абзацом «Для платників, віднесених до першої групи єдиного податку, визначених у підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, ця сума не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до ст.24 Закону №1058, пропорційно до сплаченого єдиного внеску». Тобто, 3200 грн. * 22% * 0,5 = 352 грн.

Відповідно до пункту 8 ст. 4 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 №400, об’єкт для сплати збору з операцій набуття права власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України, встановлено у відсотках від вартості автомобіля, а саме:

3 % – якщо вартість легкового автомобіля не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (264000 грн.);

4 % – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (не перевищує 464000 грн.);

5 % – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (перевищує 464000 грн.).

Крім того, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» від 20.12.2016 № 1791 відмінено сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі фізичними особами.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області  24.02.2017 року завершено фінансування пенсійних  виплат за лютий 2017 року. Загальна сума коштів, спрямованих на їх забезпечення, становила 55 862,00 тис. гривень.

Ресурсне наповнення бюджету Фонду протягом виплатного періоду здійснювалось за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.

 

 

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області  продовжує фінансування пенсійних виплат за лютий 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 56 136,00 тис.грн.

Станом на 17 лютого  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 40 541,26 тис. грн., що складає 72,2 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області  продовжує фінансування пенсійних виплат за лютий 2017 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 56 136,00 тис. грн.

Станом на 10 лютого  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 22 555,93 тис. грн., що складає 40,18 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

Пенсійний фонд України інформує

 

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повідомляє, що загальна потреба в коштах для забезпечення  виплати пенсій та грошової допомоги в лютому 2017 року становить 56136,00 тис.грн.

З 02 лютого 2017 року розпочато  фінансування пенсійних виплат в сумі 3315,28 тис.грн.,  що складає  5,91  % від загальної потреби.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області  25.01.2017 року завершено фінансування пенсійних  виплат за січень 2017 року. Загальна сума коштів, спрямованих на їх забезпечення, становила 55 409,11 тис. гривень.

Ресурсне наповнення бюджету Фонду протягом виплатного періоду здійснювалось за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.

 

 

Проведення зустрічних перевірок

достовірності видачі довідок про заробітну плату та стаж роботи

Відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

Підтвердження відомостей, наданих для призначення (перерахунку) пенсій встановлюється за результатами перевірки підстав їх видачі, яка проводиться спеціалістами органів Пенсійного фонду України на підприємствах (установах, організаціях).

Для забезпечення правильності призначення та перерахунку пенсій, Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області тісно співпрацює з архівними установами, підприємствами і організаціями міста та району.

Зустрічні перевірки достовірності видачі довідок про заробітну плату та стаж роботи проводяться на підставі Законів України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та заяв платників.

Під час таких перевірок обов’язково використовуються первинні документи. Це і книги наказів, і відомості про нарахування заробітної плати, а також особові рахунки працівників, які підтверджують достовірність даних, зазначених у довідках для призначення та перерахунку пенсій, накази про проведення атестації робочих місць, для підтвердження пільгового стажу застрахованих осіб. За результатами такої перевірки складається акт щодо достовірності довідки про заробітну плату тощо. У разі встановлення розбіжностей у сумах з наданим документом вираховується сума надміру сплачених коштів (переплата).

Важливість проведених заходів контролю полягає, перш за все, у запобіганні виникненню переплат та недоплат пенсій. І звичайно, що такі перевірки мають важливе значення в упередженні нецільового використання коштів Пенсійного фонду України внаслідок подання документів, що містять недостовірну інформацію про стаж роботи та заробітну плату.

Надання недостовірних відомостей про застрахованих осіб посадовими особами підприємств (установ, організацій) тягне за собою порушення конституційних прав найманих працівників, а також позбавлення їх права на вірне призначення пенсії та відповідний її перерахунок, що суттєво впливає на основне джерело існування та забезпечення рівня життя працівників.

Підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну громадянам або державі внаслідок несвоєчасного оформлення або подання пенсійних документів, а також за видачу недостовірних документів і відшкодовують її.

Страхувальник, надаючи достовірні індивідуальні відомості про пільговий стаж і заробітну плату, забезпечує вірне та своєчасне нарахування (або перерахування) пенсії своїм працівникам!

 

 

 

Легалізація заробітної плати та веб-портал,

як засіб контролю за соціальними внесками

 

Ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, виявлення фактів, що негативно впливають на гарантії пенсійного та соціального забезпечення застрахованих осіб – одне із завдань Пенсійного фонду України.

“Тіньова”, або “сіра”, заробітна плата, яка криється за офіційними трудовими відносинами і виплачується на рівні або нижче мінімальної, не може забезпечити великих за розміром пенсій або інших страхових виплат, навіть якщо вони сплачувалися упродовж всієї трудової діяльності десятки років. Тому, легалізація зарплати і відповідальність страхувальника за своїх найманих працівників, а водночас і нетерпимість до нелегальної зарплати і зайнятості з боку громадян, які наймаються на роботу, - усе це є запорукою достойних пенсій та соціального спокою.

З метою легалізації заробітних плат, Пенсійним фондом України постійно здійснюється моніторинг та аналіз відомостей Реєстру застрахованих осіб.

Найкращим способом контролю за відрахуваннями із заробітної плати та страховим стажем є перегляд цих даних на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Такий спосіб дає можливість громадянам стежити за сплатою страхових внесків на їх користь і, за необхідності, тиснути на роботодавця. Електронний ресурс постійно удосконалюється, щоб навіть не дуже досвідчений користувач міг легко отримати послуги.

Для реєстрації на веб-порталі необхідно звернутися до управління Фонду за наявності паспорта та ідентифікаційного коду або пенсійного посвідчення. Оформивши відповідну заяву, ви отримуєте реєстраційний код (код заяви), який необхідно використати лише один раз під час самостійної реєстрації на порталі. Щоб мати доступ до електронних послуг, потрібно зайти на сторінку  portal.pfu.gov.ua, та зареєструватися. Вхід до системи здійснюється за допомогою логіну та  паролю, або за допомогою електронного цифрового  ключа.

Крім отримання виписки із системи персоніфікованого обліку за формою ОК-5, зареєстрований користувач має можливість надіслати запит, скаргу, записатися на прийом, отримати відомості з власної пенсійної справи та консультацію фахівців.

Бажаючим зареєструватися на веб-порталі Пенсійного фонду України необхідно звернутися до Конотопського об’єднаного управління Пенсійного фонду України за адресою:м.Конотоп, вул.Депутатська, кабінет №2.

 

 

Заробіток для обчислення розміру пенсії

29 березня 2016 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії» № 1043-VIII (далі - Закон № 1043-VIII), яким встановлено, що за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, для обчислення пенсії разом із заробітною платою за період страхового стажу після 1 липня 2000 року, додатково можна надати довідку про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30 червня 2000 року. Фактично цим Законом відновлено норму, яка діяла до 1 січня 2016 року. Закон № 1043-VIII набрав чинності з 15 квітня 2016 року.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 року №22-1 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня    2005 року за    № 1566/11846).

Відповідно до пунктів 2.1. та 2.10. зазначеного Порядку до заяви про  призначення пенсії за бажанням пенсіонера може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) до 01 липня 2000 року  із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією.

Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об'єднань не можуть служити документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії.

Таким чином, при обчисленні пенсії враховуються ті суми заробітної плати, які зазначені в довідках про заробітну плату, поданих пенсіонером для призначення пенсії. При цьому довідка про заробітну плату (дохід) особи по 30 червня 2000 року видається виключно на підставі наявних первинних документів (особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату) підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією.

 

 

До уваги пенсіонерів!

 

Про особливості виплати пенсій за січень 2017 року

 

З метою забезпечення своєчасної виплати пенсій з урахуванням святкових та вихідних днів у січні 2017 року 21 грудня Урядом прийнято рішення, яким встановлено, що частково пенсію за січень 2017 року буде виплачено у грудні 2016 року.

Пенсіонерам, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 4 по 15 січня 2017 р. включно, пенсія на їх банківський рахунок буде зарахована у період з 27 по 29 грудня.

Пенсіонерам, які отримують пенсію через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 4 по 10 січня 2017 р. включно, пенсія буде виплачуватися починаючи з 27 грудня.

Пенсіонери, які з різних причин не зможуть отримати пенсію за січень 2017 року на поштових відділеннях в останні дні грудня, зможуть отримати її починаючи з 5 січня.

Для пенсіонерів, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 16 по 25 січня або через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 11 по 25 січня пенсія буде виплачуватись в звичайному режимі в установлені дати виплати.

 

Конотопське об'єднане управління         ПФУ Сумської області

 

 

Пенсійний фонд України інформує

 

Конотопським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області  23.12.2016 року завершено фінансування пенсійних  виплат за грудень 2016 року. Загальна сума коштів, спрямованих на їх забезпечення, становила 55 950,40 тис. гривень.

Ресурсне наповнення бюджету Фонду протягом виплатного періоду здійснювалось за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області  продовжує фінансування пенсійних виплат за грудень 2016 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 55 950,00 тис.грн.

Станом на 09 грудня  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 20031,72 тис. грн., що складає 35,8 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ З 1 ГРУДНЯ 2016 РОКУ

 

З 1 грудня 2016 року відповідно до Закону України від 25.12.2015 № 928 «Про Державний бюджет України на 2016 рік» встановлено розміри прожиткового мінімуму, зокрема:

- на одну особу в розрахунку на місяць – 1544 грн.;

- для працездатних осіб – 1600 грн.;

- для осіб, які втратили працездатність – 1247 грн.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 1247,00 грн., будуть збільшені:

- мінімальні розміри пенсії за віком (за наявності страхового стажу 20 років для жінок, 25 років для чоловіків – для пенсій призначених до 01.10.2011, 30 років для жінок, 35 років для чоловіків – для пенсій, призначених після 01.10.2011);

- мінімальні розміри пенсій по інвалідності, в зв’язку з втратою годувальника;

- розміри надбавок та підвищень, які залежать від розміру прожиткового

мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність;

- мінімальні розміри пенсійних виплат шахтарям, інвалідам війни, учасникам бойових дій, інвалідам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі – 1544,00 грн., проводиться перерахунок надбавок особам, які мають статус «Почесний донор СРСР», «Почесний донор України». Розмір надбавки збільшиться з 139,90 грн. (1399,00 х 10%) до 154,40 грн. (1544,00 х 10%).

Виплата пенсій працюючим пенсіонерам проводиться у розмірі                        85% призначеного розміру, але не менше, ніж 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, з 01.12.2016 – 1870,50 грн. (1247 х 150%).

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.12.2016 – 1247,00 грн. не проводиться перерахунок:

- працюючим пенсіонерам у частині доплати до мінімального розміру пенсії та доплати за понаднормативний стаж;

- підвищення особам, які мають статус «дитина війни», відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»;

- додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Крім того, не переглядається розмір щомісячної державної адресної допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 №265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян», якщо одержувачі пенсій не є інвалідами, дітьми-інвалідами та не отримують пенсію у разі втрати годувальника.

Також, не збільшиться розмір пенсійної виплати у випадках, коли:

- розмір підвищення перерахованого розміру пенсії менше можливої поточної індексації у місяці перерахунку. В цьому випадку встановлюється фіксована індексація, яка визначається як різниця між можливою поточною індексацією та сумою підвищення пенсії

- розмір підвищення перерахованого розміру пенсії менше розміру фіксованої індексації, встановленої до 01.12.2016 року.

Утримання податку на доходи фізичних осіб та військового збору проводиться з суми пенсійних виплат або щомісячного грошового утримання, розмір яких перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення. Починаючи з 1 липня 2016 року, оподаткування пенсій здійснюється в частині перевищення понад 10740 грн.

 

Про реалізацію прав у сфері пенсійного забезпечення 

Указом Президента України від 8 грудня 2008 року започатковано проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини.

В Україні як в соціальній, правовій державі, людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Система прав і свобод людини і громадянина, яка діє на сьогоднішній день в нашій державі та гарантується Конституцією України, розроблена з урахуванням міжнародних стандартів в галузі прав людини.

Статтею 46 Конституції України передбачено право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законодавством. Таким чином, конституційне право на соціальний захист включає й право громадян на пенсійне забезпечення. Це право гарантується загальнообов’язковим державним пенсійним (соціальним) страхуванням за рахунок страхових (соціальних) внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення. При цьому, варто відмітити наполегливу та системну роботу управління по стягненню несплачених платниками страхових внесків, адже питання щодо реалізації прав на належне пенсійне забезпечення відповідно до набутого страхового стажу, розглядається саме у площині неухильного виконання роботодавцями своїх зобов’язань перед найманими працівниками. Таким чином лише упродовж поточного року вдалось захистити пенсійні права  87 працівників міста та району.

Задля ефективної реалізації громадянами прав у сфері пенсійного забезпечення, в Конотопському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Сумської області роботу з громадянами організовано за принципом «єдиного вікна», що дозволило значно спростити процедуру отримання послуг, підвищити якість та комфортність їх отримання, оптимізувати доступ громадян всіх категорій до необхідної інформації. При цьому, якість обслуговування громадян – основний вектор у роботі органів Пенсійного фонду, в звязку з чим запроваджуються нові технології, що демонструють сучасний підхід до обслуговування громадян. Таким є веб – портал електронних послуг Пенсійного фонду України, користувачі якого в будь-який час, маючи доступ до мережі інтернет, мають можливість самостійно ознайомитись зі своїми індивідуальними даними про заробітну плату і страховий стаж, а пенсіонери можуть переглянути особисті пенсійні виплати. Крім того, в електронному вигляді можна подати скарги та заяви і дізнатись про хід їх розгляду, що надає громадянам можливість зручно і оперативно взаємодіяти з Фондом.

 

Зміни до порядку подання звітності

Починаючи зі звіту за червень 2016 року, подання  та формування страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування здійснюється у відповідності до Порядку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2016 №441 ( далі Порядок).

У зв’язку із внесенням змін та наявністю значної кількості помилок у звітності страхувальників надаємо роз’яснення щодо відображення у таблиці 6 Додатку 4 реквізитів стану трудових відносин. "Ознака наявності трудової книжки" — позначка “Х” вноситься, якщо застрахована особа працює на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, та її трудова книжка знаходиться у страхувальника (платника). "Ознака неповного робочого часу" (1-так, 0-ні).  Така ознака відповідно до статті 56 Кодексу законів про працю встановлюється угодою сторін як при прийнятті на роботу, так і в період роботи  і проставляється у разі, якщо особа працює: неповний робочий день (тобто зменшення тривалості щоденної роботи на зумовлену кількість годин); неповний робочий тиждень (при якому зберігається нормальна тривалість робочого дня, але зменшується кількість робочих днів на тиждень); поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня 5 годин при 4 робочих днях на тиждень). Для відносин згідно цивільно-правового договору реквізит не заповнюється. Якщо протягом звітного періоду страхувальником із застрахованою особою було розірвано трудовий договір, а потім знову укладено, на таку застраховану особу робиться два записи в таблиці 5 додатка 4 до цього Порядку: перший - із зазначенням дати припинення трудових відносин; другий - із зазначенням дати початку трудових відносин.

Також акцентуємо увагу відповідальних осіб страхувальників, які нараховують заробітну плату у розмірі менше мінімальної, встановленої законодавством, щодо необхідності відображення у графі 10 таблиці 6 Додатку 4 з кодом типу нарахувань 13 суми різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою (доходом) за звітний місяць. У випадках коли необхідно відобразити донарахування єдиного внеску до мінімального розміру з мінімальної заробітної плати, встановленої законом за місяць, за попередні звітні періоди використовується тип нарахування з кодом 2 для відображення таких сум в таблиці 6 додатка 4 до Порядку.

Щодо однієї застрахованої особи допускається декілька записів у таблиці 6 додатка 4 до цього Порядку, якщо протягом одного звітного періоду застрахованій особі були здійснені нарахування виплат за поточні та майбутні (відпускні, допомога у зв’язку з вагітністю та пологами), за минулі (тимчасова непрацездатність та перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та нарахування сум заробітної плати (доходу) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, а також за відпрацьований час після звільнення з роботи або згідно з рішенням суду - середня заробітна плата за вимушений прогул) періоди.

У разі виявлення страхувальником у Звіті після закінчення звітного періоду помилки в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, подаються скасовуючі документи, тобто страхувальник повинен сформувати та подати Звіт за попередній період, який містить: перелік таблиць Звіту, відповідну таблицю із зазначенням типу форми «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб та відповідну таблицю із зазначенням типу форми «початкова» із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб, при цьому таблиця 6 додатка 4 до цього Порядку повинна містити дані щодо кожної застрахованої особи окремо.

Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблиць 1-4 додатка 4 до цього Порядку. При цьому внесення змін до сум нарахованої заробітної плати або доходу та у зв'язку з цим до нарахованих сум єдиного внеску за звітний місяць при формуванні і поданні скасовуючих документів не допускається.

Якщо потрібно повністю скасувати відомості, зазначені в таблицях 5 та 7 додатка 4 до цього Порядку, подаються тільки скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних відомостей про застраховану особу.

Якщо страхувальником не подавався Звіт за попередній звітний період (періоди), то у поточному звітному місяці не допускається відображення сум нарахованого єдиного внеску застрахованим особам за попередній звітний період (періоди). У такому випадку страхувальник зобов'язаний подати Звіт за поточний звітний період та у разі потреби окремо за попередній період (періоди).

Звіт за попередній звітний період (періоди) до 2016 року, який не подавався, подається до органів  ДФС за формою, що діяла з 01 травня 2015 року. Такий Звіт подається лише один раз за один звітний період.

З питань ведення Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування включаючи питання заповнення таблиць 5-9 додатку 4, всіх таблиць додатку 5, додатку 6 та додатку 7 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування рекомендуємо звертатись до  Конотопського об’єднаного  управління Пенсійного фонду України Сумської області: вул. Соборна, 23, кабінет 6, або за телефоном 6-12-55.

 

ПРАВО НА ПЕНСІЮ ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯ 

З 1 травня 2016 року набрав чинності Закон України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу» (далі — Закон № 889).

Пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889 визначено право осіб, які на день набрання чинності Законом № 889 мають не менш як                    20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону України від 16.12.93 № 3723-ХІІ «Про державну службу» (далі — Закон № 3723) та актами Кабінету Міністрів України, на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723.

Пенсія державним службовцям призначається у розмірі 60% суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на дату звернення за призначенням пенсії не є  державними службовцями, - у розмірі 60% заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Питання. У грудні 2014 року за досягнення 55-річного віку жінці було призначено пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Стаж держслужби в неї — понад 20 років. Чи може вона розраховувати на пенсію держслужбовця?

Жінка, якій достроково призначено пенсію відповідно до п. 7-2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». може розраховувати на призначення пенсії за нормами ст. 37 Закону № 3723.

При цьому така пенсія їй призначатиметься після досягнення пенсійного віку, визначеного ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу — 30 років та стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій державної служби, — не менш як 20 років.

 

Питання. Чи може держслужбовець, який працює на посаді державної служби з квітня 2004 року і донині та в листопаді поточного року досягає пенсійного віку, розраховувати на призначення пенсії держслужбовця, не звільняючись з посади?

Відповідь. Пенсія відповідно до ст. 37 Закону № 3723, зокрема, особам, які на день набрання чинності Законом № 889 обіймали посади державної служби та мали не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону № 3723 та актами Кабінету Міністрів України, призначається незалежно від факту роботи.

Проте в період до 31 грудня 2016 року її виплата не провадиться.

Водночас виплата пенсії провадиться в повному обсязі незалежно від факту роботи інвалідам І та II групи, інвалідам війни III групи, ветеранам військової служби та учасникам бойових дій, особам, на яких поширюється чинність п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

 

Питання. Чоловік одержує пенсію за віком за Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (досяг 60 років 18 червня 2015 року). Оскільки має понад 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, чи має право на пенсію держслужбовця?

Відповідь. На призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723 можуть розраховувати особи, які на 1 травня 2016 року мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону № 3723 та актами Кабінету Міністрів України.

Крім того, така пенсія призначається за наявності, зокрема, в чоловіків                       35 років страхового стажу та досягнення ними 62-річного віку.

До досягнення 62-річного віку на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723 можуть розраховувати чоловіки, які народилися, зокрема, в період з 1 січня до 31 грудня 1955 року, після досягнення ними 61 року шести місяців.

Тобто за дотримання всіх потрібних умов з 18 грудня поточного року Ви можете розраховувати на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723.

Питання. Жінка досягла пенсійного віку 18 липня 2016 року, не працює. За призначенням пенсії відповідно до ст. 37 Закону «Про державну службу» звернулася 6 жовтня поточного року. Пояснили, що така пенсія буде призначена лише з 6 жовтня. Чи правильно це?

Відповідь. Пенсія державним службовцям за нормами Порядку призначення пенсій деяким категоріям громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622, призначається з дати звернення, але не раніше від дати виникнення права на таку пенсію.

Зважаючи на те, що за призначенням пенсії відповідно до ст. 37 Закону             № 3723 жінка звернулася 6 жовтня 2016 року, то саме з цієї дати вона і буде призначена.

Проте з 19 липня 2016 року і до дати призначення пенсії державного службовця з урахуванням норм ст. 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» буде нараховано пенсію за віком на загальних підставах.

Питання. У вересні 2011 року було призначено пенсію за Законом «Про державну службу» в розмірі 90% заробітку. Оскільки продовжую працювати на посаді державної служби, виплата пенсії не проводиться. У якому розмірі після звільнення з державної служби буде відновлено виплату пенсії?

Відповідь. Ураховуючи той факт, що пенсія відповідно до ст. 37 Закону               № 3723 призначалася у вересні 2011 року, тобто під час чинності редакції ст. 37 Закону № 3723, яка передбачала призначення пенсії державним службовцям в розмірі від 90 до 80% заробітної плати (залежно від стажу державної служби), то після звільнення з державної служби та подання до органу Пенсійного Фонду України відповідної заяви та витягу з наказу або трудової книжки із записом про звільнення, її виплату буде відновлено в розмірі 90% заробітної плати, тобто в тому розмірі. в якому її було призначено.

Питання. На 1 травня 2016 року стаж держслужби становив 9 років              10 місяців, не працюю. Якщо працевлаштуюсь на посаду державної служби для набуття 10-річного стажу держслужби, чи можу розраховувати на призначення пенсії за ст. 37 Закону «Про державну службу»?

Відповідь. Ні. права на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону            № 3723 не матимете.

Пунктом 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889 визначено право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723 осіб, які на день набрання чинності Законом № 889 обіймають посади державної служби мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону № 3723 та актами Кабінету Міністрів України.

 

Пенсійний фонд України інформує

 

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повідомляє, що загальна потреба в коштах для забезпечення  виплати пенсій та грошової допомоги в грудні 2016 року становить 55 950,00 тис.грн.

З 01 грудня 2016 року розпочато  фінансування пенсійних виплат в сумі 3750,13 тис.грн.,  що складає  6,70  % від загальної потреби.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області  25.11.2016 року завершено фінансування пенсійних  виплат за листопад 2016 року. Загальна сума коштів, спрямованих на їх забезпечення, становила 52 581,78 тис. гривень.

Ресурсне наповнення бюджету Фонду протягом виплатного періоду здійснювалось за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області  продовжує фінансування пенсійних виплат за листопад 2016 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 52 815,0 тис.грн.

Станом на 18 листопада  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі  40 725,98 тис. грн., що складає 77,11 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

Впровадження централізованої системи призначення та виплати пенсій

Відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України від 14.12.2015 року №25-1 “Деякі питання впровадження електронних пенсійних справ на базі централізованих інформаційних технологій” з серпня 2016 року в Конотопському об'єднаному управлінні впроваджено централізовану підсистему “Призначення та виплати пенсій” на основі електронної пенсійної справи.

Перехід на цю систему вже незабаром надасть можливість відчути її переваги всім громадянам, які звертаються до пенсійної служби, оскільки це призведе до спрощення процедури отримання послуг, зменшення часу обслуговування та покращення якості прийому громадян. Після повного впровадження централізованої системи особа зможе звертатися за призначенням пенсії, незалежно від місця реєстрації. Процес обробки пенсійної документації буде максимально автоматизовано.

Сучасні технології поступово відтісняють епоху громіздких паперових справ, так як з'являється можливість відмовитись від паперового документообігу при їх формуванні. На заміну їм приходить електронна пенсійна справа. Для призначення пенсії заявником подаються оригінали документів без їх ксерокопій. Паспорт, трудова книжка, інші необхідні документи підлягають скануванню безпосередньо спеціалістом пенсійної служби, який здійснює їх прийом, і складають основу електронної пенсійної справи. Прийом заяв про призначення організовано таким чином, що заявнику не потрібно власноруч заповнювати бланк заяви, як це було раніше, за нього в автоматизованому режимі її сформує спеціаліст фронт-офісу, заявнику залишається лише перевірити внесені в заяву відомості та засвідчити її своїм підписом.

Призначення пенсії відбувається в централізованій системі, яка є єдиною для всіх територіальних управлінь Фонду. Сучасні веб-технології дозволяють автоматично внести в електронну пенсійну справу дані із системи персоніфікованого обліку про страховий стаж і заробітну плату застрахованої особи та провести розрахунок пенсії. Нова система має можливість аналізувати призначення пенсії за всіма варіантами, на які має право особа, та обрати найвигідніший. Інформація про особу, що міститься в електронній пенсійній справі, надійно захищена, що унеможливлює її витік.

Відтак із впровадженням системи обслуговування громадян на базі централізованих інформаційних технологій в майбутньому спеціальні сервісні центри будуть розташовуватися не тільки в управліннях Фонду, а і в банках, поштових відділеннях, на територіях громад при їх бажанні.

Ця система значно розширює можливості дистанційного обслуговування громадян. Вирішити питання свого пенсійного забезпечення можна через веб-портал Пенсійного фонду. Через персональний кабінет на веб-порталі за допомогою електронного цифрового підпису пенсіонер отримає доступ до своєї електронної пенсійної справи. Не виходячи з дому людина може в будь-який час через мережу інтернет переглянути складові пенсійної виплати, або подати заяву на призначення чи перерахунок пенсії.

Завдання пенсійної служби на сьогодні забезпечити якість обслуговування громадян на самому високому рівні. Це — дуже важливий крок у напрямку подальшого реформування пенсійної системи.

 

Пенсійний фонд України модернізував веб-портал електронних послуг

З 1 листопада 2016 року запрацював оновлений веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України. Завдяки новим функціональним можливостям значно розширено дистанційний доступ громадян до послуг, що надаються Фондом.

Відтак, користувачі веб-ресурсу без черг і зайвих витрат часу можуть скористатись наступними електронними послугами:

- отримувати інформацію, накопичену в базах даних персоніфікованого обліку;

- здійснювати контроль за даними, що вносяться до системи персоніфікованого обліку та впливають на пенсійні права (для працюючих);

- отримувати відомості з власної пенсійної справи (для пенсіонерів) щодо суми призначеної пенсії, з урахуванням усіх встановлених надбавок, виду пенсії, закінчення строку виплати пенсії тощо;

- подавати заяву — запит на попереднє замовлення паперових документів, а саме: виписки з системи персоніфікованого обліку, виписки з пенсійної справи (для пенсіонерів), виписки про стан розрахунків з ПФУ (для страхувальників);

- подавати скарги до органів Пенсійного фонду;

- подавати заяви про призначення пенсії до органів Пенсійного фонду;

- подавати заяви про перерахунок пенсії у зв'язку з набутим страховим стажем до органів Пенсійного фонду (для пенсіонерів);

- записатися на прийом до органу Пенсійного фонду з можливістю вибору часу, зручного для відвідування Фонду.

Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України надає громадянам можливість зручно і оперативно взаємодіяти з Фондом.

Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних.

Процедура реєстрації на веб-порталі максимально спрощена. Можлива онлайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП).

Для реєстрації на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України необхідно звернутись до управління за адресою: м. Конотоп, вул. Депутатська, 2, кабінет  №4 та написати заяву про реєстрацію за наявності паспорта, ідентифікаційного коду або пенсійного посвідчення. Контактний телефон: 61100.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області  продовжує фінансування пенсійних виплат за листопад 2016 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 52 815,0 тис.грн.

Станом на 11 листопада  цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі  23 249,38 тис. грн., що складає 44,02 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

Пенсійне забезпечення працівників сільського господарства

 

Право на пенсію за віком на пільгових умовах визначено Законом України  “Про пенсійне забезпечення” та Прикінцевими положеннями Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Зокрема, передбачено окремі категорії працівників, зайнятих на роботах у сільському господарстві, які користуються правом на пільгове пенсійне забезпечення:
- трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах та інших підприємствах  сільського господарства;

- жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах та інших підприємствах сільського господарства;
- жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей.

Пільгові пенсії трактористам призначаються в разі, якщо вони були безпосередньо зайняті у виробництві сільгосппродукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства не менш ніж 20 років. Таке право вони одержують після досягнення 55 років і за наявності загального стажу роботи, не меншого за 30 років.
До трактористів-машиністів, безпосередньо зайнятих у виробництві сільськогосподарської продукції, належать працівники, які були оформлені на роботу трактористами-машиністами, мають відповідні посвідчення та були постійно зайняті на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах протягом повного сезону сільськогосподарських робіт у рослинництві та тваринництві.

Єдина назва професії «тракторист-машиніст» введена в 1961 р. й охоплює такі професії: бульдозерист; бульдозерист-скреперист; грейферист; комбайнер;  машиніст скрепера, скреперист; машиніст екскаватора; самохідної широкозахватної сінокосарки; механік-комбайнер; тракторист; тракторист-бульдозерист.

Бригадири тракторних бригад можуть користуватися правом на цю пенсію, якщо вони  виконують роботу за перерахованими вище професіями.

Пільгові пенсії жінкам, які працюють (або працювали) доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, на інших підприємствах сільського господарства, призначаються після досягнення  55 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умови виконання встановлених норм обслуговування.

Під нормою обслуговування розуміється кількість голів корів або свиней, закріплених за робітницею, котрих вона зобов'язана обслужити протягом установленого робочого дня (зміни) у визначених організаційно-технічних умовах.
Під час призначення цим робітницям пенсій на пільгових умовах ураховується виконання норм обслуговування, встановлених на рівні, не нижчому від технічно обґрунтованих норм.

До досягнення встановленого віку, а саме 55 років, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки 1970 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

50 років - по 31 березня 1965 року включно;

50 років 6 місяців - з 1 квітня 1965 року по 30 вересня 1965 року;

51 рік - з 1 жовтня 1965 року по 31 березня 1966 року;

51 рік 6 місяців - з 1 квітня 1966 року по 30 вересня 1966 року;

52 роки - з 1 жовтня 1966 року по 31 березня 1967 року;

52 роки 6 місяців - з 1 квітня 1967 року по 30 вересня 1967 року;

53 роки - з 1 жовтня 1967 року по 31 березня 1968 року;

53 роки 6 місяців - з 1 квітня 1968 року по 30 вересня 1968 року;

54 роки - з 1 жовтня 1968 року по 31 березня 1969 року;

54 роки 6 місяців - з 1 квітня 1969 року по 30 вересня 1969 року;

55 років - з 1 жовтня 1969 року по 31 грудня 1970 року.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.92 р. № 244 затверджено Порядок призначення пенсій на пільгових умовах жінкам, які працюють в сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей до 14-річного віку. Пенсії на пільгових умовах таким жінкам призначаються незалежно від віку та наявного трудового стажу.
Право на таку пенсію мають жінки, зайняті на постійній роботі в сільськогосподарському виробництві в колгоспах, державних господарствах, на міжгосподарських підприємствах, у кооперативах, орендних колективах, а також у селянських (фермерських) та інших господарствах незалежно від форм власності та господарювання.

Тобто, якщо жінка звертається за призначенням пенсії та не працює чи працює не в сільському господарстві, права на пільгову пенсію незалежно від віку вона не матиме.

За додатковою інформацією можна звертатися за телефоном 6-11-00 та за адресою:  м. Конотоп, вул. Депутатська, буд.2.

Зверненням громадян - особливу увагу

Робота зі зверненнями громадян в Конотопському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Сумської області проводиться відповідно до вимог Закону України „Про звернення громадян”, Указу Президента України „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.

На виконання вимог часу та з метою підвищення ефективності системи надання громадянам соціальних послуг в управлінні проводиться щоденний прийом громадян за принципом „єдиного вікна”.

З початку року до управління звернулося 18825 громадян. Серед питань, які найбільше турбують відвідувачів, - роз’яснення норм діючого пенсійного законодавства,  порядок виплати та перерахунку пенсії.

Налагоджена робота по забезпеченню своєчасного  та якісного розгляду звернень громадянь. Протягом 9 місяців 2016 року опрацьовано 106 письмових звернень.

Залишається актуальною постійно діюча  “гаряча” телефонна лінія,            через яку 142 громадянина отримали вичерпні відповіді на порушені питання.

З метою вирішення проблемних питань жителів міста та району фахівцями  управління  здійснюються виїзні прийоми на підприємства, в установи, організації та за місцем проживання громадян, на яких з початку року отримали консультації 921 особа.

З метою підвищення якості та спрощення процедури надання послуг запроваджено нову послугу - надання інформаційно-консультативних послуг з питань пенсійного законодавства через Skype-зв’язок.

Працює також веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, за допомогою якого можна отримати інформацію про  свою пенсію, страховий стаж та заробіток. Веб-портал зручний тим, що громадянин може самостійно цілодобово в режимі online ознайомитися зі своїми персональними даними в реєстрі застрахованих осіб вдома, переглянути матеріали пенсійної справи, при цьому немає потреби витрачати час на відвідування органів Пенсійного фонду. Саме тому застосування сучасних інформаційних технологій сьогодні є особливо актуальним для людей з обмеженими фізичними можливостями, а також для тих, хто обмежений у часі. Для реєстрації на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України необхідно звернутись до управління за адресою:          м. Конотоп, вул. Депутатська, 2, кабінет  №4 та написати заяву про реєстрацію за наявності паспорта, ідентифікаційного коду та пенсійного посвідчення. Контактний телефон: 61100.

Час не стоїть на місці, і ми готові якісно та оперативно надавати громадянам послуги, що відповідають вимогам сьогодення.

Пенсійний фонд України інформує

 

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повідомляє, що загальна потреба в коштах для забезпечення  виплати пенсій та грошової допомоги в листопаді 2016 року становить 52 815,00 тис.грн.

З 02 листопада 2016 року розпочато  фінансування пенсійних виплат в сумі 1 112,18 тис.грн.,  що складає  2,11  % від загальної потреби.

 

Про майбутню пенсію необхідно піклуватись змолоду

З 1 січня 2004 року до страхового стажу , що враховується при призначенні пенсії, зараховуються лише ті періоди за які сплачено внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Якщо сума страхових внесків, сплачених за відповідний місяць, є меншою ніж мінімальний страховий внесок, до страхового стажу зараховується пропорційно зменшений період. При цьому законодавством передбачена можливість подбати про свою майбутню пенсію шляхом добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Якщо особа у період з 01.01.2004 року по 31.12.2010 року працювала неповний робочий час, або перебувала у відпустці без збереження заробітної плати, вона може здійснити доплату до мінімального страхового внеску.

Застрахована особа, яка підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та бажає зарахувати неповний місяць роботи до страхового стажу як повний місяць, подає до органів Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії заяву.

Фахівець Пенсійного фонду на підставі даних персоніфікованого обліку, визначає розмір доплати до мінімального страхового внеску, та складає повідомлення-розрахунок.

На підставі повідомлення-розрахунку застрахована особа здійснює відповідну доплату  протягом 10 календарних днів з дня його отримання.

Особи, які здійснюють доплату, формують і подають до органів Пенсійного фонду України відомості про суми такої доплати.

Для тих осіб, які не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню є можливість добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Це стосується тих громадян, які їдуть за кордон заробляти і не завжди легально працевлаштовуються, громадян, які отримують заробітну плату в «конвертах», студентів, домогосподарок та інших непрацюючих категорій населення, які таким чином можуть зберегти свій страховий стаж та отримувати в майбутньому належні пенсійні виплати.

В добровільній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування можуть брати участь члени фермерського господарства, особистого селянського господарства, громадяни України, які працюють за межами України, особи, які досягли 16-річного віку та не належать до платників єдиного внеску,  у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Особи, які бажають взяти добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування повинні звернутись до державної податкової інспекції за місцем проживання та надати відповідну заяву.

З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь.

Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, починаючи з 1 січня 2004 року, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню. При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок (на сьогодні це 319,00 грн.). Одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди,  може бути здійснена за окремим договором.

Отже добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального  страхування дозволить Вам зберегти повний страховий стаж і збільшити майбутній розмір пенсії !

 


Затверджено нові Списки пільгових професій

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 року № 461 затверджено Списки виробництв, робіт, професій і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Під час підготовки нової редакції Списків № 1 і № 2 було враховано звіти департаментів соціального захисту населення облдержадміністрацій про результати проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах та в організаціях усіх галузей економіки.

У нову редакцію Списків увійшли тільки ті виробництва й галузі економіки, працівники яких реально зайняті на роботах із шкідливими умовами праці повний робочий день.

Насамперед із нової редакції Списків № 1 і № 2 виключено такі посади:

- керівники підприємств, установ, організацій та їх заступники;

- керівники структурних підрозділів: начальники цехів (дільниць), головні  інженери цехів, головні енергетики, головні механіки, головні електрики, старші майстри, майстри, вивільнені бригадири та інші;

- працівники ремонтних і допоміжних груп, які не зайняті ремонтом та обслуговуванням обладнання в умовах діючого виробництва;

- професії робітників, які вже практично не існують (кочегари паровозів, кочегари суден тощо).

Також врегульовано питання щодо визначення права на відповідну пенсію працівників Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості, працівників, зайнятих на підприємствах і в організаціях атомної енергетики та атомної промисловості, у тому числі зони відчуження.

Окрім цього, урегульовано питання щодо зарахування пільгового стажу працівникам, зайнятим на підземних роботах 50% робочого часу на рік.

Порядок застосування Списків № 1 і № 2 при обчисленні стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 01.12.2005 за № 1451/11731, згідно з пунктом 3 якого, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи.

Особливо, це стосується тих працівників, які мають певний стаж роботи, що дає їм право на пенсію за віком на пільгових умовах, однак у постанові      № 461  їхні професії чи посади відсутні.

Отже, якщо працівник, який мав право на пенсію за віком на пільгових умовах до набрання чинності постановою № 461 (з 3 серпня 2016 р.), продовжує працювати за професією чи посадою, яку в постанові № 461 не зазначено, пільговий стаж йому зарахується до 2 серпня 2016 року включно.

За додатковою інформацією звертатися за адресою управління:                  вул. Депутатська, буд.2 та за телефонами (05447) 6-30-43, 6-11-00.

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області  продовжує фінансування пенсійних виплат за жовтень 2016 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 53 290,0 тис. грн.

Станом на 13 жовтня цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі  30 591,12 тис. грн., що складає 57,4 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області  продовжує фінансування пенсійних виплат за жовтень 2016 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 53 290,0 тис. грн.

Станом на 07 жовтня цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі  13 642,56 тис. грн., що складає 25,59 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

Виплата пенсії у зв’язку з втратою годувальника  дітям, яким

виповнилося 18 років

Серед пенсійних виплат, які проводить Пенсійний фонд України, зокрема дітям, яким виповнилося 18 років і які продовжують навчатися, є пенсії у зв’язку з втратою годувальника. Порядок призначення даного виду пенсій визначено Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Згідно зі статтею 36 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсія у зв’язку з  втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності. При цьому дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Непрацездатними членами сім’ї вважаються,  зокрема:

- діти (в тому числі діти, які народилися до сплину 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років;

- діти, які навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах,  до закінчення ними навчальних закладів, але не більш ніж до досягнення          23 років, та діти-сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Після досягнення повноліття (18-річного віку) фізична особа має повну цивільну відповідальність. Тому виплата пенсії у зв’язку з втратою годувальника дітям після досягнення 18-річного віку проводиться безпосередньо дітям. Виплата пенсії проводиться за місцем реєстрації дитини або за її фактичним місцем проживання.

Для продовження виплати пенсії у зв’язку з втратою  годувальника після досягнення дитиною 18-річного віку необхідно до  територіального управління Пенсійного фонду України надати заяву про призначення пенсії від утриманця, паспорт та довідку  про присвоєння ідентифікаційного номеру, довідку про навчання. У довідці про навчання зазначається акредитація навчального закладу, форма навчання, повне (неповне) державне забезпечення, термін навчання, наказ про зарахування до навчального закладу та відрахування з навчального закладу. Для підтвердження факту навчання  та попередження переплати пенсії у зв’язку з достроковим припиненням навчання довідка подається на початок кожного наступного навчального року.

 

 

Легальна зарплата- соціальні гарантії працівників

Ефективну систему пенсійного забезпечення важко сформувати без боротьби з тіньовою економікою. Підвищення  рівня соціального забезпечення громадян потребує значних обсягів фінансових ресурсів та збалансованості бюджету Пенсійного фонду. Тіньова  заробітна плата, яка криється за офіційними трудовими відносинами й виплачується на рівні мінімальної, або нижчому від мінімальної, є додатковим джерелом поповнення бюджету Фонду. Тому, питання дотримання мінімальних державних гарантій у сфері оплати праці є одним із приоритетних та  принципово важливих  напрямків в роботі Конотопського об’єднаного управління Пенсійного фонду України  Сумської області.

Незважаючи на різноманітні заходи щодо організації роботи у напрямку детинізації доходів населення, постійно виявляються факти, коли ряд підприємств систематично виплачують своїм найманим працівникам заробітну плату нижче встановленого мінімального рівня. Крім того, має місце таке явище,  як виплата заробітної плати в „конвертах”. На перший погляд, практика таких виплат може здаватись вигідною як роботодавцю, так і працівнику -  обидві сторони не витрачають кошти на сплату податків, внесків до різних фондів і таке інше. Проте, для роботодавця  за такі дії передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, а для працівника, така форма співпраці спричиняє ще більше труднощів та незручностей у повсякденному житті, зокрема, пов’язаних з   його соціальною незахищеністю. Це і втрата права на отримання гарантованої державою відпустки, оплати листка непрацездатності у разі хвороби, соціальних гарантій, пов’язаних із скороченням штатної чисельності, навчанням та у інших випадках. Крім цього, у разі, коли роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників, до страхового стажу не зараховуються періоди, за які не сплачені внески, а сума заробітної плати не включається у  розрахунок розміру пенсії. Соціальне страхування є джерелом існування не тільки в старості, а і внаслідок настання інвалідності чи у зв’язку з втратою годувальника. Згідно з чинним законодавством, людина, що втратила працездатність, може отримувати пенсійні виплати лише за умови наявного страхового стажу. Чинний  порядок обрахунку пенсії, передбачений Законом України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, спрямований на посилення страхових принципів, адже враховує заробіток упродовж всього трудового періоду і визначає страховий стаж з урахуванням сплати пенсійних внесків за щомісячними даними. Для отримання права на призначення пенсії із солідарної системи  необхідно 15 років  страхового стажу, а  для отримання мінімального розміру пенсії в повному обсязі, для жінок- 25 років,  для чоловіків- 35 років. Викликає занепокоєння подальше поширення гнучких режимів робочого часу, сезонних та інших форм зайнятості.  Тому,  об’єднаним управлінням Фонду, щомісячно готуються матеріали по суб’єктах господарювання, звітність яких свідчить про ймовірне недотримання роботодавцями вимог в оплаті праці та направляються органам місцевої влади, державній інспекції  з питань праці, правоохоронним органам, фіскальній службі, соціальним партнерам. Загалом, в поточному році  направлено 705 матеріалів щодо розгляду порушених прав працівників,  легалізації заробітної плати та зайнятості населення. На  8 засіданнях робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення розглянуто 59 платників. Конотопською ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області виявлено 41 тіньове робоче місце, до бюджету Пенсійного фонду щомісячно  додатково надходить коштів в сумі  близько 93,0  тис.грн.

Легалізація заробітної плати сьогодні – гарантія гідного матеріального забезпечення в старості.

 

Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повідомляє, що загальна потреба в коштах для забезпечення виплати пенсій та грошової допомоги в жовтні 2016 року становить 53 290,00 тис.грн. З 03 жовтня 2016 року розпочато фінансування пенсійних виплат в сумі 2 619,96 тис.грн., що складає 4,92 % від загальної потреби.

До відома внутрішньо переміщених осіб!

        З 1 липня 2016 року виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам буде здійснюватися виключно через рахунки та мережу установ ПАТ "Державний ощадний банк України".

      Для забезпечення своєчасності виплати пенсії Вам необхідно звернутися за місцем перебування до установ ПАТ" Державний ощадний банк України" для відкриття поточного рахунку та до Конотопського об’єднаного управління Пенсійного фонду України - для заміни пенсійного посвідчення на платіжну картку, яка одночасно є пенсійним посвідченням.

        За довідками звертатись за адресою управління вул. Депутатська, 2 каб. №25, та за телефонами: (05447) 6-3043, 6-11-00.


 Пенсійний фонд України інформує

Конотопське об`єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за червень 2016 року, загальна потреба для забезпечення яких становить 52 970,00 тис. грн.

Станом на 10 червня цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі 20 570,83 тис. грн., що складає 38,83 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

До відома внутрішньо переміщених осіб !

 З 1 липня 2016 року виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам буде здійснюватися виключно через рахунки та мережу установ ПАТ “Державний ощадний банк України”.

Для забезпечення своєчасності виплати пенсії Вам необхідно звернутися за місцем перебування до установ ПАТ “Державний ощадний банк України” для відкриття поточного рахунку та до Конотопського об'єднаного управління Пенсійного фонду України - для заміни пенсійного посвідчення на платіжну картку, яка одночасно є пенсійним посвідченням.

За довідками звертатися за адресою управління вул. Депутатська, 2  каб. №25, та за телефонами: (05447) 6-30-43, 6-11-00.

*******************

Конотопське об`єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області розпочало фінансування пенсійних виплат за червень 2016 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 52 970,00 тис.грн.

Станом на 2 червня цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі  2705,97 тис.грн.,  що складає 5,11 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

*************************

 

 

Конотопським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області  25.05.2016 року завершено фінансування пенсійних  виплат за травень 2016 року. Загальна сума коштів, спрямованих на їх забезпечення, становила 52719,95 тис. гривень.

Ресурсне наповнення бюджету Фонду протягом виплатного періоду здійснювалось за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.

*********

Конотопське управління Пенсійного фонду України Сумської області  продовжує фінансування пенсійних виплат за травень 2016 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 53045,0 тис.грн.

Станом на 20 травня цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі  46225,71 тис.грн., що складає 87,14 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

Перерахунок пенсій з 1 травня 2016 року

Розмір прожиткового мінімуму з 1 травня збільшився з 1074 до 1130 гривень. Відповідно, підвищились всі складові пенсійних виплат, які розраховуються від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відбувся перерахунок мінімальних розмірів пенсій непрацюючим пенсіонерам відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та доплат за понаднормативний стаж.

А також, перераховані пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про особливі заслуги перед Україною»; мінімальні розміри пенсій по втраті годувальника; мінімальні розміри пенсій по втраті годувальника членам сім'ї військовослужбовців; підвищення, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; мінімальні розміри пенсій військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, надбавки на утриманців, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»; підвищення, передбачені Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»; мінімальний розмір пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС; щомісячна державна адресна допомога інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців І, ІІ, ІІІ груп та інших інвалідів війни І, ІІ, ІІІ груп; щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій; доплат до мінімального розміру пенсії шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та працівникам, зайнятим обслуговуванням зазначених осіб відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та доплат до пенсії за втрату годувальника членам сім'ї шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання; надбавки особам, які мають статус «Почесного донора України».

Підвищення дітям війни знову не змінилося через те, що не всі складові пенсійної виплати залежать від зміни прожиткового мінімуму, а є фіксованими, зокрема це підвищення дітям війни, яке встановлено у розмірі 66,43 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.11.2011 №1381 (зі змінами).

Не підпадатимуть під перерахунок підвищення членам сімей загиблих військовослужбовців та померлих інвалідів війни; додаткові пенсії чорнобильцям І, ІІ, ІІІ та ІV категорій та компенсації за втрату годувальника вдовам чорнобильців.

Підвищення зазначеним категоріям незмінні, оскільки постановами Кабінету Міністрів України розмір підвищень та додаткової пенсії встановлено у фіксованих розмірах, а не у відсотках від прожиткового мінімуму.

Відбулися зміни у порядку проведення індексації пенсій та обробки фіксованої індексації. Це пов'язано з прийняттям постанови Кабінетом Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 №1013, що набрала чинності з 15.12.2015 та застосовується з 1 грудня 2015 року.

Відтак, індексація пенсій та довічного грошового утримання провадиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлено в розмірі 103%. Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що слідує за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.

До об'єктів індексації не належать соціальні виплати, які визначаються залежно від прожиткового мінімуму, зокрема, пенсії, обчислені з урахуванням абзацу першого частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та пенсійні виплати, в складі яких є додаткова пенсія, підвищення, компенсаційні виплати, надбавки та інші доплати до пенсії, які визначаються залежно від прожиткового мінімуму.

А також, суму поточної індексації станом на 31 грудня 2015, визначили відповідно до порогу індексації 101%, фіксується у складі пенсійної виплати. Розмір фіксованої індексації у разі проведення перерахунків буде зменшуватися на суму підвищення пенсії.

З 1 травня поточного року мінімальний розмір пенсійної виплати непрацюючим пенсіонерам встановили на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 1130 грн. одержувачам пенсій, які призначені до 1 жовтня 2011 року, за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу та які призначені після 1 жовтня 2011 року за наявності у чоловіків 35, а у жінок - 30 років страхового стажу.

За наявності страхового стажу меншої тривалості, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

Виплата пенсії працюючим пенсіонерам (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, осіб на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), розмір пенсії яких перевищує 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність провадиться в розмірі 85% від призначеного розміру пенсії, але не менше ніж 1695 грн. (1130*150%). До 1 травня 2016 цей показник становив 1611 гривень.

Пенсії перераховуватимуться автоматизованим шляхом за матеріалами пенсійних справ, без необхідності подання пенсіонерами заяв та будь-яких інших додаткових документів. Виплата пенсій в перерахованих розмірах буде проведена в травні поточного року.

 

Конотопське об`єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області  продовжує фінансування пенсійних виплат за травень 2016 року, загальна потреба для забезпечення яких становить 52 045,00 тис.грн.

Станом на 16 травня цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі  28 081,27 тис.грн., що складає 52,94 % від загальної потреби на місяць.

***

Конотопське об`єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області продовжує фінансування пенсійних виплат за травень 2016 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 53045,00 тис.грн.

Станом на 6 травня цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі  13597,04 тис.грн.,  що складає 25,63 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

****

ЗМІНИ У ПОРЯДКУ ВИЗНАЧЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ДЛЯ ОБЧИСЛЕННЯ ПЕНСІЇ

 

15 квітня 2016 року набув чинності Закон України від 26.03.2016                      № 1043-VІІІ «Про внесення змін до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії».

З урахуванням внесених змін для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Враховуючи вищевикладене, починаючи з 15.04.2016 за бажанням пенсіонера, у разі доцільності, обчислення пенсії може здійснюватись в тому числі з урахуванням заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30.06.2000 року – за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами.

Перерахунок призначеної пенсії із застосуванням довідки про заробітну плату за 60 місяців буде проведено на підставі особистої заяви пенсіонера з урахуванням термінів, визначених статтею 45 Закону: з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Перерахунок проводиться не раніше дати набрання чинності Законом, тобто з 15.04.2016 року.

Отже, пенсіонерам, які бажають перерахувати пенсію з урахуванням положень вищевказаного Закону слід обов'язково звернутися із довідкою про заробітну плату до органів Пенсійного фонду, де вони перебувають на обліку, для складання відповідної заяви.

***

Конотопське об`єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повідомляє, що загальна потреба в коштах для забезпечення  виплати пенсій та грошової допомоги в травні 2016 року становить 53045,00 тис.грн.

З 28 квітня 2016 року розпочато  фінансування пенсійних виплат в сумі 1012,98 тис.грн.,  що складає  1,9  % від загальної потреби.

 

 

Умови призначення пенсії особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи

Призначення та виплата пенсій цій категорії провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Пенсії відповідно до цього Закону призначаються за наявності страхового стажу не менше 15 років.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік” прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність в розрахунку на місяць з 1 травня 2016 року встановлено в розмірі 1130 грн. 

Розміри виплат, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначені постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 (зі змінами).

Згідно цієї постанови особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: 

Мінімальний розмір пенсії у розмірах до прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність становить:

1) для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС:

I групи інвалідності - 180 відсотків - (2034 грн.);

II групи інвалідності - 160 відсотків - (1808 грн.);

III групи інвалідності -145 відсотків; (1638,50 грн.);

2) для інших інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою:

I групи інвалідності - 150 відсотків - (1695 грн.);

II групи інвалідності - 125 відсотків - (1412,50 грн.);

III групи інвалідності - 110 відсотків - (1243 грн.);

3) для дітей-інвалідів - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

4) для непрацездатних членів сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні:

на одного непрацездатного члена сім'ї - 50 відсотків пенсії по інвалідності померлого годувальника;

на двох і більше непрацездатних членів сім'ї - 100 відсотків пенсії по інвалідності померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частинами.

У разі коли розмір пенсійної виплати (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів - учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, I групи - 285 відсотків, II групи - 255 відсотків, III групи - 225 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

У разі зміни прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться перерахунок зазначеної допомоги виходячи з розміру встановленого прожиткового мінімуму. 

Щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до статей 50,51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та Постанови КМУ №1210 від 23.11.2011 “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” виплачується у таких розмірах:

1) особам, що належать до категорії 1:

з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС:

інвалідам I групи – 474,50 грн.;

інвалідам II групи – 379,60 грн.;

інвалідам IІІ групи – 284,70 грн.;

для інших інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою:

інвалідам I групи – 341,64 грн.;

інвалідам II групи – 227,76 грн.;

інвалідам IІІ групи – 170,82 грн.;

2) особам, що належать до категорії 2 – 170,82 грн.;

особам, що належать до категорії 3 – 113,88 грн.;

особам, що належать до категорії 4 – 56,94 грн.;

3) дітям-інвалідам, а також хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу – 170,82 грн. 

Щомісячна компенсація сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи призначається на кожного непрацездатного члена сім'ї, який був на його утриманні, у розмірі 113,88 грн.

 

 

Конотопське об`єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області завершує фінансування пенсійних виплат за квітень 2016 року, загальна потреба для забезпечення яких становить 52 045,00 тис.грн.

Станом на 25 квітня цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі  51 782,83 тис.грн., що складає 99,5 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

Конотопське об`єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області  продовжує фінансування пенсійних виплат за квітень 2016 року, загальна потреба для забезпечення яких становить 52 045,00 тис.грн.

Станом на 15 квітня цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі  32 624,57 тис.грн., що складає 62,69 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

 

Про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій

Конотопське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області вкотре наголошує на необхідності своєчасного та повного відшкодування підприємствами та організаціями фактичних витрат Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Відповідний обов’язок визначено в ст. 2 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 № 400/97-ВР та в розділі 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663.

Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій. В свою чергу підприємства щомісяця до 25-го числа мають сплачувати визначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат. Нехтування зазначеним обов’язком спричиняє ситуацію, коли Пенсійний фонд України фактично виступає кредитором, виплачуючи з власних коштів пільгові пенсії, адже виплата пенсій, в тому числі й призначених на пільгових умовах, відбувається своєчасно та у повному обсязі.

Сподіваємось на свідоме ставлення до визначених законодавством обов’язків, а керівників підприємств, які проігнорували права своїх працівників щодо одержання зароблених ними пільгових пенсій та заборгували до Пенсійного фонду, закликаємо у якнайкоротший строк погасити борг та забезпечити стабільність розрахунків у подальшому.

 

 

Зміни, які відбулись в призначенні пенсій  

по інвалідності та в разі втрати годувальника з 1 січня 2016 року

За Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон) особи визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності за наявності потрібного на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією страхового стажу.

До 01.01.2016 року пенсії по інвалідності інвалідам I та II  групи призначались про умові наявності страхового стажу від 1 до 10 років в залежності від віку, в якому особу визнано інвалідом.

Починаючи з 1 січня 2016 року умови наявності страхового стажу інвалідам I групи так і залишаються від 1 до 10 років:

до досягнення особою 25 років включно — 1 рік;

від 26 років до досягнення особою 28 років включно — 2 роки;

від 29 років до досягнення особою 31 року включно — 3 роки;

від 32 років до досягнення особою 34 років включно — 4 роки;

від 35 років до досягнення особою 37 років включно — 5 років;

від 38 років до досягнення особою 40 років включно — 6 років;

від 41 років до досягнення особою 43 років включно — 7 років;

від 44 років до досягнення особою 48 років включно — 8 років;

від 49 років до досягнення особою 53 років включно — 9 років;

від 54 років до досягнення особою 59 років включно — 10 років.

Для призначення пенсії інвалідам III групи та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, а також починаючи з 01.01.2016 року для призначення пенсій інвалідам II групи, на день звернення за пенсією, або в залежності від віку, в якому особу визнано інвалідом (чи в якому настала смерть годувальника), необхідно мати від 1 року до 14 років страхового стажу:

до досягнення особою 23 років включно — 1 рік;

від 24 років до досягнення особою 26 років включно — 2 роки;

від 27 років до досягнення особою 28 років включно — 3 роки;

від 29 років до досягнення особою 31 року включно — 4 роки;

від 32 років до досягнення особою 33 років включно — 5 років;

від 34 років до досягнення особою 35 років включно — 6 років;

від 36 років до досягнення особою 37 років включно — 7 років;

від 38 років до досягнення особою 39 років включно — 8 років;

від 40 років до досягнення особою 42 років включно — 9 років;

від 43 років до досягнення особою 45 років включно — 10 років;

від 46 років до досягнення особою 48 років включно — 11 років;

від 49 років до досягнення особою 51 року включно — 12 років;

від 52 років до досягнення особою 55 років включно — 13 років;

від 56 років до досягнення особою 59 років включно — 14 років.

Особи, визнані інвалідами після досягнення пенсійного віку (незалежно від групи), мають право на пенсію по інвалідності за наявності 15 років страхового стажу.

З 13 березня 2016 року (у зв'язку з ухваленням Закону України від 18.02.2016 року №1010-VIII), набрали чинності зміни щодо призначення пенсій по інвалідності особам, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у Революції Гідності. Пенсія по інвалідності призначається незалежно від тривалості в інваліда (будь-якої групи) страхового стажу за умови:

якщо інвалідність настала внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі в масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року до 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революція Гідності), в особи, яка звернулася по медичну допомогу в період з 21 листопада 2013 року до 30 квітня 2014 року;

інвалідність настала в період проходження строкової військової служби.

Законом України від 24.11.2015 №804-VIII, який набрав чинності з 19 грудня 2015 року, було надано право на призначення пенсії в разі втрати годувальника утриманцям осіб, які померли (загинули) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі в масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року до 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революція Гідності), незалежно від тривалості в померлого (загиблого) годувальника страхового стажу.

****

 

Конотопське об`єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області  продовжує фінансування пенсійних виплат за квітень 2016 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 52 045 тис.грн. Станом на 11 квітня цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі  15 745,39 тис.грн., що складає 30,25 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

Конотопське об`єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повідомляє, що загальна потреба в коштах для забезпечення  виплати пенсій та грошової допомоги в квітні 2016 року становить 52045,0 тис.грн.

З 1 квітня 2016 року розпочато  фінансування пенсійних виплат в сумі 2372,91 тис.грн.,  що складає  4,56  % від загальної потреби.

 

 

Конотопським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області 25.03.2016 року завершено фінансування виплати пенсій за березень 2016 року. Загальна сума коштів, спрямованих на їх забезпечення, становила 52154,65 тис. гривень.

Ресурсне наповнення бюджету Фонду протягом виплатного періоду здійснювалось за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.

 

 

Конотопське об`єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області  продовжує фінансування пенсійних виплат за березень 2016 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 52211,4 тис.грн.

Станом на 18 березня цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі  40298,04 тис.грн., що складає 77,18 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

 

Пенсійний фонд інформує!

Конотопське об`єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області  продовжує фінансування пенсійних виплат за березень 2016 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 52211,4 тис.грн.

Станом на 12 березня цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі  23734,24 тис.грн., що складає 45,46 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.

Оподаткування пенсій з 1 січня 2016 року

Протягом 2016 року податок на доходи фізичних осіб (15%) та військовий збір (1,5%) буде справлятися із суми, що перевищує 4134 грн (три розміри мінімальної заробітної плати станом на 1 січня звітного податкового року).
Пенсія в розмірі до 4134 грн на місяць не оподатковується.
Приклад 1. Пенсіонер не працює, розмір пенсії становить 5500,00 грн., базою оподаткування є 1366,00 грн. (5500,00 грн. – 4134,00 грн.), до якої застосовується ставка податку 15% і військового збору 1,5%. Розмір податку – 225,39 грн., до виплати пенсіонеру 5274,61 грн.
Не підлягають оподаткуванню пенсії, призначені учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців).
Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” № 911-VIII від 24.12.2015 передбачені зміни законодавчих норм, що стосуються, зокрема, питань установлення особливого порядку виплати пенсій працюючим пенсіонерам.
У період роботи пенсія, розмір якої перевищує 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85% призначеної пенсії, але не менше як 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Слід зазначити, що ст. 7 Закону “Про Державний бюджет України на 2016 рік” установлено у 2016 році прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2016 р. - 1074 грн., з 1 травня — 1130 грн., з 1 грудня — 1208 грн.
Отже, пенсіонер, якому у період роботи виплачуватимуть 85% призначеної пенсії, не може одержувати менш ніж: з 1 січня 2016 р. - 1611 грн., з 1 травня — 1695 грн., з 1 грудня — 1812 грн.
Приклад 2. Пенсіонер працює, розмір пенсії становить 5500,00 грн. Згідно Закону України від 02.03.2015 № 213-VIII пенсія працюючим пенсіонерам виплачується у розмірі 85% – 4675,00 грн. (5500,00 грн. х 85%). Базою оподаткування є 541,00 грн. (4675,00 грн. – 4134,00 грн.), до якої застосовується ставка податку 15% і військового збору 1,5%. Розмір податку – 89,27 грн., до виплати пенсіонеру 4585,73 грн.
****
Конотопське управління Пенсійного фонду України Сумської області  продовжує фінансування пенсійних виплат за березень 2016 року, загальна потреба для забезпечення яких  становить 52211,40 тис.грн. Станом на 4 березня цього року пенсійні виплати профінансовано в сумі  11671,66 тис.грн., що складає 22,35 % від загальної потреби на місяць, та відповідає передбаченому графіку поденного фінансування виплати пенсії.
****
Конотопське управління Пенсійного фонду України Сумської області повідомляє, що загальна потреба в коштах для забезпечення  виплати пенсій та грошової допомоги в березні 2016 року становить 52211,4 тис.грн.

З 2 березня 2016 року розпочато  фінансування пенсійних виплат в сумі 1177,37 тис.грн.,  що складає  2,26  % від загальної потреби.

****

На виконання Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік”, прийнятого 24.12.2015, Пенсійний фонд України у грудні 2015 року здійснював фінансування коштів для виплати пенсії січня 2016 року.

А саме, з 28 грудня 2015 по 31 грудня 2015 року здійснювались виплати пенсій через національного оператора поштового зв'язку пенсіонерам, яким встановлено дату виплати з 4 до 8 січня 2016 року.

Пенсіонерам, які з будь-яких причин не отримали кошти у грудні, виплата буде проведена з 5 по 25 січня 2016 року.

Одержувачам пенсій через банківські установи із датами виплати з 4 по 23 січня 2016 року включно належні їм суми пенсії за січень 2016 року профінансовані у грудні 2015 року.

Решта пенсій буде виплачена пенсіонерам у звичні строки.